Çiftleşme ve yavruluk hakkında

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mamisay
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ayırın bir süre, dişi yuvalık olan kafeste kalsın yumurtaları bitene kadar. Sonrasında yumurtalar dolu mu kontrol edin, boş ise atarsınız yumurtaları ve erkeği yuvalık olan kafese alırsınız, baskın olması için. Sonra da bir 10-15 gün kadar ayırırsınız. Yahut bu süre kısaladabilir ama erkekteki iyileşme olmadan olmaz.
Sürekli sorular sorarak rahatsız ediyorum ama son bir sorum olacak yumurtalar dolu ise erkeği atayım mı atmazsam dişi kuş yem ihtiyacını kendi karşılar mı kuluçkadayken erkek yem yediriyor diye biliyorum

Ayırın bir süre, dişi yuvalık olan kafeste kalsın yumurtaları bitene kadar. Sonrasında yumurtalar dolu mu kontrol edin, boş ise atarsınız yumurtaları ve erkeği yuvalık olan kafese alırsınız, baskın olması için. Sonra da bir 10-15 gün kadar ayırırsınız. Yahut bu süre kısaladabilir ama erkekteki iyileşme olmadan olmaz.
Sürekli sorular sorarak rahatsız ediyorum ama son bir sorum olacak yumurtalar dolu ise erkeği atayım mı atmazsam dişi kuş yem ihtiyacını kendi karşılar mı kuluçkadayken erkek yem yediriyor diye biliyorum

Estağfirulah, öncelikle yumurtalar dolu ise baba da besleyebilir o sıkıntı değil ama annenin beslemesini daha doğru bulurum.Baba anne farketmez, bu yüzden mamayı günlük muhakkak vermeniz gerekecektir, taze taze. Mutivitamin gibi de destek vermeniz zaten gereklidir. Bu Nekton S olur, Vitalis olur bu gibi markalar olur sıkıntı olmaz. Veterinerden günlük yem takviyesi olan bir ürün talep edin, hangisi içinize sinerse temin edin. Arada bir dal darı da verin.

Muhabbet kuşum dün yumurtladı fakat döllenmemiş eşini mi değiştireyim aynı eşi iyleşince tekrar kafese mi atayım

Merhabalar arkadaşlar muhabbet kuşum sadece bir adet yumurta yaptı erkek kuş hala ayrı kafeste duruyor kuşları birkeştireyim mi biraz daha ayrı kalsın mı

Merhaba arkadaşlar muhabbet kuşum iki tane yumurta yaptı ve yaklaşık 18 gündür kuluçkaya oturuyordu son 4 gündür yumurtalara telefonun ışığı ile baktım ve bir tarafı siyahtı bende yumurtaları kuşun altından almak istedim ama yumurtalardan birini kırınca içinde yavrunun yaşadığını gördük ve çok üzüldük

Merhaba arkadaşlar muhabbet kuşum iki tane yumurta yaptı ve yaklaşık 18 gündür kuluçkaya oturuyordu son 4 gündür yumurtalara telefonun ışığı ile baktım ve bir tarafı siyahtı bende yumurtaları kuşun altından almak istedim ama yumurtalardan birini kırınca içinde yavrunun yaşadığını gördük ve çok üzüldük
En gec yumurta 22 23 gün de cıkabiliyor aceleci davranmayın.

Haklısınız bende internette yayınlanmış muhabbet kuşu yumurtası görüntülerine aldanarak aldım yumurtayı ve tam bir yıkım oldu benim için

Geri