Karadeniz Pet

Kuşum intihar mı ediyor?

Kujum bari kuşu hemen veterinere görtür fazla vakti kalmamış..

Kujum bari kuşu hemen veterinere görtür fazla vakti kalmamış..

Hemen kesin ve Flagly başlayın Sabah akşam ağzına birer damla çeyrek suluğa 5 damla şeklinde verin.3. Gün ağza damlatmayı kesip çeyrek suluğa 8 damla şeklinde devam edin. Flagly Eczanede bulursunuz. Vakit kaybetmeyin çünkü az zamanımız var. İlacı alır almaz saat kaç olursa olsun ağzına bir damla damlatın.
yapmanız gerekeni söylemişim zaten.

yapmanız gerekeni söylemişim zaten.
Yarın sabahtan alırım eczaneden yeterki iyi olsun ama kuşumda kuruma diye tabir edilen belirtiler var mesela göğüs kemiğinin sivrilmesi,yemlikte çok uzun süre durmasına rağmen hiç bir şey yememesi ya da yiyememesi,dışkıda sindirilmemiş yem olması gibi gibi..bu durumda da söyleyeceğiniz ilaç iyi gelir mi?baytril denedik olmadı kuşu daha da yıprattık sadece ben daha fazla acı çekmesine sebep olmak istemiyorum ya da deneme tahtasına çevirmek diyelim,lütfen yanlış anlamayın beni,bundan önceki kuşuma ilaç vermeye çalışırken canını acıttığım için elimde ölmesine sebep oldum kez daha aynı şeyi yaşamak yaşatmak istemiyorum.

O zaman bırakın tedaviyle falan uğraşmayın. yaşarsa ne ala yaşamazsa hayırlısı...
Mesajlarımı okumuş olsaydınız böyle bir soru sormazdınız. Neyse sizin bileceğiniz birşey. Geç kaldınız kurtulma ihtimali azaldı. İçirmekte zorlanıyorsanız sadece suyuna katın.
İlla da Megabacter diyorsanız Önerdiğim ilaç ona da iyi gelir. Veya Biteral tablet alırsınız eczaneden. Ben Megabakterden ziyade Tirikomonas diyorum. Gerçi Biteral de Flagyl de iki hastalıkta da endikedir. Etken maddeleri aşağı yukarı aynıdır. Biri ornidazol etken maddelidir diğeri metronidazol.

Son düzenleme:
O zaman bırakın tedaviyle falan uğraşmayın. yaşarsa ne ala yaşamazsa hayırlısı...
Mesajlarımı okumuş olsaydınız böyle bir soru sormazdınız. Neyse sizin bileceğiniz birşey. Geç kaldınız kurtulma ihtimali azaldı. İçirmekte zorlanıyorsanız sadece suyuna katın.
İlla da Megabacter diyorsanız Biteral tablet alın eczaneden. Ben Megabakterden ziyade Tirikomonas diyorum. Gerçi Biteral ikisinde de endikedir.
Tabiki mesajlarınız okuyorum ayrıca çokta teşekkür ederim tüm ilginize,ben bu teşhisi koyabilecek kapasite değilim öyle bir iddiamda Yok zaten,sadece yanlış bir şey yapmaktan korkuyorum o yüzdendegördüklerimi gözlemledikleri doğru aktarmaya çalışıyorum hepsi bu çünkü söz konusu olan bir can bir canlı ve geri dönüşü olmayan bir şey ne yazık ki.Biteral mi alın diyor sunuz?

İkisi de olur Etken Maddeleri aşağı yukarı aynıdır. Kuruma hastalığı diye tabir ettiğiniz mantar hastalığıdır zaten. İki ilaç da Anti fungal olması yanında anti bakteriyeldir de hem megabaktere hem benim tahminim olan trikomonas hastalığına iyi gelir. Yarın erkenden başlayın tedaviye. Zaten geç kaldınız. Flagyl'i ağızdan damlatma yapamayacaksanız. İlk gün yarım suluğa 10 damla damlatın. sonraki günler 8 damla. Biteral alırsanız yarım suluğa bir tabletin 1/8'i Fllagyl'in kullanım kolaylığı vardır.

İkisi de olur Etken Maddeleri aşağı yukarı aynıdır. Kuruma hastalığı diye tabir ettiğiniz mantar hastalığıdır zaten. İki ilaç da Anti fungal olması yanında anti bakteriyeldir de hem megabaktere hem benim tahminim olan trikomonas hastalığına iyi gelir. Yarın erkenden başlayın tedaviye. Zaten geç kaldınız. Flagyl'i ağızdan damlatma yapamayacaksanız. İlk gün yarım suluğa 10 damla damlatın. sonraki günler 8 damla. Biteral alırsanız yarım suluğa bir tabletin 1/8'i Fllagyl'in kullanım kolaylığı vardır.[/QUO
İkisi de olur Etken Maddeleri aşağı yukarı aynıdır. Kuruma hastalığı diye tabir ettiğiniz mantar hastalığıdır zaten. İki ilaç da Anti fungal olması yanında anti bakteriyeldir de hem megabaktere hem benim tahminim olan trikomonas hastalığına iyi gelir. Yarın erkenden başlayın tedaviye. Zaten geç kaldınız. Flagyl'i ağızdan damlatma yapamayacaksanız. İlk gün yarım suluğa 10 damla damlatın. sonraki günler 8 damla. Biteral alırsanız yarım suluğa bir tabletin 1/8'i Fllagyl'in kullanım kolaylığı vardır.
yarın alırım peki dozajları var mıdır bunların?

Siz Mesajlarımı okuduğunuzdan emin misiniz ? Defalarca yazdım yarım suluğa ilk gün 10 damla sonraki 4 gün 8 damla.

Ben alacağım ilaçların mglarını kastetmiştim 500 mg 250 mg gibi nasıl kullanılacağını yazmışsınız biliyorum
Siz Mesajlarımı okuduğunuzdan emin misiniz ? Defalarca yazdım yarım suluğa ilk gün 10 damla sonraki 4 gün 8 damla.
Flagyl 250 mg biteral 250 ve 500 lüğü var 250 'lik yeter.
Ben sizi çok yordum,ilginiz alakanız için çok çok teşekkür ederim.Beni yanlış anlamayın lütfen küçücük hasta bir kuş ve ağır ilaçlar ve acı bir tecrübeyle beraber söz konusu olunca ben yanlış bir şey yapmaktan korkuyorum siz lütfen üstünüze alınmayın bana da kızmayın:) Tekrar tekrar teşekkür ederim.İyi geceler.

Ben sizi çok yordum,ilginiz alakanız için çok çok teşekkür ederim.Beni yanlış anlamayın lütfen küçücük hasta bir kuş ve ağır ilaçlar ve acı bir tecrübeyle beraber söz konusu olunca ben yanlış bir şey yapmaktan korkuyorum siz lütfen üstünüze alınmayın bana da kızmayın:) Tekrar tekrar teşekkür ederim.İyi geceler.
Haklısınız ama ağır ilaca maruz kalması acı çekerek hele de açlıktan ölmesinden iyidir. Şuan kuşunuz yem yiyemiyor yese bile sindiremiyor. Zayıflaması da bundan. İlaca başlamanızın ikinci gününde yiyebilecek ve yediklerini yavaş yavaş sindirmeye başlayacaktır. Varın kararı siz verin. eğer söylediğim zaman ilaca başlamış olsaydınız şuan önemli yol katetmiş olacaktı. Malesef ki size elma verin düzelir veya vitamin verin düzelir diyemiyorum. İsterim ama malesef...

Bu arada biraz kızdım. Ve size karşı Eleştirel mesajlar yazdım. Kusuruma bakmayın. Kızdım çünkü kuşun nasıl acı çektiğini biliyorum.

arkadaşım ne yaptın Selçuk beyin dediği ilacı sabahtan alsaydın.. (yorumları yazışmaları okudum ondan biliyorum) ne olur ona iyi bak.. kızım benim. iyi olur inş.. ilaç iyi etsinde önemli olan o..

arkadaşım ne yaptın Selçuk beyin dediği ilacı sabahtan alsaydın.. (yorumları yazışmaları okudum ondan biliyorum) ne olur ona iyi bak.. kızım benim. iyi olur inş.. ilaç iyi etsinde önemli olan o..
Alamadım Ayşecim çünkü reçetesiz maalesef hiç bir yer vermiyor antibiyotik olduğu için,çalıştığım için hastene ya da yazdırmak için çıkamadım da yarına kaldı mecburen.

Etken maddesi ornidazol , Metronidazol olan herhangi bir ilaç olur veterinerde varsa ordan da alabilirsiniz. Önemli olan etken madde.. Bari şimdiden 1 damla elma sirkesine 3 damla su katıp içirin ve suluğuna yarım suluğa 10 damla elma sirkesi katın. Zaman kazandırır belki

Etken maddesi ornidazol , Metronidazol olan herhangi bir ilaç olur veterinerde varsa ordan da alabilirsiniz. Önemli olan etken madde.. Bari şimdiden 1 damla elma sirkesine 3 damla su katıp içirin ve suluğuna yarım suluğa 10 damla elma sirkesi katın. Zaman kazandırır belki
Ben hiç düşünemedim reçetesiz vermeyeceklerini açıkcası,yolda gördüğüm herhangi bir veterinere girdim rica ettim kuşu görmeden veremem dedi e işteyim kuş haliyle yanımda değil alamadım özetle, ilaç işini halletmeye çalışacam.sirkeli su veriyorum gün aşırı yarın yine veririm.Asıl sorun bir şey yiyememesi,Aspur yiyebiliyordu onu da yemiyor artık kabuklarını soyup bırakıyor,ekmek kızartıp elimde ufalıyarak veriyorum onu yiyebiliyor sadece o yiyemedikçe bende yiyemiyorum.Umarım geç kalmamışımdır tedavi için

Yavruma kıyamam yaa. İş hayatı ekstra zamandan çalıyor arkadaşım biliyorum. Antibiyotik alamamak en büyük dert biliyorum.. Bir şekilde hallolur inş. İyi haberler bekliyorum..

Geri