Karadeniz Pet

Yuvaliga kum koymustum talasa cevirebilirmiyim

Hulyaa

Paylaşımcı Üye
Gunaydinnnn...arkadaslar gun gecmiyor ki yeni bir sorunla karsilasmamis olayimmm. Yuvaliga havalar sicak, haslanmasinlar diye kum koymustum daha serin tuttugu icin fakat resmime gelen bir yorumda kumun yavrularin burun deliklerine kacabilecegi ve olumlere sebep olabilecegi hakkinda uyari geldi. Dusununce evet mantikli hic aklima gelmemisti. (Varsa eger) ilk yavrunun cikmasina surda sayili bir kac gun kaldi. Cok gec oldugunun farkindayim ama bir umut belki caresi vardir. Bunu talas olarak ne zaman ve nasil degistirebilirim. (Oyle bir sansim varsa)
@Serkan ŞİMŞEKK
@Mustafacakmak

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180717-120911.png
    Screenshot_20180717-120911.png
    819.7 KB · Görüntüleme: 19
O burun deligine girer diyen arkadasi tebrik ederim ona bakarsaniz dogan yavruyu annenkn beslememe ihtimalide var onu dusunun ben uzun sur3dir kum kullanitim hicde biyle birseyle karsilasmadim bence hic sikinti yapmayin birsey olmaz yavrular cikip da buyurken o kumun diskilati nasil topladigini gorunce dediklerime hak vericekseniz
Gunaydinnnn...arkadaslar gun gecmiyor ki yeni bir sorunla karsilasmamis olayimmm. Yuvaliga havalar sicak, haslanmasinlar diye kum koymustum daha serin tuttugu icin fakat resmime gelen bir yorumda kumun yavrularin burun deliklerine kacabilecegi ve olumlere sebep olabilecegi hakkinda uyari geldi. Dusununce evet mantikli hic aklima gelmemisti. (Varsa eger) ilk yavrunun cikmasina surda sayili bir kac gun kaldi. Cok gec oldugunun farkindayim ama bir umut belki caresi vardir. Bunu talas olarak ne zaman ve nasil degistirebilirim. (Oyle bir sansim varsa)
@Serkan ŞİMŞEKK
@Mustafacakmak

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23]

zannetmiyorum burnunu kaçıcağını ama söyle birşeye değinmek istiyorum kum talaş vs kanat çırpınca havanıyor ve etrafı çok batırıyor en iyisi mısır granülü hem ağır hemde çok güzel emiyor dıskıyı

Bir sorun olmaz.
Talaş koyan,
Kuş kumu koyan,
Granür koyan,
Çeşit çeşit şeyler koyan var hangisini daha uygun görürseniz onu kullanın.

Yavrular için hiç endişelenmeyin hangi malzemeyi kullanırsanız kullanın hiç bir sıkıntı olmaz.Ben yem kabuklarını kullanıyorum. Çok da memnunum. Diğer malzemelerin hepsini kullandım en iyisi yem kabukları. kuşların içli dışlı olduğu bir malzeme olduğu için Hem kuluçkadan önce hem de kuluçka sürecinde hiç rahatsız olmuyorlar.

Çok çok tesekkur ederim icim rahatladi. Dolu varsa eger insallah bir kac gune cikmaya baslamasi lazim yavrularin :)

Çok çok tesekkur ederim icim rahatladi. Dolu varsa eger insallah bir kac gune cikmaya baslamasi lazim yavrularin :)
Insallah siz kum da devamnedin sikinti olmaz hem kirmizi bit urememesi icin gerekli ortami sagliyor

Hiç değiştirmeyin. Kum kalsın. Sıcak zamanlar için daha sağlıklı. Ayrıca bu kuşlar doğada ultra steril ortamlarda yaşamıyor. Bizim bu yoruma göre, yavrulara bez bağlamamız gerekir, çünkü mantıklı düşününce dışkılar daha tehlikeli

Hiç değiştirmeyin. Kum kalsın. Sıcak zamanlar için daha sağlıklı. Ayrıca bu kuşlar doğada ultra steril ortamlarda yaşamıyor. Bizim bu yoruma göre, yavrulara bez bağlamamız gerekir, çünkü mantıklı düşününce dışkılar daha tehlikeli
Katılıyorum kesinlikle bence dışkıları yavrulardan uzak tutmak en iyi bu yuzden kum daha kullanisli geliyor granul dışkı yi iyi emiyir amankum gibi etrafini kapatip temas etmemesi onemli

Az miktar koydum kumu resimde gorundugu gibi disi bi o tarafa bi bu tarafa dagitti kendi istegine gore. Yedek kum da var kirlendiginde topaklari alip yenisini az miktar dokebilirim. Cok tesekkur ederim yorumlar icin. :)