Yavru muhabbet kuşu yem kırma

Yem tüketimine ağırlık verin dal darı ve aspurun kırılması kolay diye rahatlıkla kırıyor fakat akdarı ve diğer tohumlara alışması lazım artık, ağırlığınız diğer tohumlar olsun kursak kontrolü yaparsınız yeterli beslenmemiş ise kızıldarı ve aspur takviyesi yaparsınız.
merhaba, kursak kontrolünü nasıl apıyorsunuz? kursağında şişkinlik var mı diye gözle mi inceliyorsunuz?

mobil cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

merhaba, kursak kontrolünü nasıl apıyorsunuz? kursağında şişkinlik var mı diye gözle mi inceliyorsunuz?

mobil cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kursak bölgesine üfleyerek kursak derisinin sarı renkte olup olmadığı kontrol edilir, sarı renkte ise kursak doludur. Gözle de anlaşılabilir, kursak dolu ise olması gerekenden şiş görünür.

Yem tüketimine ağırlık verin dal darı ve aspurun kırılması kolay diye rahatlıkla kırıyor fakat akdarı ve diğer tohumlara alışması lazım artık, ağırlığınız diğer tohumlar olsun kursak kontrolü yaparsınız yeterli beslenmemiş ise kızıldarı ve aspur takviyesi yaparsınız.
kuşuma dediğiniz gibi yaptım aspur ve darı az olacak şekilde bi yem hazırladım fakat kontrol ettiğimde kursağı boştu bende tekrar darı verdim ne yapabilirim?

Geri