Çiftleşme ve yavruluk hakkında

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mamisay
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bence tünekleri atın, yenisini temin edin. Kafese takmadan önce yıkadığınız tünekleri kurutmanız da gerekecek. Izgaralı bir kafes kullanın yahut kafesinizin tabanına ızgara temin edin, pislikleri ile temas etmesinler olabildiğince. Bir sürü bakteri, mikrop kol geziyor orada.

Arkadaşlar yorum ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim öncelikle yaklaşık 2 haftadır kafes temizliği yapmıyorum bunun sebebi de kuşlar tekrar stres yaşamasınlar diye iki adet tünek iki adet te nijer yemi var kafes tünekleri yeni alındı ağaçtan nijer yemlerinin üzerine basnadan taneler kopmuyor ondan aşağıya koydum ayrıca şimdi detaylı temizlik yaparsam dişi kuş için bir sıkıntı yaşarmıyım

Birde dişi kuşun son durumu hakkında bilgi verebilirmisiniz

Detaylı temizlik yapmazsanız sıkıntı yaşama ihtimali daha yüksek. Yavruların, anne ve babanın öldüğünü görmektense, yavru yapmamaları daha hayırlıdır

Detaylı temizlik yapmazsanız sıkıntı yaşama ihtimali daha yüksek. Yavruların, anne ve babanın öldüğünü görmektense, yavru yapmamaları daha hayırlıdır
Tavsiyenize uyarak detaylı temizlik yaptım, tavsiyeleriniz için teşekkür ederim tekrar kafesin ve kuşlarımın tekrar paylaşırım

Bence tünekleri atın, yenisini temin edin. Kafese takmadan önce yıkadığınız tünekleri kurutmanız da gerekecek. Izgaralı bir kafes kullanın yahut kafesinizin tabanına ızgara temin edin, pislikleri ile temas etmesinler olabildiğince. Bir sürü bakteri, mikrop kol geziyor orada.
Merhabalar dişi muhabbet kuşumda yumurta olup olmadığı konusunda bilgi verebilirmisiniz

Bu resimlerden pek anlayamıyorum ama bana kalırsa var gibi duruyor, ancak emin değilim çünkü resimler tam olarak uygun bir görüntü açısında değil.

Tahminim doğru, yumurta var kendisinde. Hayırlı olsun, bekleyin bakalım.

Teşekkür ederim sizin gibi ustaların sayesinde yavruları alabiliriz inşallah

Teşekkür ederim sizin gibi ustaların sayesinde yavruları alabiliriz inşallah
Yavruları veren bizler değiliz; Allah nasip ediyor oluyor, veriyor. Esağfirullah, herkes nasibini yer. İyi forumlar dilerim.

Yavruları veren bizler değiliz; Allah nasip ediyor oluyor, veriyor. Esağfirullah, herkes nasibini yer. İyi forumlar dilerim.
Merhabalar arkadaşlar acil yardımcı olabilirseniz sevinirim dünden beri çiftlerim kavga ediyorlar kuşları ayırayım mı ne dersiniz

2018-01-02 13.06.43.jpg

Erkek kuşumun son hali arkadaşlar ayırmak zorunda kaldım

Kuşunuzun burnuna teramicyn sürün ve ayağında da bir sıkıntı var, aynı merhemi ayağına da sürün. Sanırım fazla rahatsız edilmişler, çok ilgilendiniz mi? Temizlik harici soruyorum bu soruyu. Dışarı salmak, ele almak, gidip korkutacak konuşmalara girmek vs. Dişinin yumurtası da olduğu için gerilmiş olabilir, eş tutmadı iseler dişilerin yumurtlama dönemlerinde dişilerin yanına ne atarsanız atın haşat ederler zaten.

Kuşunuzun burnuna teramicyn sürün ve ayağında da bir sıkıntı var, aynı merhemi ayağına da sürün. Sanırım fazla rahatsız edilmişler, çok ilgilendiniz mi? Temizlik harici soruyorum bu soruyu. Dışarı salmak, ele almak, gidip korkutacak konuşmalara girmek vs. Dişinin yumurtası da olduğu için gerilmiş olabilir, eş tutmadı iseler dişilerin yumurtlama dönemlerinde dişilerin yanına ne atarsanız atın haşat ederler zaten.
Temizlik dışında iki kere resim çekmek için yanlarına çıktım onun haricinde dolunmadım birde teramicyn sürdüm kanadında vir sıkıntı var gibi ama inşallah düzelir dişi yumurta yaptıktan sonra erkeği yanına atayım mı ayrı kafeslerde mi kalsınlar

Ayırın bir süre, dişi yuvalık olan kafeste kalsın yumurtaları bitene kadar. Sonrasında yumurtalar dolu mu kontrol edin, boş ise atarsınız yumurtaları ve erkeği yuvalık olan kafese alırsınız, baskın olması için. Sonra da bir 10-15 gün kadar ayırırsınız. Yahut bu süre kısaladabilir ama erkekteki iyileşme olmadan olmaz.

Geri