Yumurtlama

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Omer3461
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Omer3461

Onursal Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Merhaba arkadaslar bı kac gun once kusumun yumurtladıgını solemısdım konu acıp sımdı bı sorum olucak kusum ayın 4.undu 10 11 cıvarı ılk yumurtasını yapdı 6.sında 2. yumurtayı yapdı 11 11.40 cıvarı fakat dun 3. yumurtayı yapması gerekıordu ama hala yapmadı popo sıs kuyruk sallanıor ve cıftlesıorlar yumurta neden gelmemıs olabılır her kus 2 gunde bırmı yumurtlar yoksa sure uzaya bılırmı merak edıyorum yardımcı olanlara sımdıden tesekkur ederım sormamdakı amac yumurta sıkısması olabılırmı dıe eger 3 4 gune uzaya bılıorsa beklıyım gozlemlıyım (ilk yumurtayı bugun kontrol eddım damarlanmalar baslamıs ınsallah yumurtadan cıkısınıda gorurum :) )

@Ayhan OTÇUOĞLU

Ekli dosyalar

• 23215877_368131656961851_2092112936268702877_o.jpg
    23215877_368131656961851_2092112936268702877_o.jpg
    304.3 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:
Arkadaslar yardımcı olcak kımse varmı yumurta sıkısması olabılır dıe korkuorum bugun 4. gun yumurta hala yok geceye kadar gelmesse sıkısma olabılırmı ?

panik yok !!
bazen araya 3-4 gün geçebilir,

kuşunuzda herhangi bir yumurta sıkışma belirtisi varmı? veya tünekte iken bir fotoğraf atabilirmisiniz.

YUMURTA SIKIŞMASI BELİRTİLERİ
Yumurta sıkışmasının ilk belirtisi karın bölgesinde yer alan şişliktir. Bu şişkinlik bir uzman tarafından kontrol edildiğinde yumurta tespit edilebilir. Bunun dışında ıkınma, tüylerde kabarma, halsizlik, iştahsızlık gibi belirtilerde görülür.

kuşunuzda herhangi bir yumurta sıkışma belirtisi varmı? veya tünekte iken bir fotoğraf atabilirmisiniz.
yavrulukdan cıkmıorkı dogru duzgun az once bı cıkdı yem kusdu erkek dıskı yapdı gerı gırdı dun ve ondan oncekı gunde cıftlesdıgını gordum belırtılerı okudum popo kısmında cok tuy dokuluormus benım kusumda o yok tuylerı acılmıs sadece dokulme yok anlayamadm suan foto cekme sansım yok ancak aksam korkuorum :/

tüylerini kabarık bir şekilde durması lazım, halsiz ve yemlikten yem yiyemiyecek durumda olması lazım (hareketsiz kalması demek oluyor bu)

tüylerini kabarık bir şekilde durması lazım, halsiz ve yemlikten yem yiyemiyecek durumda olması lazım (hareketsiz kalması demek oluyor bu)
yok oyle haraketsız dıl cok asırı kabarıkda dıl yumurtasına falan gayet guzel yatıor cıftlesıor erkegı yem kusuyor dıskısınıda yapıor pek tunekde gormedım ıcınde arada cıkdıgı zamankı goruntulerden yola cıkarak cok haraketsız olmadını dusunuorum

anlattıklarınıza göre bence korkmanızı gerektiren bir durum söz konusu değil. ama bir video veya fotoğraf atmanız durumunda daha tecrübeli arkadaşlar daha iyi yanıtlar verebilir.

anlattıklarınıza göre bence korkmanızı gerektiren bir durum söz konusu değil. ama bir video veya fotoğraf atmanız durumunda daha tecrübeli arkadaşlar daha iyi yanıtlar verebilir.
tmm bu aksam 1 vıdeo ve forograf atıcam bu konuya ınsallah sıkısma yokdur bu aksam yumurtlarda gerek kalmaz :/

Cooook sukur 3 yumurtada geldi 20:00 20:30 civari cok mutluyum :) :)

Kuşta yumurta olduğu kesin ama tıkanma belirtisi yok. 1 gün daha bekleyin olmazsa ağzına 1 damla zeytin yağı damlatın.

ömer hocam kuş 20:00 de mi 20:30 damı yumurtladı bilmiyormusun???? :eek::eek::eek::eek:
nöbette yarım saatlik akasama olmuş olmuyor böyle :D :D :D
ya varya senin kuş yumurtladıkça ben rahatlıyorum cidden he :D öyle ekşın dolu paylaşıyorsunki :D en baba aksiyon filmlerinden bile heyecanlı oluyor takibi :)

bilmiyorum varmı ama allah inşallah kendi bebeni de kucağına almayı nasib eder, varsa da allah bağışlasın, doğum ve hamilelik süresince ne yapacaksın acaip merak ediyorum :D

ömer hocam kuş 20:00 de mi 20:30 damı yumurtladı bilmiyormusun???? :eek::eek::eek::eek:
nöbette yarım saatlik akasama olmuş olmuyor böyle :D :D :D
ya varya senin kuş yumurtladıkça ben rahatlıyorum cidden he :D öyle ekşın dolu paylaşıyorsunki :D en baba aksiyon filmlerinden bile heyecanlı oluyor takibi :)

bilmiyorum varmı ama allah inşallah kendi bebeni de kucağına almayı nasib eder, varsa da allah bağışlasın, doğum ve hamilelik süresince ne yapacaksın acaip merak ediyorum :D

Geri