Dövülen yavru :(

Erkek yavruların dayak yemesi babanın ihtimalini yükseltiyor benim gözümde de ama birebir şahit olmadım. anne de muhtemelen yaralı bir yavruyu beslemek istemiyor . Vermeye kıyamadıgım için en azından yuvalarını sonsuza dek kapatıp öyle besleyeceğim . Bugün işyerime getirdim bu gece den korkuyordum gece sürekli uyanıp yaşıyor mu diye kontrol ettim . Sabah yemek için viyakladıgında mutlu oldum. Cicibebe ıslatıp verdim iş yerinde de yumurtalı cicibebe verdim . Son durum böyle . Acaba ne kadar bu şekilde elle besleyeceğim ? Yem kırmayı anne babadan görmez ise nasıl öğrenecek ?
35949

Bence sorun babada. Erkek yavruların şansı yok, hep dayak yiyecekler.

Erkek yavruların dayak yemesi babanın ihtimalini yükseltiyor benim gözümde de ama birebir şahit olmadım. anne de muhtemelen yaralı bir yavruyu beslemek istemiyor . Vermeye kıyamadıgım için en azından yuvalarını sonsuza dek kapatıp öyle besleyeceğim . Bugün işyerime getirdim bu gece den korkuyordum gece sürekli uyanıp yaşıyor mu diye kontrol ettim . Sabah yemek için viyakladıgında mutlu oldum. Cicibebe ıslatıp verdim iş yerinde de yumurtalı cicibebe verdim . Son durum böyle . Acaba ne kadar bu şekilde elle besleyeceğim ? Yem kırmayı anne babadan görmez ise nasıl öğrenecek ? Ekli dosyayı görüntüle 35949
Yem kırmak zaten var olan bir reflex diye biliyorum . Öğretmek için annesi ve babasının kafesine koymadan izlemesini sağlayarak öğretebilirsiniz bence ayrıca en fazla 3-4 hafta sürer bu böyle bu arada dal darı ya da kabuksuz yem vermeye çalışın. İyi günler çok sevindim ☺
Bu arada yarasını temizleyip yara kremi sürmeyi unutmayın.

Terramycin evde unuttum maalesef ama hastanede Hametan buldum bir de furacin var o da antibiyotikli bir krem yarası temiz duruyor biraz kabuk bağlamış zaten kelaynak gibi oldu direk sürüyorum :)
Yem kırmak zaten var olan bir reflex diye biliyorum . Öğretmek için annesi ve babasının kafesine koymadan izlemesini sağlayarak öğretebilirsiniz bence ayrıca en fazla 3-4 hafta sürer bu böyle bu arada dal darı ya da kabuksuz yem vermeye çalışın. İyi günler çok sevindim ☺
Bu arada yarasını temizleyip yara kremi sürmeyi unutmayın.

Terramycin evde unuttum maalesef ama hastanede Hametan buldum bir de furacin var o da antibiyotikli bir krem yarası temiz duruyor biraz kabuk bağlamış zaten kelaynak gibi oldu direk sürüyorum :)
İyileşmeye başlamış o zaman bu çok güzel bir haber ☺️

Şimdi bu şekilde, hastanenin maskotu oldu :)

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 48
Mama verdikten sonra boşken mümkünse yanında su ve dal darı ya da aspur yulaf gibi kolay kırabileceği yemler olsun onları geveleyerek kırmayı kısa sürede öğrenir inşallah. Allah sağlık sıhhat versin.

Su koymadım , içine girer üşütür belki içemez diye kendim veriyorum suyunu , aspur dediğiniz kanarya yemi değil mi , dal darı bulamayabilirim de aspur bulabilirim sanırım ya da yulaf

Evet kanarya yemi en kolay kırabileceği yemlerden biridir. Daha sonra yanına darı ekleyerek diğerlerini de kırmayı öğrenir.

Kuşa mama yedirmekte çok zorlanıyorum 2 enjektörün biriyle su biriyle mama veriyorum suya saldırıyor ağzını atıyor mamanın kokusunu alınca kafasını çekiyor bugün sadece tam anlamıyla sabah besledim . 2 saatte bir vermeye çalışıyorum ama yemiyor :(

Kursak kontrolü yapın şişse doymuştur yalnız boşsa biraz daha mücadele etmeniz gerekebilir.

Kursakta azıcık var gibi ama zoraki 2 damla verebildim yemiyor istemiyor

Kursakta azıcık var gibi ama zoraki 2 damla verebildim yemiyor istemiyor
Kursağı dolu ise zorlamayın ama yine yedirmeye çalışın ben muhabbet kuşlarını bizlerin bebek versiyonuna benzettiyorum yemek yemezler felan ama aileler hep zorlar... biraz sabredin benim kuşum ilaç felan içirmeye çalışırken acayip şekilde bağırıyor aklıma direkt küçük çocuklar geliyor şurup içmemek için çabalamaları felan...

Beyefendinin derdi belli oldu sanırım artık kuru yemek istiyor biraz kuşçudan aldığım yavrulara verdigi mama vardı kutuya koydum biraz onu ağzında geveliyor biraz elimde yedi bıraktım tırtıklıyor ama yemeyi beceremedi daha sanırım

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 36
Yabancılık çekmemesi adına doğduğu Yuvalığa koydum , bir de anne babanın yanına ayrı ayrı tekrar koymayı denedim , girer girmez yuvalık girişine gidip ağzını açtı ama ikisi De gagaladı

Yabancılık çekmemesi adına doğduğu Yuvalığa koydum , bir de anne babanın yanına ayrı ayrı tekrar koymayı denedim , girer girmez yuvalık girişine gidip ağzını açtı ama ikisi De gagaladı
Ağlayasım geldi ya :,( Dedi artık ben yemek yiyebilirim.

Yaralı olduğu için dövmüş olabilirler mi? Hayvanlarda öyle bir şey var. Özellikle kümes hayvanlarında.

Geri