Karadeniz Pet

Neden kafesin dibinde uyur ki??

Arc

Yeni Üye
Arkadaşlar benim dişi muhabbet kuşum yanında da iki aydır olan bir erkek muhabbet kuşum var daha önce bir kaç kez çiftleştirler ama yumurtlama olmadı. Bu dişi kuşum normalde hiç huyu değildir yuvalığa girer uyurdu ama bugun yerde resimde attığım gibi uyuyor yani hareketleri herzaman ki gibi hasta gibi değil sebebi ne olabilir bir fikri olan var mı acaba? Erkek sürekli yerden bir şeyler yer sarı erkek mavi dişi

Ekli dosyalar

• DSC_0389.JPG
    DSC_0389.JPG
    3.1 MB · Görüntüleme: 2,300
Genellikle tünekte durmaya gücü olmayan kuşlar böyle durur. Uçuşu falan nasıl?

nefes problemi yaşıyor olabilir mi bir bakın nefes alışına birde devam eden bir durum mu belki canı öyle istemiştir benim kuşta 2 akşam kafes tabanında uyumuştu

Kafesin tabanına peçete veya beyaz kağıt serip dışkısını paylaşın. Birde ağzında kötü koku var mı bir kontrol edin. Tabanda uyuması normal değil.

Kafesin tabanına peçete veya beyaz kağıt serip dışkısını paylaşın. Birde ağzında kötü koku var mı bir kontrol edin. Tabanda uyuması normal değil.
Ağzında koku yok yemesi de normal dışkısının resmini koydum normal gibi geldi bana ama erkek kuş geldiğinden beri yaklaşık 2 ay oldu uyurken çok hafif kabartıyor tüylerini, nefes alış verişi sanki erkeğe göre daha hızlı acaba yağlanma olmuş olabilir mi normalde hergün çıkarırdım bir iki saat uçardı erkek geldiğinden beri hafta da bir en fazla iki kere falan uçurdum vücudunu taşıyamadığı için yerde yatmış olma ihtimali nedir? Yada yağlanma var gibi duruyor mu resimde mavi dişi kuş

Ekli dosyalar

• DSC_0405.JPG
    DSC_0405.JPG
    953.7 KB · Görüntüleme: 2,060
  • DSC_0404.JPG
    DSC_0404.JPG
    2.7 MB · Görüntüleme: 1,173
  • DSC_0403.JPG
    DSC_0403.JPG
    899.8 KB · Görüntüleme: 1,089
  • DSC_0395.JPG
    DSC_0395.JPG
    2.6 MB · Görüntüleme: 1,139
  • DSC_0392.JPG
    DSC_0392.JPG
    828.5 KB · Görüntüleme: 1,214
Dışkıda problem yok. Ağızda da koku yok diyosunuz o zaman hasta olma olasılığı düşük. Kuş şişman görünüyor evet ama Yağlanmadan olduğunu sanmam çünkü kuşlar yağlı da olsa yüksek yerleri seçerler uyumak için. Biraz daha gözlemleyin bakalım. Devam edecek mi bu davranışı. Erkek çok baskınsa ve rahatsız ediyorsa ondan da olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Arc
Kuşta yumurta olmasın ? Selçuk hocam, yumurta sıkışmasındada bu tarz durumlar görülebiliyor diye biliyorum ? Hızlı nefes alıp vermeler, halsizleşmeler, aşağıda uyuma, yuvalığa girmeme vs..

erkeğin yerden yemesini engelle yoksa mantar olur bazen pisliklerini yiyorlar ve mantar oluyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Arc
Kuşta yumurta olmasın ? Selçuk hocam, yumurta sıkışmasındada bu tarz durumlar görülebiliyor diye biliyorum ? Hızlı nefes alıp vermeler, halsizleşmeler, aşağıda uyuma, yuvalığa girmeme vs..
Yuvalığa girer sürekli erkek geldikten sonra hareketleri böyle oldu yeni yeni huy edindi.BEnde çok düşündüm acaba yumurta mı var diye ama poposu çok şiş değil ama anlamadığım bir şekilde dişi kuşum yaklaşık bir buçuk aydır tüylerini çok hafif kabartarak uyuyor eskiye göre biraz daha durgun ama hastalık belirtisi yok yemesi içmesi uçması gayet normal bu uyku halinde kabarık durmaktan başka ilk defa da yerde uyudu işte bir daha da yapmadı

Bu da şu an ki işte hafif kabarık dediğim hali erkek kuş geldiğinden sonra bir buçuk aydır böyle bir sıkıntısı var ama

Ekli dosyalar

• DSC_0416.JPG
    DSC_0416.JPG
    937 KB · Görüntüleme: 2,090
kafeste yuvalık varmı varsa kuşu onun içine sok elinle kuşun büyük bir ihtimalle hamile hayırlı olsun

Dışkıda problem yok. Ağızda da koku yok diyosunuz o zaman hasta olma olasılığı düşük. Kuş şişman görünüyor evet ama Yağlanmadan olduğunu sanmam çünkü kuşlar yağlı da olsa yüksek yerleri seçerler uyumak için. Biraz daha gözlemleyin bakalım. Devam edecek mi bu davranışı. Erkek çok baskınsa ve rahatsız ediyorsa ondan da olabilir.
Selçuk bey bu kuş da yumurta tıkanması var sanırım elime aldım baktım popo tüyleri çok dökülmüş açılmış bayağı ve şiş karnı bence, tıkanma mı yoksa yumurta geliyor ondan mı çifleştikleri zamanı da bilmiyorum hiç takip etmedim ne yapmalıyım.tıkanma belirtileri neler acil birisi yardımcı olabilir mi?

Geri