Yavrular hakkında

Ben şurubu aldım suluga çeyrek ölçü su koyup 6 damla damlatılacak dimi her gün mü ilaç verilecek tazelenecek yani birde kaç gün süreyle vermem lazım ??

Gün içinde 6 saatte bir taze ilaçlı su hazırlamanızı öneririm. Tedavi 5 gün sürecek tedavinin 3. Günü kafesin tamamı ne varsa hepsi dezenfekte edilecek. Bittiği gün yine dezenfekte edin. Geçmiş olsun. Yavrular çıkınca karın kısmında yeşillenme falan olursa hemen foto paylaşın.

Son düzenleme:
Bilgiler için teşekkür ederim dişi kuş yaklaşık 15 saattir yuvaya girmedi niyetide yok gibi .yuvadaki iki yumurtayıda napayım?yuvalığı çıkarmak istiyorum artık

Çıkarmayın bugün girmezse yarın çıkarırsınız. Bana kalırsa o yuvalığı yakın. Yeni bir plastik folluklu yuvalık alın. Tüm kafesi temas ettikleri ne varsa dezenfekte edin. Tedavinin 3. Günü tekrar dezenfekte edin.

Çıkarmayın bugün girmezse yarın çıkarırsınız. Bana kalırsa o yuvalığı yakın. Yeni bir plastik folluklu yuvalık alın. Tüm kafesi temas ettikleri ne varsa dezenfekte edin. Tedavinin 3. Günü tekrar dezenfekte edin.
Benimde 1yavrum var 8gunluk 2-3 gün önce yuvaya talas attim fakat bugün bakdigimda ise yavrunun gözünün teki kapanmis içine talas girmiş ne yapmam lazim

Talaşı çıkarıp gözüne guntagut benzeri bir damla damlatın sabah akşam 3 gün.

Sanmam ama görmeden kesin birşey söylenemez tabi.

Dişi yadırgamıyorsa koyabilirsiniz. Her zaman göze batacak diye bir kaide yok.

Kızarması normal tabi yarın damlaya başlayın.

İlk olduğundan olduğunu sanmıyorum yeterli beslenmemiş olabilir.

Geri