Yavru Kusumun kuyruğu aşağıda

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Zehrah
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
bir sorun görünmüyor

vitamin katkısı yapın klimanın altında da dursa üzerine incede olsa bi bez örtün arkadaşın dediği gibi klimadan etkileniyor olabilir suyu çok içmezler size denk gelmemiştir yem yiyorsa dışkısında birşey yoksa belkide karakteri sakin bir kuştur ya da daha ortama alışamamıştır

Arkadaşın paylaştığı fotoğraflarda dışkılarına bakmıştım pek bişey görünmüyor. Hani kuş zaten yeni ve dışkının azcık cıvık olması normal bence. Sonuçta yep yeni bir yere geliyor ve alışma sürecinde bilirsiniz zaten stres yapıyorlar ve ishal olmaya meyilliler. Ayrıca bir süre yeşillik filan vermeyin kuşa. Merve hanımın söylediği gibi vitamin takviyesi + kendi klasik yemleri dışında ekstradan bir besin maddesi vermeyin 1-2 hafta. Heleki marul filan zaten ishal yapıyor ben hiç vermiyorum. Ancak kalima deminde dediğim gibi sakat. Belki bizler hissetmiyoruz ancak klima açık olan odada bir hava akımı oluşuyor ve bu da belki kuşu rahatsız ediyor olabilir ki bence öyle. Çünkü kuş sürekli saklanma çabası içerisinde bu durum benim fikrime göre bunu gösteriyor. Hangi ilde yaşıyorsunuz? başka bir odaya koysanız acaba çok mu soğuk olur?

Sakuram hocam konuyu açan arkadaşın affına sığınarak burada soruyorum ama isminiz neydi acaba? tecrübeli ve yüksek derecede bilgilisiniz son geldiğinizden buyana az çok dikkatimi çekti yazılarınızı görüyorum. hitab etmek için sakurama bir türlü alışamadım.

Ben İzmir de oturuyorum bana kalsa başka odaya koyarım ama ben bile başka odaya çıkınca titriyorum bu aralar da keskin soğuk gelmiş korkuyorum soğuk alirda kurtaramassam diye o yüzden. Ayrıca kuşu 4 gün önce aldım ve kuş cu daha çok yavru olduğunu söyledi hatta haşlanmış yumurta ver dedi ben kaç aylık bilmiyorum hatta dışı mı erkek mı onu bilmeden aldm çünkü ben için fark etmez ayrıca aldığım yere güvenerek aldm daha öncede oradan aldm ve tek bir yerden kuş alımı yapıyor o yüzden ben orada benim kuşum un sakın olduğunu gördüm ama bisiyi varmı dedim adam inceledi bisiyi yok dedi zaten 2 tane kuş vardi klima konusundada ben dikkat ediyorum assinda hava akımı ni yukarı veriyor ve karsisindada bırakmıyor um ama keşke dediginz gibi ondan da olabilir şuan açık değil ama kusum yine aynı :)

İnanın ellerm buz gibi ama kendimle alakali yani kanim eksik :D ortam şuan iyi bakalım ne olacak :) dışkıyı dün çekmiştim arada değişiklik gosterebiliyor

Ekli dosyalar

• IMG_20171206_152830.jpg
    IMG_20171206_152830.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 62
Bunuda smdi çektim

Ekli dosyalar

• 1512654777594-1326512762.jpg
    1512654777594-1326512762.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 63
ustalar daha iyi bilir ama dışkıda skntı görünmüyor ortama alışma evresinde sonuçta değişklik gösterir ama güvenini kazanmak ve açılmasını istiyorsanız ilgilenmeniz gerek uzun zaman da alabillir kısa sürede alışadabilir sevdiği oyuncaklarla kafesin dışında oynayın elinizden yem yedirmeye çalışın güvendiği zaman daha da farklı olacaktır herşey siz isterseniz suluğuna sirke damlatın birşey olduğu için değil ama hiç değilse önlem olur zaten zararı olmaz ama sirkelli suyu en fazla bir gün bekletin sonra alın

eğer kuşunuz çok küçükse civciv misali sığınacak bir yer arıyor olabilir, şahsen benim 1 aylıkken aldığım kuş ele yabancı olmasına rağmen eve getirdiğim kutusundan çıkarır çıkarmaz elimin altına sığındı ve ilk birkaç gününü hırkamın içinde falan geçirdi.

Ben aldığımda çok küçük dendi bana o yüzden olabilir dediğiniz gibi çünkü kafeste benden az da olsa korkuyor ve kaçmaya çalışıyor elime alıp kucağıma koyduğumda sığınacak yer arıyor kiyamıyor umda tek isteğim küçük olduğu için yapmasıdır yoksa alah korusun hastaysa çok üzülürüm çok teşekkür ler saolun

Geri