Karadeniz Pet
benimkide aynı şekil dişi olan inci girer bulut girmez ayaklarını sokuyor ancak kafası sarardı artık 😁😁 valla istemediği bir şey olduğunda elimde durmaz istediği olursada elimden ayrılmaz masada görüyor ya bir şey yediğimi kovsam bile elime yapışır gitmez nasıl yakalarımda su püskürtürm bilmiyorum gözüne falan gelmesi sorun yapmaz mı?
pek sıkıntı olmaz her yediğiniz şeyi vermeyin. Bizimkilerde bazen kafesten çıkmak için şirinlikler yapıyor çıktıktan sonra kafese girmiyorlar 🙃

Biraz fazla yapıyor s normal ama biraz fazla yapıyor sıkıntı yok gibi
normalde böyle fazla değil zaten de şimdi dışarı gidecektim gitmeden rastladım birkaç dakika böyle yaptı ben çıkarken hafif hafif kesmişti yapmayı, inşallah durmuştur sağolun.

pek sıkıntı olmaz her yediğiniz şeyi vermeyin. Bizimkilerde bazen kafesten çıkmak için şirinlikler yapıyor çıktıktan sonra kafese girmiyorlar 🙃
ben zaten yediğim hiç bir şeyi vermiyorum yani genelde tuzlu şeyler olduğundan ne hikmetde sadece tuzlu şey olduğunda böyle ilgisini çekiyor 😁

bu linkteki videoda yeni ve eski yemin farkını gösterdim dikkatli bakarsanız yenisi eskisine göre daha koyu bir renkte ve gerçekte daha belirgin fotoğrafta o kadar aşırı belirgin durmuyor, daldarı verin dediğiniz normal yemdeki darılar değil bildiğimiz dalda olan bir darı alıp yemliğine ufalayıp koyacağım onu mu diyorsunuz eğer öyleyse petshoptan gidip daldarı alayın. İshal sabahkiyle aynı gibi gözlemlediğim kadarıyla çok hafif bir ıslaklık veriyor ama hemen kuruyor aşırı ıslak değil.
Sindirimi zor tohumlar var kuş bunu eritmek için sürekli efor sarfeder, aldığınız yem bayat yada bozuk olabilir,değiştirdi isenizde olabilir..bu tohumlar asiditeyi artırır ve sıvı dışkı yapar...Akdarı ve kızıl dal darı kursaktaki asiditeyi arttırır bu sebeble ishal olan kuşlara verilmesi tehlikelidir..Tavsiye etmem..
Sebze ve meyve yi sürekli ve ıslak vermeyin..Suyu günlük değıştirin (içme suyu),içine vitamin atıyorsanız denildiği gibi 8 saatte değiştirin ve kimyasallar yerine kuşların gerekli vitaminleri aralıklarla doğal besinlerle almasını sağlayın..Yemleri iyi saklayın açıkta güneşte bırakmayın ve yiyecekleri miktarda günlük vermeye çalışın,yemle sulukları uzak tutun,yemler ıslanırsa bakteriler oluşur ve günlük değiştirmiyor iseniz ,ishal yapabilir vs vs...
Kimyasal vitaminler yerine;
Yulaf,keten tohumu,kenevir,bira mayası ,yumurta kabuğu vs..hafta bir kez çay kaşığı kadar verebilirsiniz..Ayrıca iyot eksikliğide olabilir kuşlarınızda..

Sindirimi zor tohumlar var kuş bunu eritmek için sürekli efor sarfeder, aldığınız yem bayat yada bozuk olabilir,değiştirdi isenizde olabilir..bu tohumlar asiditeyi artırır ve sıvı dışkı yapar...Akdarı ve kızıl dal darı kursaktaki asiditeyi arttırır bu sebeble ishal olan kuşlara verilmesi tehlikelidir..Tavsiye etmem..
Sebze ve meyve yi sürekli ve ıslak vermeyin..Suyu günlük değıştirin (içme suyu),içine vitamin atıyorsanız denildiği gibi 8 saatte değiştirin ve kimyasallar yerine kuşların gerekli vitaminleri aralıklarla doğal besinlerle almasını sağlayın..Yemleri iyi saklayın açıkta güneşte bırakmayın ve yiyecekleri miktarda günlük vermeye çalışın,yemle sulukları uzak tutun,yemler ıslanırsa bakteriler oluşur ve günlük değiştirmiyor iseniz ,ishal yapabilir vs vs...
Yulaf,keten tohumu,kenevir,bira mayası ,yumurta kabuğu vs..hafta bir kez çay kaşığı kadar verebilirsiniz..Ayrıca iyot eksikliğide olabilir kuşlarınızda..
Şey aynılarını anlattım ya hani vitamin en hızlı çözüm yorumlara flood atmayın sorun çözüldü

ishal durumu çözüldü sayılır artık sıvı değil iyice toparlanması için aspuru 1 gün daba vereceğim ayrıca forumda diğer arkadaşın dediği gibi yemde sorun var zaten çünkü içeriği değişmiş gold wingsin ek olarak 3-4 farklı madde eklenmiş pakedin içerisine ve buda gerektiğinden daha kötü bir sonuç doğurmuş yemi beğenmedim bu yüzden versele laga almayı düşünüyorum en kalitelisi oymuş, videodaki ağız açıp kapamada geçti o an oldu sadece şuan tek sorun kuşun yağlı olması ve kaşınıyor olması, kaşınmasıda sıcaktan diye düşünüyorum ama strese sokmak istemediğinden zorla tutamıyorum kendi isteği dışında elime gelmiyorlar bit ilacı sıkamıyorum kolay kolay ne yapaırm bilmiyorum.

Şey aynılarını anlattım ya hani vitamin en hızlı çözüm yorumlara flood atmayın sorun çözüldü
merhaba, bir şey daha soracaktım ben beyaz olan kuşuma eskiden 3 haftada bir bit ilacı sıkıyordum ama eş aldıktan sonra yani 4-5 ay öncesinden beri hiç sıkamadım çünkü eş alınca bana ilgisi azaldı normalde zorla kovsam elimden ayrılmazken şimdi kendi isteğiyle gelip duruyor ben ellemeye kalksam hemen kaçıyor şuan kafesi her hafta nemli bezle silip her gün kafes altı kağıdı yem su değişmeme ve bit ilacınıda kafesin etrafına sıkmama rağmen aşırı kaşınıyorlar yani başra tüy düzeltme gibi geldide ondan daha şiddetli odanın nemi yüzde 76 civarında insan için bu fazla ama kuş için normal mi bilmiyorum, nem yüzünden midir veya pire vsr mıdır ben bugğn kafesin kenarına kağıt bant yapıştırdım varsa onun üzeirne yapışırlarmış 3-4 gün kullanınca ne dersiniz? bir de zorla kafesteyken elimle yakalyıp sıksam küsme yaparlar mı bir defasında 3-4 gün konuşmamıştı ama bit varsa yapacak bir şeyde yok yani, sağolun.

Benim önerdiğim ürün geçmiş sayfalarda bakın bu zamana kadar herhangi bir yağlanma olmadı

Benim önerdiğim ürün geçmiş sayfalarda bakın bu zamana kadar herhangi bir yağlanma olmadı
versele laga ve vitakraft önermişsiniz siz hangisini kullanıyorsunuz zaten versele laga ve gold wings en iyisiymiş sanırımda gold wings biraz bozmuş onu farkettim ne dersiniz versele laga geçeyim mi?

Benim tavsiyem nature plan

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-08-18-16-46-05-335_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    Screenshot_2023-08-18-16-46-05-335_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    480.3 KB · Görüntüleme: 7
7-8 aydır kullanıyorum ne bir bayatlama ne bir kurtlanma nede bir sıkıntı çıkartır tavsiyem budur. Herzaman arkasındayım. Birde sevimli kuşlarınıza https://streamable.com/43hnw2 bu videodaki krakeri yapın kuşlar için sağlıklı yağı keser

7-8 aydır kullanıyorum ne bir bayatlama ne bir kurtlanma nede bir sıkıntı çıkartır tavsiyem budur. Herzaman arkasındayım. Birde sevimli kuşlarınıza https://streamable.com/43hnw2 bu videodaki krakeri yapın kuşlar için sağlıklı yağı keser
araştırdım içeriğinede baktım gerçekten kaliteli göründü gözüme probiyotik, kalamar kemiği parçacıkları vs'de varmış içerisinde hem kuşu sağlıklı da tutar bunlar. sağolun ben yinede internetten daha almamaya kararlıyım güvenim kırıldı petshoptan alacağım bugün, zaten kaliteli bir yem alışmaları kolay olur.

Zaten internette pek yok petshoplarda var pek yaygın değil. Etrafımdaki herkese söyledim alan aldı memnunlar (reklam değil) benim tavsiyem bu yemdir

Zaten internette pek yok petshoplarda var pek yaygın değil. Etrafımdaki herkese söyledim alan aldı memnunlar (reklam değil) benim tavsiyem bu yemdir
tavsiyeniz için sağolun petshoptan almaya gittim ama 3 yer gezdim çevremde açık olan üçündede ürünü bulamadım 3 yerde bana vitakraft ve versele lagayı tavsiye etti siz ikisi arasından hangisini alırdınız özellikle bir yer kendi markasıymış gibi versele lagayı çok çok övdü hangisini alayım bilemedim ikisininde içeriğinde multiplandaki gibi probiyotik tarzı şeyler yok yinede kuşları sağlıklı tutar mı

Probiyotik çok önemli hasta vs olmasını engeller zaten nature plan yıllardır hiç yem değişikliği yapmadı yeni nesil ürün vs cıkarmıyo. İnternetten alın derim. Ve de görselde attığımı alın. diğer modellerinin içinde probiyotik vb yok. Önerdiğim yemler sizin dediğiniz yemlere taş cıkartır. İnsanlar bu yemi bilmiyorlar aslında kullansalar çok memnun olurlar. Her zaman tavsiye ettim ediyorumda nature plan. Yemin arkasındayım ben. Size tavsiyem bu yemdir.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-08-18-16-46-05-335_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    Screenshot_2023-08-18-16-46-05-335_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    480.3 KB · Görüntüleme: 5