Karadeniz Pet

Bir Türlü İyileşmeyen Kuşum

araştırmam esnasında bir stiede ağızdan dozaj bilgisi buldum. isteyen inceleyebilir:

100 gr başına 0.01 ml diyor. yani bizim 40 gramlık ufaklıklara 0.004 ml vermemiz lazım. yukarda yaptığım hesaba denk geliyor aslınd (4 ml su içerse)

bence biz 10 katı fazla veriyoruz şu an !
Schroeder’in ürününde mg/ml bilgisi yazmıyor. Örneğin benim ürün toz halinde ve veteriner önce bu tozla suyu karıştırıp süspansiyon yaptı, enjektörlere çekti ve bana öyle verdi. Yani ürünü seyreltmiş oldu.

Schroeder’in ürününde mg/ml bilgisi yazmıyor. Örneğin benim ürün toz halinde ve veteriner önce bu tozla suyu karıştırıp süspansiyon yaptı, enjektörlere çekti ve bana öyle verdi. Yani ürünü seyreltmiş oldu.
evet suya hesap etmiş. 1 litreye 1 ml diyor. kuşun da gramajına göre su içeceğini varsaydılar muhtemelen ki çok yanlış değil. Muhabbet kuşları günde 4 - 5 ; çok sıcak 10 ml içer. buradan hesap ettim. sonra da başka bir siteden 100 gram başına 0.1 ml hesabına ulaştım.
şu an kuşa sabah, normalin 4 katı ilaç verdim. şimdi de gözünün içine bakıyorum ki zehirlenmemiş olsun:(((

Aslında olduğum bazı yabancı makalelerde de 1 damla öneriyordu sabah akşam. 100 gram başına 0,1 ml çok eser miktar olur direnç kazanımına sebep olur diye düşünüyorum.

Aslında olduğum bazı yabancı makalelerde de 1 damla öneriyordu sabah akşam. 100 gram başına 0,1 ml çok eser miktar olur direnç kazanımına sebep olur diye düşünüyorum.
eğer bulabileceğiniz bir yazı varsa ben de okumayı çok isterim açıkçası elbette daha düşük doz vermek istemem. ama ürün üzerinde yazandan yola çıkarsak yanlış noktadayız.

Biz bayağı çok veriyoruz o zaman ya. Ben birkaç veterinere sordum hepsi sabah akşam bir damla demişlerdi. 0,004 ml ayarlamak mümkün değil hem çok küçük bir miktar.

Biz bayağı çok veriyoruz o zaman ya. Ben birkaç veterinere sordum hepsi sabah akşam bir damla demişlerdi. 0,004 ml ayarlamak mümkün değil hem çok küçük bir miktar.
sanırım flukanazolun bilgisini yazıyor. hatta atvuklarda flukanazol amphoterisin b ye göre daha başarılı oldu diyor. eğer etken maddeleri aynı ise doğru ama dğeilse bilemem. ben şu an sadece elimizdeki ilacın bilgisini görüyorum ki bu da kat be kat üretici önerisinin üzerindeyiz. elbette hekim önersi kıymetlidir ama ne yazık ki "1 damlacı" bir ülkeyiz ve sebebi kimsenin ilacın züerini okumadığı olduğunu düşünüyorum :(

0.004 ml ayarlarız. 1 damla 0.02 ml. aynı oranda suya katarız, güzelce karıştırırız. onun da yarısını günlük doz olarak veririz. 0.005 ml yapar en azından. ama bunu oturup evterinerlerimizle konuşmalıyız. neden böyle bir dozaj öneriyorlar bize...

sonra bir de amphoterisin b ağır ilaç diyoruz. tabi ağır olur. 10 katı verirsek... :(

Amphotericin B, a polyene macrolide antifungal drug, when administered orally (100 mg/kg twice daily) was found to be effective at ameliorating fecal shedding of AGY organisms in affected budgerigars.
Bakın burada amfoterisin için öneriyor o şekilde. Flukonazol candida mantarları için uygulanan bir etken madde. Eczanelerde falan kolayca bulunan bir şey, megabakteriye en etkili şey amfoterisin b fakat işe yaramazsa ben flukonazol tedavisi de deneyeceğim.

Amphotericin B, a polyene macrolide antifungal drug, when administered orally (100 mg/kg twice daily) was found to be effective at ameliorating fecal shedding of AGY organisms in affected budgerigars.
Bakın burada amfoterisin için öneriyor o şekilde. Flukonazol candida mantarları için uygulanan bir etken madde. Eczanelerde falan kolayca bulunan bir şey, megabakteriye en etkili şey amfoterisin b fakat işe yaramazsa ben flukonazol tedavisi de deneyeceğim.
Ok anladim simdi. Fakat bizim ilac 1 ml de ne kadar etken madde iceriyor onu bilemiyorum tabi. 1 ml de 1m midir? O yuzden en iyisi dozaj onerilerine bakmak oluyor.
Sizin sorabileceginiz birileri varsa çok sevinirim. Ben de izmirde sorgulayacagim.

Senin hayatın kadar kuş tedavi ettim ben :) Millete akıl vericeğine sen önce kendi kuşunu iyileştir telef ettin hayvanı...
Her halde dinleme cihazı ile dinliyorsun beni 🤣 Kendi kuşumun durumu gayet iyi. Tam tersi deneme yollu yöntemler zaman kazandırırken organlarını yordu. Ağırlığı 47-49 gr olan kuş nasıl telef edilmiş nasil madara edilmiş oluyor bilemiyorum :)
Bir kaç defa zar 6-6 gelince kimse işin ehli olmuyor. Bazı durumlarda işin diplomalı uzmanı bile işin içinden çikamiyorken sizde ki bu kibir boş.

Kuşum bugün yine kötü oldu. Son 2-3 gündür iştahı biraz azalmıştı. Son 3 saat hep ishal yaptı. Yarın fotoğraf çekmek için altına temiz peçete koydum.

@eyunal @Recai SULAMİS

@Soru sormaya geldim @İsmail ERDEN biraz önce vet schroeder ile görüştüm. dilerseniz siz de arayabilirsiniz: 0031-45-544 6061
ilacın uygulanma dozunu sordum. kesinlikle suya ve 1 litre suya 1 ml olacak şekilde kullanmamı önerdiler.
yem içerisine uygulamak karışık ve doğru sonuç vermeyebiliyor artık sadece suya öneriyoruz dediler.
ağızdan uygulamayın diye de not düştüler....

üretici bunu söylüyor ben onların önerdiği şekilde ilerleyeceğim.

@Soru sormaya geldim @İsmail ERDEN biraz önce vet schroeder ile görüştüm. dilerseniz siz de arayabilirsiniz: 0031-45-544 6061
ilacın uygulanma dozunu sordum. kesinlikle suya ve 1 litre suya 1 ml olacak şekilde kullanmamı önerdiler.
yem içerisine uygulamak karışık ve doğru sonuç vermeyebiliyor artık sadece suya öneriyoruz dediler.
ağızdan uygulamayın diye de not düştüler....

üretici bunu söylüyor ben onların önerdiği şekilde ilerleyeceğim.

Aa olurmu hiç bence ordinaryüs profesör @eyunal ın dediği gibi ağızdan uygulayın :)

Bu arada ithalatci ile de konustum(eda petshop)
Onlar da hep 1 litreye 1 ml diye onermisler satarken. Fyi.

Bu arada ithalatci ile de konustum(eda petshop)
Onlar da hep 1 litreye 1 ml diye onermisler satarken. Fyi.

İlacın dozajını bir miktar fazla ayarlayabilirsiniz bence. 1 litreye 1 ml 20 damla yapar. Buda klasik 100 ml suluklar için 2 damla demek. Benim tavsiyem ise tam dolu suluğa 4-5 damla kadar eklenirse daha etkili olabilir.. Yinede siz bilirsiniz ama...

İlacın dozajını bir miktar fazla ayarlayabilirsiniz bence. 1 litreye 1 ml 20 damla yapar. Buda klasik 100 ml suluklar için 2 damla demek. Benim tavsiyem ise tam dolu suluğa 4-5 damla kadar eklenirse daha etkili olabilir.. Yinede siz bilirsiniz ama...

Kuş çok rahatsiz olsa belki olabilir. Vakaya bagli. ama zaten iyi garibime yukleyecegiz antifungali. Teşekkürler yine de öneri için.
Ozetle sabah 1 aksam 1 damla yanlış.
İthalatçı 2 senedir 1 litre suya 1ml olarak kuşları iyilestirdigini soyledi daha şimdi konustum.

Kuş çok rahatsiz olsa belki olabilir. Vakaya bagli. ama zaten iyi garibime yukleyecegiz antifungali. Teşekkürler yine de öneri için.
Ozetle sabah 1 aksam 1 damla yanlış.
İthalatçı 2 senedir 1 litre suya 1ml olarak kuşları iyilestirdigini soyledi daha şimdi konustum.
Yav ben aradım eda petshopu açmadılar, daha önce. Ilaç var mı diye soracaktım.

Selamlar, bizim ufaklığın dışkısı çok güzeldi dün amfoterisin aldı, antibiyotik aldı. bu sabah acayip kötü yeşil bir sışkısı avr. ilaç etkisidir değil mi? :(

Geri