çok halsiz ayağını basamıyor

Normalde kuşlarım ölmeye yakınken acı çekerken hep kaçardım üzülmemek için, bu sefer başından ayrılmadım son nefesine kadar okşadım, diğer kuşlara göre daha rahat öldü elhamdülillah, kendimizi düşünüp bencil olmamalıyız onlardan kaçarak, bize son kez ihtiyaç duydukları zaman can çekişirken.
Ya basiniz sag olsun gercekten cooook uzuldum benim basima hic gelmedi ama gelse inanin bende en az sizin kadar uzulurdum D:

Normalde kuşlarım ölmeye yakınken acı çekerken hep kaçardım üzülmemek için, bu sefer başından ayrılmadım son nefesine kadar okşadım, diğer kuşlara göre daha rahat öldü elhamdülillah, kendimizi düşünüp bencil olmamalıyız onlardan kaçarak, bize son kez ihtiyaç duydukları zaman can çekişirken.
Ya basiniz sag olsun gercekten cooook uzuldum benim basima hic gelmedi ama gelse inanin bende en az sizin kadar uzulurdum :(

Evet ben de dikkat ederim ama artık kuş satın almıyorum, bu kuş kendi kuşlarımın tek çocuk olarak büyüttüğü kuştu her gününü gördüm, annesi babası da sağlıklı maşallah ama böyle oldu işte bilmiyorum. Bulaşıcı olup olmadığı hakkında fikri olan varsa paylaşabilir :(
Kuş ne zamandan beri böyleydi ve belirtileri neydi? Yine de her ihtimale karşı kafesi dezenfekte edin.

Kuş ne zamandan beri böyleydi ve belirtileri neydi? Yine de her ihtimale karşı kafesi dezenfekte edin.

bir hafta önce bir ayağı incindi durduk yere, sebepsiz. arada aşağı da inip dinlenip çıkıyordu. Sonra kedi kafesini düşürdükten sonra mı daha fazla halsizleşti anlamadım.. sadece ayağı sandığım için endişelenmemiştim fakat belki başka hastalık vardı ilk ayağına vurdu..

bana kalırsa kuşunuzun iç organlarında sorun olabilirdi. dışkısı kırmızı mıydı. bağırsaktan şüpheleniyorum. ama bilgisizim hastalık konusunda yanlış yönlendirmak istemem. kuşunuz yere yakın duruyor muydu

bana kalırsa kuşunuzun iç organlarında sorun olabilirdi. dışkısı kırmızı mıydı. bağırsaktan şüpheleniyorum. ama bilgisizim hastalık konusunda yanlış yönlendirmak istemem. kuşunuz yere yakın duruyor muydu

Dışkı rengi önceki mesajlarımdan birinde vardı bakabilirsiniz, kırmızı değil ama koyu renkti normale göre, ben de öyle düşündüm ama sebebini bilmiyorum diğer kuşlara nasıl baktıysam ona da öyle baktım yani. Peki iç organlardaysa sorun bulaşıcı mı olur?

Dışkı rengi önceki mesajlarımdan birinde vardı bakabilirsiniz, kırmızı değil ama koyu renkti normale göre, ben de öyle düşündüm ama sebebini bilmiyorum diğer kuşlara nasıl baktıysam ona da öyle baktım yani. Peki iç organlardaysa sorun bulaşıcı mı olur?
bilmiyorum. aynı kafesteler miydi.

Bulaşıcı olmadığı kanaatine varsanız bile kafesi dezenfekte etmeniz gerekir. Her iki ihtimalde de kafes temizlenmeli. Kafes ve kafes içindeki tüm şeyler.

Aynı kafeste değillerdi fakat kafesten çıkarınca anne babasının kafesinin üstünde oturuyordu, ve yavru kuşlarla da yakınlık kurdu fakat onlarda sıkıntı yok şükür, kafesi temizleyeyim tabi..

Geri