Yeni Yavru

yavrucak insallah hayata tutunur, yem kiramayan yavruyu almak cok buyuk hata.

yavrucak insallah hayata tutunur, yem kiramayan yavruyu anasindan ayirmak cok buyuk hata.

ya birazda ben acele ettim açıkcası adamın günahını almayalım. Quık mamayı un haline getirip sulandırdım ağzına şırınga ile veriyorum yarın kanarya yemi ve kabuksuz yem alıcam birde diazaym 256 alıcam probiyotik adını tam çıkaramadım. 5-6 kez dediğim mamadan verdim.1 hafta böyle devam edicem umarım faydalı sonuç alırım
vermemesi gerekirdi.

yani şuan yapmam gereken nedir hocam ? evet biraz erken oldu.
ben olsam geri verir yeme düştükten sonra aynı kuşu alırdım.
Kuş 4 günde bile anne beslemesi ile daha farklı bir büyüme hali gösterebilirdi.
İmkan yoksa önüne dal darı ve aspur koyun.
Yemi kırıp kıramadığıní gözlemleyin.
Şırınga ile mama takviyesinde bulunabileceğinizi sanmıyorum.
Ben de hiç tecrübe etmedim o yüzden bana hep zor gelmiştir.

ben olsam geri verir yeme düştükten sonra aynı kuşu alırdım.
Kuş 4 günde bile anne beslemesi ile daha farklı bir büyüme hali gösterebilirdi.
İmkan yoksa önüne dal darı ve aspur koyun.
Yemi kırıp kıramadığıní gözlemleyin.
Şırınga ile mama takviyesinde bulunabileceğinizi sanmıyorum.
Ben de hiç tecrübe etmedim o yüzden bana hep zor gelmiştir.
tamamdır saolun

arkadaşların dediği gibi takip çok önemli , bende 4 yavru var anneleri zarar veriyordu ayırdım , babaları 3 gün besledi bıraktı şimdi şırınga ile besliyoruz , kabuksuz yem koydum ve aspur koydum

Demek açlıktan bu kadar halsiz düşmüş kafes tabanına dal darı aspur koyun diğer yanındaki kuş zarar vermiyorsa beraber aynı kafeste dursunlar ondan da bakıp öğrenir.Yem kırmayı öğrenene kadar artık siz besleyeceksiniz bebe biskuvisi ve bebelac ılık suyla şerbet kıvamına getirip şırınga ile verebilirsiniz.Yalnız şırıngada hava kalmayacak kursağına hava basmayın kesinlikle.Yavru elle besleme mamaları var ondan birde o şırınga aparatından alırsanız daha iyi olur.Probiyotik Diazyme 256 aldığınıza göre bu konudaki sorunuza cevap vermeye gerek yok yalnız dozajlara dikkat edin.Vitamin olarak ben Nekton-S kullanıyorum içeriğini netten bulabilirsiniz size refarans olur ona benzer bir ürün alabilirsiniz.1 haftada 3 gün probyotik-2gün multivitamin-2 gün normal beslenme şeklinde beslenme planı yapabilirsiniz.Biraz aceleci olmanız sebebiyle bu tür bakımları yapmak sizin sorumluluğunuzda umarım kısa zamanda kendini toplar ve beraber uzun bir güzel yaşam geçirmeniz dileğiyle.

Demek açlıktan bu kadar halsiz düşmüş kafes tabanına dal darı aspur koyun diğer yanındaki kuş zarar vermiyorsa beraber aynı kafeste dursunlar ondan da bakıp öğrenir.Yem kırmayı öğrenene kadar artık siz besleyeceksiniz bebe biskuvisi ve bebelac ılık suyla şerbet kıvamına getirip şırınga ile verebilirsiniz.Yalnız şırıngada hava kalmayacak kursağına hava basmayın kesinlikle.Yavru elle besleme mamaları var ondan birde o şırınga aparatından alırsanız daha iyi olur.Probiyotik Diazyme 256 aldığınıza göre bu konudaki sorunuza cevap vermeye gerek yok yalnız dozajlara dikkat edin.Vitamin olarak ben Nekton-S kullanıyorum içeriğini netten bulabilirsiniz size refarans olur ona benzer bir ürün alabilirsiniz.1 haftada 3 gün probyotik-2gün multivitamin-2 gün normal beslenme şeklinde beslenme planı yapabilirsiniz.Biraz aceleci olmanız sebebiyle bu tür bakımları yapmak sizin sorumluluğunuzda umarım kısa zamanda kendini toplar ve beraber uzun bir güzel yaşam geçirmeniz dileğiyle.
Hocam çok aydınlatıcı olmuş çok ama çok teşekkür ederim. Dün öğlen getirdim ve getirdiğimden beri şırınga ile besledim. Kafese gelince tabanına normal yem ve aspuru karıştırdım koydum bazen ağzında geveleyip bırakıyor bazen yiyor. Yanında ki mubişi alıştırdım 1 kere bile zarar vermedi umarım oda beslemeye başlar. Hatta beslemeye yeltendi bile. Bu değerli bilgiler için tekrar çok ama çok teşekkür ederim.

Birde 3 gün probiyotik 2 gün multıvitamin 2 gün mama demişsiniz bu 3 probiyotik sadece probiyotik mi olucak yoksa mama ile besledikten sonra mı probiyotik aynı şekilde vitamin gününde de sadece vitamin mi verilecek ?

Birde 3 gün probiyotik 2 gün multıvitamin 2 gün mama demişsiniz bu 3 probiyotik sadece probiyotik mi olucak yoksa mama ile besledikten sonra mı probiyotik aynı şekilde vitamin gününde de sadece vitamin mi verilecek ?
Öyle demedim tam olarak.Yem olarak hergün ne veriyorsanız verin dal darı aspurdan tutda normal yeme kadar kafes tabanına bırakın bunun içine taze mama yumurta maması da dahil.Belki yem yemez yumurta maması yer yani elinizde ne varsa besin olarak elinizi korkak alıştırmayın :).Bunlara ilavaten haftada 3 gün suyuna yada mamasına probiyotik katarak 2 günde vitamin vererek destek takviye yapın.

tamamdır saolun tekrar. şuan aspuru suriyeli mülteciler gibi yiyor normal yeme de alıştı sayılır bünye olarak tam bir gelişme sağlamasa da ilk güne nazaran kat kat daha iyi bu gün supravit aldım suyuna katıcam dozajını ayarladım. tüyleri hala tam olarak düzelmedi B vitamini takviyesi yapıcam o yardımcı olur tüyleri için.yemi yediğini görünce moralim yerine geldi.kursağı genelde dolu oluyor.son olarak sorum şu şırınga ile beslemeye devam edeyim mi ?

tamamdır saolun tekrar. şuan aspuru suriyeli mülteciler gibi yiyor normal yeme de alıştı sayılır bünye olarak tam bir gelişme sağlamasa da ilk güne nazaran kat kat daha iyi bu gün supravit aldım suyuna katıcam dozajını ayarladım. tüyleri hala tam olarak düzelmedi B vitamini takviyesi yapıcam o yardımcı olur tüyleri için.yemi yediğini görünce moralim yerine geldi.kursağı genelde dolu oluyor.son olarak sorum şu şırınga ile beslemeye devam edeyim mi ?
Hadi gözün aydın kuş yem kırmaya başladıysa gerisi daha kolay.Halsiz düşüp aç kalmadığı müddetçe şırıngayla beslemeye gerek yok.

Geri