Karadeniz Pet

Yavrulardan sonra yuva değişimi

Bakın benim demem,
Eğer bacakları birbirine paralel değilse şu an
Yani bacaklar dik inip geçmiyorsa o iki delikten
Başka bir sünger ile o delikleri birbirine yaklaştırarak tekrar yapın. Ama öncesinde bir bakın bacaklar paralel mi birbirine diye
Bacaklar şöyle olmalı | |
Böyle değil / \

Bakın benim demem,
Eğer bacakları birbirine paralel değilse şu an
Yani bacaklar dik inip geçmiyorsa o iki delikten
Başka bir sünger ile o delikleri birbirine yaklaştırarak tekrar yapın. Ama öncesinde bir bakın bacaklar paralel mi birbirine diye
Bacaklar şöyle olmalı | |
Böyle değil / \

Nasil bu sekilde

Ekli dosyalar

• P_20180405_171734.jpg
    P_20180405_171734.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 16

Böyle daha iyi gibi.
Dışkı bulaşması süngerin kalınlığından dolayı olabileceğini düşünüyorum, kuşun dışkı bıraktığı yer ile sünger arası biraz fazla yakın birbirine. Sünger daha ince olsa daha iyi olurdu ancak başka da süngeriniz yok herhalde.
Günde bir iki defa kontrol eder dışkısını eliniz ile temizlersiniz yavrular fazla dışkı yapmaz zaten.
Maşallah anne iyi beslemiş kursak dolu. Umarım sağlığına kavuşur.

Amin inşallh Allh razı olsun :) İnce makyaj süngeri diye bilinen süngerlerdende aldım sizce onlardan mı yapsam ve biraz daha yakınmı yapsam mesafeyi, fakat bu süngerler daha sıkı gibi geldi o yüzden korktum

Amin inşallh Allh razı olsun :) İnce makyaj süngeri diye bilinen süngerlerdende aldım sizce onlardan mı yapsam ve biraz daha yakınmı yapsam mesafeyi, fakat bu süngerler daha sıkı gibi geldi o yüzden korktum

Cümlemizden Allah razı olsun. Bacak arasındaki Mesafeyi bi tık daha yakın yapsan daha iyi aslında. Makyaj süngeri kullanılır zaten genelde...

Hocam değiştim süngeri ince makyaj süngerine geçirdim biraz delikler büyük oldu gibi eğer çıkarırsa tekrar yapsam sıkıntı olurmu yoksa hiç çıkmamasımı lazım, delik küçük olsada sıkar diye tedirginim

Hocam siz çok evham yaptınız:) Bu problem o kadar büyük bi problem değil. Kuş ayaklarını süngerden kurtaramadığı sürece sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Sünger tuttuğu yerden düşmesin bir de.

Doğru ilk tecrübem çok fazla takıntı yapıyorum :) Pekla ozaman daha kendi hallerine bırakıyorum teşekkür ederim ilgilendiginiz için :)

Rica ederim kuşun sağlığına kavuşup kavuşmadığını bize bildirin bi 10 güne düzelir inşallah. Arada süngeri değiştirin yuvada ıslanacak yıpranacak gevşiyecek vs.

Kuşun durumuyla ilgili haber verecem, İnşallah düzelir, arada bi kontrol edecem süngerde hazırladım fazladan ki değiştiğim anda kolay olsun

Bu defa dogru oldumu

Ekli dosyalar

• P_20180405_212339.jpg
    P_20180405_212339.jpg
    955 KB · Görüntüleme: 18
  • P_20180405_212254.jpg
    P_20180405_212254.jpg
    1,010.7 KB · Görüntüleme: 15
Bu defa dogru oldumu
Süngeri çok büyük kesiyorsunuz 1 1.5 cm kalınlığında olsun yeter uzunluğunda bacakları takınca yirtilmiyacak mesafe kesin ki kuş hareket edebilsin sürekli yatar pozisyonda kaldığı için de bağırıyordur bu arada bacak arasını diğer yavrunuzdan ölçü alabilrsiniz 2 günlük fark var neredeyse aynı yani

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri