Yumurtlama

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Omer3461
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
ömer hocam kuş 20:00 de mi 20:30 damı yumurtladı bilmiyormusun???? :eek::eek::eek::eek:
nöbette yarım saatlik akasama olmuş olmuyor böyle :D :D :D
ya varya senin kuş yumurtladıkça ben rahatlıyorum cidden he :D öyle ekşın dolu paylaşıyorsunki :D en baba aksiyon filmlerinden bile heyecanlı oluyor takibi :)

bilmiyorum varmı ama allah inşallah kendi bebeni de kucağına almayı nasib eder, varsa da allah bağışlasın, doğum ve hamilelik süresince ne yapacaksın acaip merak ediyorum :D
hahahaha kardesım ya guldurdun benı yıne Allahda senı guldursun :D napım duskunum kuslara ızlemesını takıp edmesını sevıom 8de bakdım yumurta yokdu 8 bucukda bakdım yumurta vardı bende 8 .8.30 arası dıe yazdım :D ufak bı gozden kacırma oldu hehe :D benım cocugum var 1 tane kızım var o 9 ayı ben gunlerı deftere yazarak tutmusdum cok sabırsız ve heyvanlıyım 9 ay cocugu bekledım delırdım sımdı 1 ay da kusları beklıcem tımarhaneye yatarım yakında :D

ömer hocam kuş 20:00 de mi 20:30 damı yumurtladı bilmiyormusun???? :eek::eek::eek::eek:
nöbette yarım saatlik akasama olmuş olmuyor böyle :D :D :D
ya varya senin kuş yumurtladıkça ben rahatlıyorum cidden he :D öyle ekşın dolu paylaşıyorsunki :D en baba aksiyon filmlerinden bile heyecanlı oluyor takibi :)

bilmiyorum varmı ama allah inşallah kendi bebeni de kucağına almayı nasib eder, varsa da allah bağışlasın, doğum ve hamilelik süresince ne yapacaksın acaip merak ediyorum :D
hahahaha kardesım ya guldurdun benı yıne Allahda senı guldursun :D napım duskunum kuslara ızlemesını takıp edmesını sevıom 8de bakdım yumurta yokdu 8 bucukda bakdım yumurta vardı bende 8 .8.30 arası dıe yazdım :D ufak bı gozden kacırma oldu hehe :D benım cocugum var 1 tane kızım var o 9 ayı ben gunlerı deftere yazarak tutmusdum cok sabırsız ve heycanlıyım 9 ay cocugu bekledım delırdım sımdı 1 ay da kusları beklıcem tımarhaneye yatarım yakında :D

Sen de beni güldürdün valla :) allah bağışlasın evladını. vatana millete ana-babasına hayırlı olur inşallah. bişeyi merak ediyorum. kuş yumurtlarken bağırıyormu? mesela tavuk tumurtlarken baya baya acı içerisinde bağırıyorya birsüre, mubişlerden de öyle bir tepki alabiliyormuyuz? Artık bu konuda tecrübeli bir arkadaşsın gönül rahatlığıyla sana danışabilirim :)

Sen de beni güldürdün valla :) allah bağışlasın evladını. vatana millete ana-babasına hayırlı olur inşallah. bişeyi merak ediyorum. kuş yumurtlarken bağırıyormu? mesela tavuk tumurtlarken baya baya acı içerisinde bağırıyorya birsüre, mubişlerden de öyle bir tepki alabiliyormuyuz? Artık bu konuda tecrübeli bir arkadaşsın gönül rahatlığıyla sana danışabilirim :)
Amin ınşallah cok saol kusdan kusa deısıordur o bence cunku ben hıc ses duymadım yumurtlarken bırde kus cok ses karısıor bagırdıysada anlayamam benım kuslar cok geveze oldu ıcın sesler karısıor :D

ooo gördüm sen çiftlik kurmuşsun ya :D
hehe cok dıl ya aslında 5 cıft ama yaza ınsallah su 4lu kafesıde alım 1 2 cıft daha almayı dusunuorum ırı kuslardan bakalım kısmet olursa:)kafesı aldıgımdada etrafını tahtayla kapıcam veya daha hafıf birseyle yem dokulmemesı ıcın pcv tarzı olucak önü hazırlıklara baslıcam yaza dogru :)

İyi evdekiler sıkıntı çıkartmıyorlar. Ben ilk 1 taneyi eve sokana kadar akla karayı seçmiştim :( sonra dişiyi alana kadar ne dümenler çevirdim allah affetsin :D

İyi evdekiler sıkıntı çıkartmıyorlar. Ben ilk 1 taneyi eve sokana kadar akla karayı seçmiştim :( sonra dişiyi alana kadar ne dümenler çevirdim allah affetsin :D
hahaha :D ben alıcam dedım esımde sevıor hayvanları cok fazla ufakken oda beslemıs oyuzden ben sanslıyım sıkıntı cıkarmadı kullanmadıgımız odamız vardı orda yer yapdım zararı olmuor kımseye :D

sakır kardesım bısı dıkkatımı cekdı ya benım 5 aylık cıft var 5 5 bucuk falan erkegı cok fena damızlık olcak da dısısıde ole sanırım burnu kahve rengıye dondu anlamadm da cok kucuk benım kızım kanat da dusdu kuyrukda atıyor yuvalık takmısdım ole alıssınlar bakınsınlar dıe ıcıne de gırıp cıkıo arada yatıo talas koymusdum hepsını atmıs yem dokmeyen kus 1 haftaya yakındır yemlerı dokuyor kalamar kemıgı takıyorum 2 gunde bıtırıyor kemık yetıstıremıom anlamadm aceba yumurtamı var yavrumda :D kafayı bozdum ııce

Aynen :D bence oda yumurtlayacak. Geçmiş olsun sana şimdiden peşin peşin :D
deme ya ınsallah yumurtlamaz yumurtlarsa dıerının altına atarım ona yazık etmem gunah da bebek o dun kafesde yaklasdım yanına geldı burnumu opuo kafesden cıkmak ıcın opup kafes kapagına gelıo demıre wuruo benı cıkar dıe az cıkardım ucurdum kendıne geldı cımcıme :D buara 4. yumurta geldı 21.30 22:00 arasında halada devamı gelcek sanırım sıslık duruo 5 6 tane yapacak heralde ınsallah masallah :D

Hadi hayırlısı :)) yarım saatte bir mi bakıyorsun? diğerinin altına koyacaksın da peki o dişi yetişebilecekmi hem kendi hem onun yavrularına?

Hadi hayırlısı :)) yarım saatte bir mi bakıyorsun? diğerinin altına koyacaksın da peki o dişi yetişebilecekmi hem kendi hem onun yavrularına?
ama o bakamazkı kucuk daha korkuorum once gozlem lerım yumurtlıcakmı yumurtlarsada bakarm yatıormu ona gore karar verırım sımdılık beklıorum :) saol cok tesekkur ederım aksamları bakıorum sadece dun 8de bakdım 3 tane vardı sonra yem vermek ıcın odaya gırdım kus yuvalıkdan cıkdı bı anda bende bakım dedım 4.yumurtayı gordum :) bırde dıer cıftıme ayırma yontemı yapdım 10 gun kadar beklıcem bırlesdırcem erkek cok kızgın dısınınde burnu kahve rengı ama cıftlesmeye ızın vermıordu bıraz ayrı kalsınlarda aklı basına gelsın nazlı kızımın :D

Benim dişinin de caresi iyice koyu kahve oldu pütürleşti. herşey tam erkek o biçim kızgın ama bir türlü dişinin üzerine çıktığını göremedim gitti. gagataşı ve kalamar kemiği de kemirmiyor. sadece erkek kemiriyor arada. erkek ayak atıyor delirmiş gibi oynaşıyorlar sert şekilde itişmeli yem kusmalı öpüşmeli ama hala tık yok hasta edecekler beni. bide senin yazılarını okudukça iyice kafayı kırmaya başladım neden dişi eğilmiyor neden erkek üzerine çıkmıyor sadece ayak atıp çekiyor saniyesinde. yuvalığa da hiç girdiğini görmedim henüz ama yuvalığın içinde dişinin tüylerine rastladım. yuvalığım küçük boy acaba dar geliyorda o yuzden mi girmiyor :S saçlarım beyazlayacak düşünmekten.. sana gülüyorum da ben senden de telaşlıyım :D

Benim dişinin de caresi iyice koyu kahve oldu pütürleşti. herşey tam erkek o biçim kızgın ama bir türlü dişinin üzerine çıktığını göremedim gitti. gagataşı ve kalamar kemiği de kemirmiyor. sadece erkek kemiriyor arada. erkek ayak atıyor delirmiş gibi oynaşıyorlar sert şekilde itişmeli yem kusmalı öpüşmeli ama hala tık yok hasta edecekler beni. bide senin yazılarını okudukça iyice kafayı kırmaya başladım neden dişi eğilmiyor neden erkek üzerine çıkmıyor sadece ayak atıp çekiyor saniyesinde. yuvalığa da hiç girdiğini görmedim henüz ama yuvalığın içinde dişinin tüylerine rastladım. yuvalığım küçük boy acaba dar geliyorda o yuzden mi girmiyor :S saçlarım beyazlayacak düşünmekten.. sana gülüyorum da ben senden de telaşlıyım :D
hehe ayırma yap bı de onu dene belkı ıse yarar bıde yuvayı deıs buyuk boyla bendekı yuvalar hep buyuk boy kus rahat edıor ıcınde :D ya bıde en buyuk suphe etme sebebım kus kalamar kemıgını parcalıyor eser bırakmıyor haftada 2 3 kez kalamar kemıgı takıyorum cok fazla tuketıyor yumurtamı var yoksa sadece ıhtıyacdanmı bılemedım :D

bizim kafes salonda. en büyük boy yuvalık takamam çok kaba duruyor. bana kalsa takarımda.. hanım.....:mad: ortaboy alayım bari haftasonu :S bence yumurta geliyo o yuzden tüketiyor

bizim kafes salonda. en büyük boy yuvalık takamam çok kaba duruyor. bana kalsa takarımda.. hanım.....:mad: ortaboy alayım bari haftasonu :S bence yumurta geliyo o yuzden tüketiyor
aynen bırazdaha buyut en azından kucukde olmasın kus rahatsız oluordur begenmemısdır :) valla ınsallahmı desem Allah korusunmu desem bılemedım daha kucuk benım bebegım :)

bugun yarın ınsallah 5.de gelıcek :)

Ekli dosyalar

• 23660196_10214751171202196_77238183_o.jpg
    23660196_10214751171202196_77238183_o.jpg
    103.6 KB · Görüntüleme: 2
Geri