Karadeniz Pet

Kusumun Gagasi Koptu

Lütfen yardım edin acil bir durum

Eğer kanama ile karşılaşırsan önce kanamayı durdurmaya çalış. Kanama olmaz ise bu gece ağzına ve ağız etrafına zarar veremeyecek şekilde kafesi uygun hale getir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yani şundan bahsediyorum gagasını sağa sola sürtmemesi için önlem almaya çalış. Tek tünek ve yere yakın şekilde konumlandırabilirsin.

Nasıl bu sekil? Tamam atıyorum resmi.

Ekli dosyalar

• IMG_20181016_230439.jpg
    IMG_20181016_230439.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 64
Biliyorum belli degil pek ama çok oynaşıyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20181016_231148.jpg
    IMG_20181016_231148.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 64
Alt gaganın kopucak gibi olduğuna emin misin ?

Biliyorum belli degil pek ama çok oynaşıyor.

alt gaga istesende kopmaz. gaganın sag taraftan düşme ihtimali çok düşük. Bu yüzden telaşlık bir durum yok. oynayacak, gaga taşı olsa orayı süretecek bile. kanama olursa o zaman çaresine bakarsın.

veteriner kontrolunde o gaganın kesilmesi lazım. En korkutucu olan kısım alt gaganın çenenin düşmesi zaten. ama yine problem yok.

ayrıca kursagi falan gayet güzel gozukuyor. AÇ birakmıyorsun.

Alt gaga düştüğü zaman dil şişmesi başlarsa o zaman sıkıntı var demek.

ama şuan itibariyle bile iyi dayandı yavrucagiz.

alt gaga istesende kopmaz. gaganın sag taraftan düşme ihtimali çok düşük. Bu yüzden telaşlık bir durum yok. oynayacak, gaga taşı olsa orayı süretecek bile. kanama olursa o zaman çaresine bakarsın.

veteriner kontrolunde o gaganın kesilmesi lazım. En korkutucu olan kısım alt gaganın çenenin düşmesi zaten. ama yine problem yok.

ayrıca kursagi falan gayet güzel gozukuyor. AÇ birakmıyorsun.

Alt gaga düştüğü zaman dil şişmesi başlarsa o zaman sıkıntı var demek.

ama şuan itibariyle bile iyi dayandı yavrucagiz.
Teşekkürler, aç birakmiyorum ama gaganın kesilmesi derken neyden bahsediyordunuz? Bilmiyorum düşeceğine çok eminim ama siz daha doğru bilirsiniz tabii. sol kök sayesinde gagası düşük değil. Gaga düşerse yemek yiyebilecek mi? Milimlik uzama ile yemek yiyebilir mi? O zamana kadar ne ile besleyecegim?

Hatta gagasinin altından bakınca dili gözüküyor. Yemek yerken bir kaç kez o boşluktan düşürdü yemi.

O gözükür zaten normal. Alt gaganın kemiksi dokusu derinin başladığı yerde yumuşak dokuya doğru dönüşür ve kafayla bağlantılıdır.

O gözükür zaten normal. Alt gaganın kemiksi dokusu derinin başladığı yerde yumuşak dokuya doğru dönüşür ve kafayla bağlantılıdır.

Yok hayır gaga yok o kısımda. Deri dokunun içinden gözükmüyor. Oradan çıkmış bir şekilde. Arada boşluk var

Yok hayır gaga yok o kısımda. Deri dokunun içinden gözükmüyor. Oradan çıkmış bir şekilde. Arada boşluk var

Ne demek istediğini ne anlatmak istediğini ben anladım merak etme. Ama ben tam anlatamadım. Alt Gaganın altı vücüda temas etmez zaten. Sen de bu sebeple ayrık gibi görüyorsun.

Teşekkürler, aç birakmiyorum ama gaganın kesilmesi derken neyden bahsediyordunuz? Bilmiyorum düşeceğine çok eminim ama siz daha doğru bilirsiniz tabii. sol kök sayesinde gagası düşük değil. Gaga düşerse yemek yiyebilecek mi? Milimlik uzama ile yemek yiyebilir mi? O zamana kadar ne ile besleyecegim?

şuana kadar cogu zaman hep ümitliydim ama alt gaga düşünce artık ümit azaliyor. Belirli bir süre sıvıyla besliyorsunuz bir şekil de 2-3-6 ay böyle gidiyor ama düzelme ihtimali %1-2 bellki daha az.

sıvı ile besleme bir yere kadar oluyor, alt gaga olmadıgı zaman zaten dilde de şişme başlıyor sonra enfesiyonlar cabası.

veteriner kontrolunde gaga traşlanıyor. ya da gaga taşı ile kendi doğal olarak traşlamaya uğraşıyor.

bence şuan cok sıkıntılık durum yok. hatta ben hala inatla söylüyorum ÇIKMAZ uzamaz denilen gaga bir şekilde minik de olsa uzuyor. O uzunlukla zamanla yem kırmayı ogreniyor.

duruma göre zamanla siz de göreceksiniz zaten.

bence telaş yapma şuan çok kriminal birşey olursa veteriner hekime başvurursunuz.

Ne demek istediğini ne anlatmak istediğini ben anladım merak etme. Ama ben tam anlatamadım. Alt Gaganın altı vücüda temas etmez zaten. Sen de bu sebeple ayrık gibi görüyorsun.

Anladım tamam da bu anormal birşey. Yem arada boşluktan düşüyor diyorum. Bu normal mi?

Bu kuş için WhatsApp grubu kurabiliriz istersen? Sen bize daha kolay ulaşırsın. Daha net fotoğraflar ve videolar ile de desteklemiş olursun.

Geri