Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu solunum sıkıntısı

dukaz

Yeni Üye
Yaklaşık 1 yıldır ara ara başlayıp biten solunum sıkıntısı var ve şu anda da iyice yoğunlaştı 2 ay önce de kursak mantarı teşhisi konulmuştu o iyileşti baytril ve mikostatin ile onları verdikten sonra solunum sıkıntısı da geçmişti fakat şimdi yeniden yoğunlaştı ve tüy dökümünde, dün veterinere götürdüm ekinezya damlası ve yine mikostatin verelim dedi ben mikostatin verilmesini anlamış değilim ve şu an şiddetlendi ne yapmalıyım dışkısı da bazıları ishal bazıları normal, ötüşünde keyfinde bir sıkıntı yok fakat şu an dinliyorum kuş karanlıkta zor nefes alıyor hırıldama sesi var.

Orta kısımdaki dışkı gece yaptığı dışkılar, heyecanlanınca da vik vik sesleri var aynı şekilde tüylerini temizlerken de bazen vik vik sesleri devam ediyor. Kuyruğu da ileri geri oluyor nefes aldıkça.

Dışkıları lekeli. İçme suyu olarak ne veriyorsunuz?
Temiz su veriyoruz şişe su ancak şu an mikostatin var suyunda ayrıca haftada 1 er kez röhnfriedin vitamin ve probiyotiğini kullanıyoruz bir de erkek kuş var onda hiçbir sorun olmadı bu 1 yıllık süreçte dişi kuş 3.5 erkek 2.5 yaşında kardeşler zaten

Temiz su veriyoruz şişe su ancak şu an mikostatin var suyunda ayrıca haftada 1 er kez röhnfriedin vitamin ve probiyotiğini kullanıyoruz bir de erkek kuş var onda hiçbir sorun olmadı bu 1 yıllık süreçte dişi kuş 3.5 erkek 2.5 yaşında kardeşler zaten
Dışkıda ki idrar böyle olmamalı. Kursak mantarı tam geçmemiş olabilir. Mikostatin şeker içeriyor,beşeri bir ilaç ayrıca. Şeker ise kursak mantarını azdırır. Fungistop kullansaydınız iyi olurdu kursak mantarı için.
Kanatlı kuş veterinerine muayene ettirmenizi öneririm dışkılarında bakteri var mı , kursak mantarı geçmiş mi..

Dışkıda ki idrar böyle olmamalı. Kursak mantarı tam geçmemiş olabilir. Mikostatin şeker içeriyor,beşeri bir ilaç ayrıca. Şeker ise kursak mantarını azdırır. Fungistop kullansaydınız iyi olurdu kursak mantarı için.
Kanatlı kuş veterinerine muayene ettirmenizi öneririm dışkılarında bakteri var mı , kursak mantarı geçmiş
En son kontrol için gittiğimizde kursağına dokunup geçmiş demişti, ancak bu solunum problemi öncesinde de vardı şu an arttı, neden bir kez daha kursak ilacı verdi ben onu anlamadım, götürdüğüm veteriner kanatlı kuş veterineri bildiğim kadarıyla, ekinezya damlasını ağızdan verin demişti onu veriyoruz 2 gündür solunum için geçer mi bilmiyorum durumu hoşuma gitmiyor.

En son kontrol için gittiğimizde kursağına dokunup geçmiş demişti, ancak bu solunum problemi öncesinde de vardı şu an arttı, neden bir kez daha kursak ilacı verdi ben onu anlamadım, götürdüğüm veteriner kanatlı kuş veterineri bildiğim kadarıyla, ekinezya damlasını ağızdan verin demişti onu veriyoruz 2 gündür solunum için geçer mi bilmiyorum durumu hoşuma gitmiyor.
Aynı şeyleri yazmanıza gerek yok okudum yukarıda. Veterineriniz kuş veterineriyse sorunu biliyordur herhalde. Yine mikostatin vermiş,kursak mantarı geçmemiş olabilir. Mikostatini niye yeniden verdiğini veterinerine sormanız lazım. Veterinerinizin teşhisini söyleyin ortada net bilgiler olsun 👍

Geri