Karadeniz Pet

Yem içeriği

Cagri68

Meraklı Üye
1 çift kuşum var yemlikte siyah renkteki tohumlar kalıyor hep sadece sarı ve kırmızı darıları yiyorlar bir de nijer tohumunu... Sade yem alıp kendim karıştırsam sadece sarı kırmızı darı yem versem birde kanarya yemi karıştırsam yeterli olur mu ? İçinde renklendirilmiş ekmek olmayan içeriği sade ve besleyici Paket yemlerden önerebileceğiniz var mı?

Ekli dosyalar

• 20181220_180510_Film1.jpg
    20181220_180510_Film1.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 35
Selam yalnızca akdarı alın yeterli olacaktır. Buna isterseniz aspur(sade kanarya yemi) ilave edebilirsiniz.
1kg akdarı, 250gr aspur karışımı yapılabilir. Kırmızı darıyıda 100gr kadar ilave edip karışım yaparsınız.
Hafta da 1 kere de mama verirseniz kuşunuz sağlıklı beslenecektir.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nane maydanoz brokoli fesleğen elma havuç ıspanak verin ara sıra.

Benim pilav yemem ile kuşun yem yemesini nasıl mukayese ettiniz. Aslanlarda ıspanak yemiyor.
Sayın Ayhan otçuoğlu da aynı şeyi söylüyor. Akdarı yeterli. Arada mama ve sebze meyve takviyesi yeterli. Ben akdarı ile beslenip sağlığında bir sıkıntı olan kuş görmedim.
Kuşlar sarı, siyah darıyı sevmiyor. Bu kadar basit. Niye sevmiyor çünkü hoşlarına gitmiyor. Bir kaba sarı, bir kaba akdarı koyun bekleyin. Fazla söze gerek her kuş besleyen bunu zaten gözlemler.

Benim pilav yemem ile kuşun yem yemesini nasıl mukayese ettiniz. Aslanlarda ıspanak yemiyor.
Sayın Ayhan otçuoğlu da aynı şeyi söylüyor. Akdarı yeterli. Arada mama ve sebze meyve takviyesi yeterli. Ben akdarı ile beslenip sağlığında bir sıkıntı olan kuş görmedim.
Kuşlar sarı, siyah darıyı sevmiyor. Bu kadar basit. Niye sevmiyor çünkü hoşlarına gitmiyor. Bir kaba sarı, bir kaba akdarı koyun bekleyin. Fazla söze gerek her kuş besleyen bunu zaten gözlemler.

yanlış bir gözlem .

Ne demek sadece ak darı yeterli olacaktır?
Sen her gün pilav mı yiyorsun?

Cagri68 Versele Laga ve Gold Wings karışık muhabbet kuşu yemleri iyidir. Tavsiye ederim.
Versele Laga dünyaca meşhur diyorlar ama küçük şehirlerde petshoplarda bulunmuyor. Gold wings görmüştüm sanırım onu deneyim.

Kafes temizliği yapıldığı, taze yem ve su verildiği,hava akımına maruz bırakılmadığı sürece, Evde beslenen kuşlar sağlıklı olur sizi üzmez. Kuşta Her değişimin bir nedeni olacaktır. İyi hobiler.

kuş sayısını azalttığım için paketli yeme geçtim. 700 gr lık kilitli pakette satılıyor. ben bulunduğum yerde 13 tl den alıyorum. bu yem versele lega dan sonra tartışmasız en kaliteli yem. ayrıca vitakraftta kullanıyordum son dönemde çok fazla fiyat artışı oldu.

Ekli dosyalar

• tropifit-muhabbet-kusu-yemi-budgie-700-gr-muhabbet-yemleri-tropifit-2190-18-B.jpg
    tropifit-muhabbet-kusu-yemi-budgie-700-gr-muhabbet-yemleri-tropifit-2190-18-B.jpg
    62.3 KB · Görüntüleme: 25
içinde kuşların yemeyeceği envai çeşit malzemenin olmadığı yemleri almak faydalı olacaktır. ağırlık yapsın diye besleyici özelliği olmayan bir sürü birşey ekliyorlar. ucuz diye alıyoruz diğerleriyle aynı fiyata geliyor.

yukarda tavsiye ettiğim yemin içeriği:

Sarı darı,Kırmızı darı,Kanarya yemi,İtalyan darısı,İşlenmiş yulaf ,Extrude mısır, Kenevir tohumu,Extrude buğday,Alıç tohumu,Siyah ayçekirdeği,Keten tohumu.

Garanti Analizi;

Su en çok : 11,56

Ham Protein en az : 12,1

Ham yağ en az-en çok : 3,0 – 7,5

Ham selüloz en çok : 8,92

Ham kül en çok : 3,05

HCL de çözünmeyen kül en çok : 0,80

NaCl / en çok : 0,12

Metabolik Enerjien az Kcal/kg : 3300

Son kullanma tarihi yaklaştığı için bu kampanya yı yapmış olabilirler.. Dikkat edin..

Son kullanma tarihi yaklaştığı için bu kampanya yı yapmış olabilirler.. Dikkat edin..
mağazaya bunu bildirdim cevap bekliyorum. Onun dışında yarım kiloluk paketler olması benim içinde avantaj olur tazeliğini korur. 1 çiftim var sadece ideal gider bence 1 kg yem 1 ay falan gidiyor hatırladığım kadarıyla. Fiyat olarakta paket yemler içinde uygun fiyata geliyor.

Geri