Karadeniz Pet

KUŞUM KUSTU VE HALSİZ

ara verdiğimiz zaman çok kusmamıştı ama dün gece ve bugün bayağı bir kustu, yem de değil sıvı kusuyor baya. Bir de sürekli dışarı çıkmak istiyor dışarı çıkınca da boyna gömülüp yatıyor resmen saatlerce orda uyuyor

Şunu anlamaya çalışıyorum, bakır sülfat iyi geldimi yoksa hiç faydası olmadımı?

ara verdiğimiz zaman çok kusmamıştı ama dün gece ve bugün bayağı bir kustu, yem de değil sıvı kusuyor baya. Bir de sürekli dışarı çıkmak istiyor dışarı çıkınca da boyna gömülüp yatıyor resmen saatlerce orda uyuyor
Açıkçası sarımsaklı suyun etki edecegine inanmiyorum tabi denemekten zarar gelmez orası ayrı.. daha önce söyledim mı bilmiyorum ama kuşunuzu acilen hassas tartı ile tartin. Ağırlığını bilerek önlem almak yaşaması ile ölmesi arasında ki ince çizgiyi koruyabilmek için çok önemli.. tabi yaşam da ölüm de yaşamı verende ama biz yine de elden geleni yapmalıyız.

şimdi 3. suyu koydum bakalım dışkısı baya siyah ve sıvımsı oldu neden acaba
Koksidiyoz var. Önceden de söylemiştik zaten. Bakır sülfat tedavisi bittikten sonra birde koksidiyoz kürü yaparız

Açıkçası sarımsaklı suyun etki edecegine inanmiyorum tabi denemekten zarar gelmez orası ayrı.. daha önce söyledim mı bilmiyorum ama kuşunuzu acilen hassas tartı ile tartin. Ağırlığını bilerek önlem almak yaşaması ile ölmesi arasında ki ince çizgiyi koruyabilmek için çok önemli.. tabi yaşam da ölüm de yaşamı verende ama biz yine de elden geleni yapmalıyız.
hassas tartı bulamayabilirim şu an bir ya da iki hafta önce klinikte ölçüldüğünde 31 gram gelmişti

bugün çok halsizdi kendini yere attı çıkardığımda, sonra kafesinde biraz uyudu birkaç saat sonra elime aldım resmen bilinci açık değil o andan beri yere düştü kanadı düşük galiba yavrumu kaybedeceğim

gece 2-3 gibi bile enerjikti kafeste ama sabah niye böyle oldu bilmiyorum elimde hareketsiz duruyor, hareket etmeye çalıştığında da dengede duramıyor resmen yatıyor, elimle ısıtmaya çalıştım, uyumuyor, su içmiyor, hiçbir şey yemiyor. Kanatlarını elimle açıyorum çekmeye çalışmıyor hiçbir şeye tepki vermiyor. Gagasını açtığımda dili hareket bile etmiyor.

Geri