Dövülen yavru :(

Yaralı olduğu için dövmüş olabilirler mi? Hayvanlarda öyle bir şey var. Özellikle kümes hayvanlarında.
Muhtemelen bu yüzden dövüyorlar , Bugun tekrar işe getirdim fakat sıcak soguk biraz halsizleşti, zorla da olda biraz mama yedirdim , ılık suyu şişeye koyup kutuya yerleştirdim sıcak kalsın diye . Sadece su içiyor . Yemek konusunda hala iştahsız

Bu 3. Vakam dövülen yavrular da , nasıl başa çıkacağım nasıl huyu değişecek anlamıyorum
Huy değişmez çifti ayırmalısınız.. Yavruya da sebzeli bebelac mama var ondan verebilirsiniz. Geçmiş olsun Baba ile bu küçük yavru aynı kafeste kalsın

Huy değişmez çifti ayırmalısınız.. Yavruya da sebzeli bebelac mama var ondan verebilirsiniz. Geçmiş olsun Baba ile bu küçük yavru aynı kafeste kalsın
Dün ikisini aynı kafese koydum ama gagaladı bende tekrar aldım , şimdi mama da çok yemiyor ekmek kırıntısı felan kemiriyor . Tekrar koymayı deneyeyim mi dövmesinden korkuyorum

Dün ikisini aynı kafese koydum ama gagaladı bende tekrar aldım , şimdi mama da çok yemiyor ekmek kırıntısı felan kemiriyor . Tekrar koymayı deneyeyim mi dövmesinden korkuyorum
Erkekle yavruyu farklı bir kafese koyarsan dövmeyeceğini düşünüyorum ben. Gagalamak farklı yanına yaklaştırmıyordur ama üstüne atılıp dövmek başka. Yinede canlı bu huy var huy var koysanız dahi takipte kalmalısınız

Arkadaşlar çok ilginç birşey oluyor , baba büyük yavruyu besliyor , büyük yavru da bizim küçüğe yem kusuyor biraz mücadele ile geçiyor ama yavru ağzındaki yemi küçüğe veriyor . Baba ısrarla küçüğü beslemiyor , anne ile kalmıştı sabah anne büyük yavruyu beslememiş . Yavru kardeşi beslemeye devam eder mi acaba ?

Sonunda babanın beslediğini gördüm , şu an mutluluktan ağlayabilirim , ama kapağı kapatamıyorım korkuyorum , az besliyor ama yinede besliyor

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 43
İnşallah kurtulur bu yavru.babası besler umarım.elle beslemeyi reddeden yavrular varmış.

İnşallah kurtulur bu yavru.babası besler umarım.elle beslemeyi reddeden yavrular varmış.
Sanırım böyle bir yavru bu da kesinlikle kabul etmiyor , resmen savaşıyoruz . Şimdi biraz biraz besler gibi oluyor ama kursak hala boş , biraz yalnız bıraktım bakalım ne olacak .

Maşaallah bende çok sevindim, bazı anaç yavrular kardeşlerini besliyor bunu bende yaşamıştım.

Tekrar merhaba , yine kötü birşey yaşadım , baba o gün besledikten sonra ben de bir iki saat uyuyakalmışım uyanıp baktığımda babanın suratı kan içerisindeydi . Yavruyu tekrar dövmüs ve ben engel olamadım :( krem sürüp tekrar cici bebe ile besledim . Bugun kuşçuya götürüp bir saat başka yavrulu bir çiftin yuvasına koydum , döndüğüm de beslenmişti biraz fakat havalardan mi ne kümesteki çoğu hayvan hastaydı benimde orada bırakmaya gönlüm razı olmadı. Elle besleme maması ve aparatı geldi Bugun , iyi bir şekilde ve kolayca besledim . Arkadaşıma hediye ettiğim bir erkek kuşum tekrar birkaç günlüğüne bana geldi , o ve diğer yavruyu 3 ünü aynı kafese koydum , tabana kanarya yemi koydum , erkek yerken onlarda bakıyorlar , erkek uysal amma velakin artık hiç birine güvenim kalmadı dövme ihtimallerine karşı sadece ben yanlarındayken Yanyana kalacaklar . Küçük yavrum çok azimli yaşamak için , ve bende elimden gelenin en iyisini yapmaya çabalıyorum . Umarım çok iyi olur ve bende Buradan resimlerini atarım . Şimdi di kafası mosmor

Tekrar merhaba , yine kötü birşey yaşadım , baba o gün besledikten sonra ben de bir iki saat uyuyakalmışım uyanıp baktığımda babanın suratı kan içerisindeydi . Yavruyu tekrar dövmüs ve ben engel olamadım :( krem sürüp tekrar cici bebe ile besledim . Bugun kuşçuya götürüp bir saat başka yavrulu bir çiftin yuvasına koydum , döndüğüm de beslenmişti biraz fakat havalardan mi ne kümesteki çoğu hayvan hastaydı benimde orada bırakmaya gönlüm razı olmadı. Elle besleme maması ve aparatı geldi Bugun , iyi bir şekilde ve kolayca besledim . Arkadaşıma hediye ettiğim bir erkek kuşum tekrar birkaç günlüğüne bana geldi , o ve diğer yavruyu 3 ünü aynı kafese koydum , tabana kanarya yemi koydum , erkek yerken onlarda bakıyorlar , erkek uysal amma velakin artık hiç birine güvenim kalmadı dövme ihtimallerine karşı sadece ben yanlarındayken Yanyana kalacaklar . Küçük yavrum çok azimli yaşamak için , ve bende elimden gelenin en iyisini yapmaya çabalıyorum . Umarım çok iyi olur ve bende Buradan resimlerini atarım . Şimdi di kafası mosmor
Hadi ya gerçekten çok üzüldüm onu artık yanlarına bırakmayın büyüsün kendini savunabilecek duruma geldiğinde her şey yoluna girer artık onun annesi de babası da sizsiniz.

Yavru nasıl oldu? Bugün aklıma geldi ve sormak istedim.

Geri