Yeni Yavru

Bahir Fatih Topay

Meraklı Üye
Arkadaşlar selam cümleten.40 dk önce yavru aldım geldim.pet shop 28 günlük cinsiyetinin erkek olduğunu söyledi. sizce de öyle mi ? Ve ilk defa bu kadar küçük yavru aldım nasıl beslemem gerekir ? Bir de diğer büyük mavi mubiş dişi diye aldım ama içim de erkek olduğuna dair bir şüphem var onun da cinsiyetini belirlemem de yardımcı olur musunuz ?
IMG_2712.JPG
IMG_2714.JPG
IMG_2715.JPG
IMG_2716.JPG
IMG_2717.JPG
IMG_2718.JPG
IMG_2713.JPG

Ekli dosyalar

• IMG_2713.JPG
    IMG_2713.JPG
    887.4 KB · Görüntüleme: 16
merhabalar cınsıyetler dogrudur mavı olan dısı dıerı erkek fakat erkek olan yavru bana hasta gıbı geldı nedense tuy sorunu varmıs gıbı cunku 28 gunluk bır kusun tum tuylerı tamamlanmıs kanat kuyruk tuylerı uzamıs olmalı fakat bu kusunkıler dokulmus gordugum kadarıyla sıkıntı olabılır ve kus bence 1 bucuk aylık cıvarı olabılır 28 gunluk olmaya bılır ama bu ısden cok daha ıyı anlayan ustalarımızda bır goz atıp yorum yaparlarsa daha saglıklı olur

merhabalar cınsıyetler dogrudur mavı olan dısı dıerı erkek fakat erkek olan yavru bana hasta gıbı geldı nedense tuy sorunu varmıs gıbı cunku 28 gunluk bır kusun tum tuylerı tamamlanmıs kanat kuyruk tuylerı uzamıs olmalı fakat bu kusunkıler dokulmus gordugum kadarıyla sıkıntı olabılır ve kus bence 1 bucuk aylık cıvarı olabılır 28 gunluk olmaya bılır ama bu ısden cok daha ıyı anlayan ustalarımızda bır goz atıp yorum yaparlarsa daha saglıklı olur
çok saolun peki beslenme konusunda ki düşünceleriniz nedir ?

çok saolun peki beslenme konusunda ki düşünceleriniz nedir ?
yem kırabılıyorsa normal yeme ek olarakda aspur kanarya yemı dıe gecer ondan verebılırsınız ara ara yulaf ve dal darı verebılırsınız fakat dal darını haftada 1 2 gun vermenız yeterlıdır ona ek olarak vıtamın ve probıyotık takvıyesı yapabılırsınız

yumurtadan çıkalı 15-17 gün oluyor aslında benim bu yavruda önceden gözüm vardı asıl pet shopçu olmadığı için kardeşinnden böyle bir bilgi aldım

yumurtadan çıkalı 15-17 gün oluyor aslında benim bu yavruda önceden gözüm vardı asıl pet shopçu olmadığı için kardeşinnden böyle bir bilgi aldım
yavru oldugu erkek oldugu dogrudur ama gununden emın olamadım bırde kanat kuyruk tuylerı eksık sıkıntılı gıbı geldı belkı hasta degıldır yolunmus olabılır yada tuy dokuyorda olabılır sız b vıtamını takvıyesı yapın mama hazırlayın kusunuza

yem kırabılıyorsa normal yeme ek olarakda aspur kanarya yemı dıe gecer ondan verebılırsınız ara ara yulaf ve dal darı verebılırsınız fakat dal darını haftada 1 2 gun vermenız yeterlıdır ona ek olarak vıtamın ve probıyotık takvıyesı yapabılırsınız
kuş ayakta zor duruyor :D sürekli göbeğimde uyku halinde yem kırabilir mi ki acaba

yem kıramıyorsa kabuksuz yem yavru yemı alıp verın ve onun yanında ayrı kasede aspur verın yemı yere cay tabagına koyabılırsınız ıyıce gozlemleyın yem kırabıldıgınden emın olun
değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim fakat aklıma hastalık mevzusu takıldı umarım öyle dedğildir. dediğiniz gibi inşallah tüy değişimidir diğer ustalar da bir değerlendirsin ona göre bir adım atalım

değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim fakat aklıma hastalık mevzusu takıldı umarım öyle dedğildir. dediğiniz gibi inşallah tüy değişimidir diğer ustalar da bir değerlendirsin ona göre bir adım atalım
rıcaederım evet selcuk hocamı etıketlıycem bır baksın o daha ıyı anlar @Selçuk YÜKSEL

yem kıramayabilir. dal darı da verip deneyin eğer yerse bir süre dal darı verirsiniz. kuş diğer kuşlarla aynı kafesteyse belki tüylerini diğer kuşlar didiklemiş olabilir diye aklıma bişey geldi.. bir de ömer bunlar daha süt tüyleri ve neredeyse tamamlamış gibi zaten bir süre sonra bu tüyledi değiştirmeyecekmi? 28günlükten büyük demenin nedeni gagasında siyahlık olmamasımı? acaba bu renklere sahip bebelerinde siyah oluyormu? ben bilmiyorum sadece merak edip sordum :D bence hastalığı yoktur yaa bebişin. kuş kendini 1 hafta 10 güne belli eder zaten hocam. hayırlı beslemeler

yem kıramayabilir. dal darı da verip deneyin eğer yerse bir süre dal darı verirsiniz. kuş diğer kuşlarla aynı kafesteyse belki tüylerini diğer kuşlar didiklemiş olabilir diye aklıma bişey geldi.. bir de ömer bunlar daha süt tüyleri ve neredeyse tamamlamış gibi zaten bir süre sonra bu tüyledi değiştirmeyecekmi? 28günlükten büyük demenin nedeni gagasında siyahlık olmamasımı? acaba bu renklere sahip bebelerinde siyah oluyormu? ben bilmiyorum sadece merak edip sordum :D bence hastalığı yoktur yaa bebişin. kuş kendini 1 hafta 10 güne belli eder zaten hocam. hayırlı beslemeler
gaga sıyah oluyor bu tarz kuslardada sıyahlık azaldıgı ıcın dedım 28 gunluk degıldır dıe ama tabı daha tecrubelı ustalar yazarsa ıyı olur 28 gunluk yavrulara bakdıgımda tuylerı tamamlanmıs oluyor kopuk olmuyor bu yuzden hasta olabılır dedım ama dedın gıbı 10 gune bellı olur b vıtamını takvıyesı probıyotık takvıyesı yaparsa cok ıyı olur ve yem kırması onemlı onu dıkkatlıce ınceleyıp ona gore onlem almak gerek sız yınede ne olur ne olmaz dal darı ve aspur bulundurun kafeste

Tedarik edebilirseniz kızıl dal darı verin hem daha rahat yer hemde bünyesini daha hızlı toparlatır.

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun..Aldığınız yere sorun yem kırmayı biliyormu diye az çok sizde gözlemlemişsinizdir.Dal darı ve aspur kafes tabanına koyun ama kabuksuz yem pek önermiyorum yem kırmayı erkenden öğrenmesi lazım.Ayrıyeten günlük taze mama da bulunsun kafesinde.Bazen ortama alışma sürecinde de hiç kımıldamıyor yem yemiyor olabiliyor.Baktınız hiç yemiyor parmak ucunuzu ıslatıp tohumları yapıştırıp ürkütmeden yedirmeye çalışın.Hiçbirşeyden sonuç alamazsanız yavru maması şırınga aparatıyla kendiniz besleyeceksiniz.(internette videoları var bakabilirsiniz).Kuş biraz cansız gibi geldi bunun sindirim sistemini güçlendirmek için probyotik takviyesi yapmanız iyi olur.Son olarak iyi bir mutivitamin ile destekleyin.

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun..Aldığınız yere sorun yem kırmayı biliyormu diye az çok sizde gözlemlemişsinizdir.Dal darı ve aspur kafes tabanına koyun ama kabuksuz yem pek önermiyorum yem kırmayı erkenden öğrenmesi lazım.Ayrıyeten günlük taze mama da bulunsun kafesinde.Bazen ortama alışma sürecinde de hiç kımıldamıyor yem yemiyor olabiliyor.Baktınız hiç yemiyor parmak ucunuzu ıslatıp tohumları yapıştırıp ürkütmeden yedirmeye çalışın.Hiçbirşeyden sonuç alamazsanız yavru maması şırınga aparatıyla kendiniz besleyeceksiniz.(internette videoları var bakabilirsiniz).Kuş biraz cansız gibi geldi bunun sindirim sistemini güçlendirmek için probyotik takviyesi yapmanız iyi olur.Son olarak iyi bir mutivitamin ile destekleyin.
hepinize ayrıyetten çok teşekkür ederim. yem kıramıyor . gökçeadada ikamet ettiğim için imkanlar biraz kısıtlı. bir tane petshop var onda da vitamin yok yarın tekrar eczaneye gidicem bulabilirsem alıcam bunun yanısıra yardımcı bir mama aldım quik diye onu un haline getirdim. hafif suyla ıslattım puding kıvamına getirip şırınga ile besledim.aspur ilk başta aklıma gelmemişti yarın onuda sorup alıcam. probiyotik takviyesiden kastınız tam olarak nedir biraz daha yardımcı olabilirmisiniz ? şimdiden çok teşekkür ederim :)

Yem kıramayan kuşu satan pet shopa ne kadar beddua etseniz azdır.
Bir bekle hayvan yem kırmayı öğrensin kendi hayatını idame ettirsin.
Ne acelen varda kuşu erkenden satıyorsun 28 günlükse denildiği gibi.
Yeme düşmesi zaten 32 gün bu yavruların.

Bence tüyleri bir rahatsızlıktan dolayı öyle.
Geçmişini bilmek gerekir yine de kuşun.
Size verirken yuvadan mı verdi başka bir kafeste duran kuşların yanından mı verdi bu kuşu?

Yem kıramayan kuşu satan pet shopa ne kadar beddua etseniz azdır.
Bir bekle hayvan yem kırmayı öğrensin kendi hayatını idame ettirsin.
Ne acelen varda kuşu erkenden satıyorsun 28 günlükse denildiği gibi.
Yeme düşmesi zaten 32 gün bu yavruların.

Bence tüyleri bir rahatsızlıktan dolayı öyle.
Geçmişini bilmek gerekir yine de kuşun.
Size verirken yuvadan mı verdi başka bir kafeste duran kuşların yanından mı verdi bu kuşu?
yuvadan verdi annesinin yanındaydı yani

Vicdansızmış.

yuvadan verdi annesinin yanındaydı yani
ya birazda ben acele ettim açıkcası adamın günahını almayalım. Quık mamayı un haline getirip sulandırdım ağzına şırınga ile veriyorum yarın kanarya yemi ve kabuksuz yem alıcam birde diazaym 256 alıcam probiyotik adını tam çıkaramadım. 5-6 kez dediğim mamadan verdim.1 hafta böyle devam edicem umarım faydalı sonuç alırım

Geri