Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Solunum Hastalığı

Bayındır

Yeni Üye
Merhaba oncelikle.
Uzun süredir beslediğim dişi muhabbet kuşum bir süredir kısa mesafe uçtuktan sonra bile hızlı hızlı ağzından nefes alıyordu. Bunun normal olduğunu düşündüm fakat şu son iki gündür bunu normal zamanlarda tünekte dururken bile yapmaya başladı ve yaparken de kuyruğu aşağı yukarı titriyor. Bunun sıcaklarla da ilgisi olabileceğini düşünüyorum ama bunu çok şiddetli yaptığı için emin de olamiyorum. Ne yapmalıyım?

Hasta olmayabilir duzenli mi yapiyor aralikli mi?

Burun deliklerini kontrol edin bi. Belki hastalanıp iyleşmiştir burun delikler kapamıştır. Birazcık suya 1,2 damla beyaz sirke katıp burun deliklerine birer damla damlatabilirsin. kuşunuza sirkeli su vermiyorsanız 10 günde bir suluğuna 2,3 damla katın.

Burun deliklerini kontrol edin bi. Belki hastalanıp iyleşmiştir burun delikler kapamıştır. Birazcık suya 1,2 damla beyaz sirke katıp burun deliklerine birer damla damlatabilirsin. kuşunuza sirkeli su vermiyorsanız 10 günde bir suluğuna 2,3 damla katın.
Burun delikleri açık gibi ama deneyeyim

Sonucu yazarsanız sevinirim

Hıçbir değişiklik olmadı hala aynı şekilde devam ediyor sorun

Hocam veterinere gidin mutlaka. Size antibiyotik verecek 3-5 gün verin. Bu sure sonunda kuş iyileşse de iyileşmese de Dizaym 256 alıp tedaviden hemen sonra kuşunuzun suyuna koyup vermelisiniz. Bu süreçte burunun içine bakın. Bazen kuşlar kısa süreli üşütmeden dolayı burunları akıyor olabilir. O akıntı kuruyunca burun delikleri kapanıyor.

Geri