Karadeniz Pet

KUŞUM KUSTU VE HALSİZ

gece 2-3 gibi bile enerjikti kafeste ama sabah niye böyle oldu bilmiyorum elimde hareketsiz duruyor, hareket etmeye çalıştığında da dengede duramıyor resmen yatıyor, elimle ısıtmaya çalıştım, uyumuyor, su içmiyor, hiçbir şey yemiyor. Kanatlarını elimle açıyorum çekmeye çalışmıyor hiçbir şeye tepki vermiyor. Gagasını açtığımda dili hareket bile etmiyor.
Merhaba aynı şeyleri 6 yıl önce kendi kuşumda yaşadım.şuan canavar gibi.Bu durumlarda en etkili yöntem yumurta sarısı.kuşun beslenmiyor bu yüzden sen beslemelisin. Yumurtayı katı olacak şekilde haşlayın sarısını biraz su ile boza kıvamından biraz daha sulu olacak şekilde sulandır.enjektör ile gagasından besleyin.yememek için direnecektir.zorla besleyin.enjektördeki besinin en az yüzdealtmışını yedirmelisin.
İnşallah iyileşir en kısa sürede geçmiş olsun

gece 2-3 gibi bile enerjikti kafeste ama sabah niye böyle oldu bilmiyorum elimde hareketsiz duruyor, hareket etmeye çalıştığında da dengede duramıyor resmen yatıyor, elimle ısıtmaya çalıştım, uyumuyor, su içmiyor, hiçbir şey yemiyor. Kanatlarını elimle açıyorum çekmeye çalışmıyor hiçbir şeye tepki vermiyor. Gagasını açtığımda dili hareket bile etmiyor.
Elle besleme maması yapıp ver. İlaçlı suyu da kendin içir.

Birde dışkı fotoğrafı atarmısın

Kaybettik. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Bu kadar dayanabildi

Merhaba aynı şeyleri 6 yıl önce kendi kuşumda yaşadım.şuan canavar gibi.Bu durumlarda en etkili yöntem yumurta sarısı.kuşun beslenmiyor bu yüzden sen beslemelisin. Yumurtayı katı olacak şekilde haşlayın sarısını biraz su ile boza kıvamından biraz daha sulu olacak şekilde sulandır.enjektör ile gagasından besleyin.yememek için direnecektir.zorla besleyin.enjektördeki besinin en az yüzdealtmışını yedirmelisin.
hiç bilinci açık değildi
bilinci hiç açık değildi gagasını bile açamadık neredeyse

Kaybettik. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Bu kadar dayanabildi
Çok üzüldüm.basin sağolsun.cok tatlılar yarım etmeye çalışıyorsun ama belli bir noktada elinden bir şey gelmiyor.bu çok kötü bir his.benim de kuşum ayağını incitmis sanırım .sürekli sol ayağını çekiyor ama u,erine basabiliyir fakat ağırlık vermiyor.neyi var anlayamadım.

teşekkür ederim çok yardım ettiniz, veterinerlik fakültesinde okuyorum hiçbir şey bilmiyorum ama sayenizde bir çok şey öğrendim. Sağlıcakla kalın
Rica ederim ne demek. @kayıbeyi1453 le birlikte yardımcı olmaya çalıştık. Veterinerlik fakültelerinde kanatlılardan hiç bahsediliyor mu hocam. Kanatlılar hakkında eğitim veriliyor mu Hiç. Malum ülkemizde kanatlılardan anlayan veteriner nerdeyse hiç yok

Rica ederim ne demek. @kayıbeyi1453 le birlikte yardımcı olmaya çalıştık. Veterinerlik fakültelerinde kanatlılardan hiç bahsediliyor mu hocam. Kanatlılar hakkında eğitim veriliyor mu Hiç. Malum ülkemizde kanatlılardan anlayan veteriner nerdeyse hiç yok
Daha ikinci sınıfım seçmeli ders olarak veriliyor şu an bizde yaban süs hayvanları fizyolojisi anatomisi vs alan alıyor almayan almıyor ilerde kanatlı hastalıkları vs var ama daha çok çiftlik hayvanlarına yönelik, uzmanlaşmak kişinin kendi elinde çoğu zaman

Son düzenleme:
Daha ikinci sınıfım seçmeli ders olarak veriliyor şu an bizde yaban süs hayvanları fizyolojisi anatomisi vs alan alıyor almayan almıyor ben de ilerde kanatlı hastalıkları vs var ama daha çok çiftlik hayvanlarına yönelik, uzmanlaşmak kişinin kendi elinde çoğu zaman
Anladım Hocam. Keşke muhabbet kuşu, papağan hakkındada eğitim verilse ama verilmiyor. Hoşçakalın hocam Bi sorunuz olduğu zaman ben buralardayım :)

Anladım Hocam. Keşke muhabbet kuşu, papağan hakkındada eğitim verilse ama verilmiyor. Hoşçakalın hocam Bi sorunuz olduğu zaman ben buralardayım :)
Diğer kuşun dışkılarını atsam yarın bakabilir misiniz bugün çok üzüldük ona da bir şey olsun istemiyoruz, korumak için bir şey yapabilir miyiz iştahı yerinde

27-F0-B7-D4-4479-4526-9278-33-A90-C958-DF3 DA92-E908-1-E19-4-EB2-9-B85-8-E96-F00-F104-A iyice baktım dışkılarında yem vs yok enerjik bir kuş iştahı da çok ele aldığımız zaman kemik vs gelmiyor. Bu da birkaç ay önce çok uyuyormuş ama sonra düzelmiş, bu aralar dışkıları birazcık büyük ve poposuna yapışıyor ama kendi çıkartıp atıyor. Umarım bir rahatsızlığı yoktur da ilaç kullanmak zorunda kalmayız

27-F0-B7-D4-4479-4526-9278-33-A90-C958-DF3 DA92-E908-1-E19-4-EB2-9-B85-8-E96-F00-F104-A iyice baktım dışkılarında yem vs yok enerjik bir kuş iştahı da çok ele aldığımız zaman kemik vs gelmiyor. Bu da birkaç ay önce çok uyuyormuş ama sonra düzelmiş, bu aralar dışkıları birazcık büyük ve poposuna yapışıyor ama kendi çıkartıp atıyor. Umarım bir rahatsızlığı yoktur da ilaç kullanmak zorunda kalmayız
koksidiyoz kürü uygulayabilirsiniz. Veterinerden sulphamezatine ya da eczaneden bactrim şurup alıp kullanabilirsin.

kesin koksidiyoz mu şimdi ilaç verip yormak istemiyorum kilo kaybı yok gibi geldi sadece dışkıları biraz büyük biraz sıvı gibi ama ishal değil

kesin koksidiyoz mu şimdi ilaç verip yormak istemiyorum kilo kaybı yok gibi geldi sadece dışkıları biraz büyük biraz sıvı gibi ama ishal değil
3 gün probiyotik kullanın ondan sonra tekrar bakalım.

615-DB21-A-4053-4-F57-AF6-D-33297-CF1128-E 6-F17-C027-C730-478-D-AA40-9-CCD4-BF41-BB1 33-F24-E79-6056-4672-9-A90-1-A607449-FA97 bakar mısınız dışkıları böyle dün biraz salatalık ve dal darı yedi. Normal mi biraz büyük yapıyor ve poposunu sallıyor

kafesin üstündekini dışardayken yaptı dışkıları çok jelimsi normal midir. İştahı yerinde enerjisi yerinde bir halsizlik durumu görmedim umarım bir hastalığı yoktur:(

Geri