Karadeniz Pet

Solunum hastalığı mu yağlanma mı

Serdar44

Yeni Üye
Arkadaşlar 1 yaşında erkek muhabbet kuşu aldım hiç uçurmamışlar belli hiç uçamıyo hayvan 1 tur atınca havada ses çıkarıp konuyo sonra da nefes nefese kalıyo acaba sebebi yağlanma mı yoksa solunum problemi mi
6DD60D1C-9278-420B-ACBB-306388646813.jpeg

Arkadaşlar 1 yaşında erkek muhabbet kuşu aldım hiç uçurmamışlar belli hiç uçamıyo hayvan 1 tur atınca havada ses çıkarıp konuyo sonra da nefes nefese kalıyo acaba sebebi yağlanma mı yoksa solunum problemi mi Ekli dosyayı görüntüle 57827
Hassas teraziniz varsa kilosuna bakın bi. Ama yağlanma kaynaklı olduğunu sanmıyorum.
Havalar sıcak olduğu için bu dönemde uçunca vücut ısıları çok artıyor, kendilerini serinletmek adına da yapabiliyorlar.
Ama astım başlangıcı gibi bir sorun da olabilir. Video çekerseniz daha iyi olur.
Kilosuna bakın ona göre solunum sıkıntısından anlayan arkadaşlar yorum yapacaktır

Hassas teraziniz varsa kilosuna bakın bi. Ama yağlanma kaynaklı olduğunu sanmıyorum.
Havalar sıcak olduğu için bu dönemde uçunca vücut ısıları çok artıyor, kendilerini serinletmek adına da yapabiliyorlar.
Ama astım başlangıcı gibi bir sorun da olabilir. Video çekerseniz daha iyi olur.
Kilosuna bakın ona göre solunum sıkıntısından anlayan arkadaşlar yorum yapacaktır
Hassas terazimiz yok ama video ekledim bi bakabilirmisiniz hocam

Hassas terazimiz yok ama video ekledim bi bakabilirmisiniz hocam
Bu videoda bir sorun yok gibi duruyor. Büyük ihtimalle uçarken vücut ısısı arttığı için öyle bir davranış sergiliyor. Eğer kafes içinde hareketsiz dururken ağız açma kapama hareketini yaparsa ve hırıltı gibi bir ses duyarsanız o zaman solunum sıkıntısı vardır diyebiliriz.

Bu videoda bir sorun yok gibi duruyor. Büyük ihtimalle uçarken vücut ısısı arttığı için öyle bir davranış sergiliyor. Eğer kafes içinde hareketsiz dururken ağız açma kapama hareketini yaparsa ve hırıltı gibi bir ses duyarsanız o zaman solunum sıkıntısı vardır diyebiliriz.
Çok sağolun hocam kafes içinde ağzını açma ilk gün vardı veteriner oksijensiz kalmış dedi oksijen verdim azıcık havalandırdım o kesildi şu an ağız açma hiç yok 1 tur bile attığında nefes nefese kalıyodu şimdi 2-3 tur atabiliyo beni tedirgin eden kafes içinde çok hızlı nefes alması ve uötuktan sonra nefes sesini duyabilmem

Geri