Bu dişi ise bu ne?

Rainbow olmayan spangle kusunuz

Bunların ikiside erkek :) aynı renk bendede var biraz çekinik oluyorlar. Erkekleri ama dişileri tam beyaz oluyor. Resim ekleyecektim ama cere resimleri yok yarın eklerim

image.jpeg
Öndeki erkek arkadaki dişi

9 aylık falan evet cremino. Tesekkürler Süleyman bey ama sizin kuşlar erkek maşallah:)

Çok farklı görüşler var, kafam karıştı. Hayırlısı bakalım 15 gün sonra bi daha sorarım. :D

Çok çetrefilli iş ya benim bildiğim cere mavi ya da morsa erkektir, beyaz ya da kahverengiyse dişidir. :D

Yeni kuşunuza erkek diyorum ben. Büyük ihtimal hem de.
Bir iki ay sonra tekrar fotoğrafını koyun lütfen, merak ettim ne sonuç olacağını.

Yeni kuşunuza erkek diyorum ben. Büyük ihtimal hem de.
Bir iki ay sonra tekrar fotoğrafını koyun lütfen, merak ettim ne sonuç olacağını.
Ben de ikisi aynı cinsiyette ise birini değiştirmek için 15-20 gün içinde yine danışacağım zaten. Yine bu sayfaya eklerim yeni fotoğraf.

IMG_7806.JPG IMG_7791.JPG IMG_7741.JPG IMG_7658.JPG
Arkadaşlar güncel fotoğraflar böyle. Rainbow olan kuşumun ceresi daha çok beyaza dönüyor gibi. Spangle olansa 6 aydan gün almış olması lazım. Önceki 3 yaşına kadar beslediğim erkek kuşumun yaptığı kur hareketlerini yapıyor kafasını aşağı yukarı sallayıp sesler çıkararak. Sanırım spanglemiz de erkek, ne diyorsunuz?

Güncel.

hazır konu açılmış bende karar veremedim dişi mi erkek mi diye bi yardımcı olsanız :)

Ekli dosyalar

• IMG-20161123-WA0000.jpg
    IMG-20161123-WA0000.jpg
    100.5 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG-20161123-WA0001.jpg
    IMG-20161123-WA0001.jpg
    91.3 KB · Görüntüleme: 31
Çekinik parçalı nasıl oluyor bilmiyorum ama bu resimde sağdaki benim önceki kuşum, 2,5 yaşlarındaki haliydi ve evet, ceresi hiç bir zaman mavi olmadı.
Ekli dosyayı görüntüle 3700
Çekiniklerde olsun albino-lutino olsun bunlarda böyle üstadım genetik olarak biliyoruz cereler mavi olmayıp mor- pembede kalabiliyor ama attığınız ilk fotoğraftaki kuşlar banada erkek gibi geldi yinede zamanla bekleyip göreceğiz

hazır konu açılmış bende karar veremedim dişi mi erkek mi diye bi yardımcı olsanız :)
Işık açısından emin olamadım, burun etrafındaki delikler beyazlama gidiyorsa dişidir diye biliyorum, yok koyulaşıyorsa erkekdir. kusura bakmayın tam yorumlayamadım

peki kaç aylık olduğunu ve cinsini öğrenme şansımız varmıdır

net bir cevap veremiyorum bende süleyman ama spangle kesin erkek gibi.

Geri