Karadeniz Pet

ishalden beyaz dışkıya döndü

ben de sanmıyorum. altındaki peçeteyi sürekli değiştirip durumu takip etmeye devam edin. 4-5 dışkıdan biri kanlı dediniz, kansız dışkı sayıları bu durumda önemli. umarım yarın iyi yönde ilerlemeler olur...
peçeteyi sık sık değiştirip yarım saatte bir dışkılara bakıyorum ve her gün kafesi yıkayıp güneşte kurutuyorum

bu kadar hasta olmasına rağmen o kadar neşeli ve hareketli ki hayranlıkla izliyorum.. resmen yaşamak için direniyor

dün akşamdan beri hiç kanaması olmadı hep kıpır kıpır oyun oynuyor. kanaması olmaması iyiye işaret olabilir mi ?

poposunu kendi temizliyor tüylerini yolmuş dışkı yapışmıyor. şimdi tekrar kafesi yıkadım temizledim yeni dışkı yapınca atacağım :)

55EDADBD-8CD9-438C-901B-49A7D3C2940B.jpeg

tam 2 gündür kanaması olmadı. ama bugün biraz durgun 5 dakika falan kafes tabanında uyudu dışarı çıkartınca da oyun oynamak yerine boynumda uyumayı tercih etti. kabarık durmuyor sadece kendini temizlerken duruyor

bir de burun deliklerinin ikisinin de içinde beyaz bir şey vardı nokta şeklinde şimdi baktım sadece birinde var. fotoğraf çektirmedi kaçtı zorlayamadım

Ekli dosyayı görüntüle 47226
tam 2 gündür kanaması olmadı. ama bugün biraz durgun 5 dakika falan kafes tabanında uyudu dışarı çıkartınca da oyun oynamak yerine boynumda uyumayı tercih etti. kabarık durmuyor sadece kendini temizlerken duruyor
Kanın tamamen durması çok sevindirici. 7. Günden sonra sanırım ishal tedavisi uygulanacak. Şu an bağırsak florası yıkıma uğramıştır. Tedavinin ikinci aşamasından sonra probiyotik lazım olacak, elinizde yoksa şimdiden temin edin derim aynı şekilde multivitaminde... Kuş bu zamana kadar iyi direnç gösterdi umarım görmediğimiz bi rahatsızlığı yoktur.

Kanın tamamen durması çok sevindirici. 7. Günden sonra sanırım ishal tedavisi uygulanacak. Şu an bağırsak florası yıkıma uğramıştır. Tedavinin ikinci aşamasından sonra probiyotik lazım olacak, elinizde yoksa şimdiden temin edin derim aynı şekilde multivitaminde... Kuş bu zamana kadar iyi direnç gösterdi umarım görmediğimiz bi rahatsızlığı yoktur.
evet çok iyi direnç gösterdi miniğim.. elimde probiyotik var diazyme almıştım buradaki arkadaşlar söylediler. az önce dışkısında çok çok ince böyle kılcal damar kadar ince bi kan gördüm ama kan dağılmıyordu sanki kılcal damar çıkmış gibi

EF70F25B-D041-48C7-939C-B8D0B9A7F6D3.jpeg

burun delikleri bu şekilde birinin içindeki o beyaz şey gitmiş

image.jpg

poposuna dışkı yapışmıştı sildim yine kan var.. bu minik bizi çok üzecek gibi geliyor. nasıl bu kadar kanamaya rağmen hala oyun oynamaktan vazgeçmiyor şaşıyorum.. üstteki dışkı kahverengi full kan @Recai @ADRIAN

Ekli dosyayı görüntüle 47248
poposuna dışkı yapışmıştı sildim yine kan var.. bu minik bizi çok üzecek gibi geliyor. nasıl bu kadar kanamaya rağmen hala oyun oynamaktan vazgeçmiyor şaşıyorum.. üstteki dışkı kahverengi full kan @Recai @ADRIAN
Başka etken maddeli ilaç kullanmak gerek. Mesela toltrazuril etken maddeli baycox. Sulphamezathine yi 7 güne tamamlayana kadar bu ilacı temin edin. Baycox koksidiyoza karşı çok daha etkildir.

Başka etken maddeli ilaç kullanmak gerek. Mesela toltrazuril etken maddeli baycox. Sulphamezathine yi 7 güne tamamlayana kadar bu ilacı temin edin. Baycox koksidiyoza karşı çok daha etkildir.
veterinerlerde mi satılıyor? eğer öyleyse alamam

Geri