Yaşlanmış dişi kuşa eş alınır mı?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Şems
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Açıkcası petshoptan aldığım için belki pit vs olabilir.. Pamuk koyup bakıcam eğer varsa sprey sıkmayı düşündüm kanatlarına.. birde Bonnie yem aldım içine biraz Nijer karıştırıp vermeyi düşünüyodum.. Hatırlarsınız belki dişi kuşumum burnunun üst kısmında bi yara vardı mantar olabilir demiştiniz şuan onu tedavi ediyorum

Anladım öncelikle spreyi kesinlikle kullanma! O spreylerin alayı zehirdir, kuşlar kötü etkileniyor. İkincisi pamuk olayını deneyebilirsin. Bite önlem için sadece kuşu banyo yaptırsan yeterli olur. Onuda ılıktan biraz sıcak suyla ve birazda bebe şampuanı katarak bir kapta yıkayabilirsin. Fazla suyunu alıp daha sonra ufonun karşısında kurumaya bırak. Fön makinesi kullanma zararlı. Eğer ufo yoksa yıkama üşütebilir. Ufonun çokta yakınına koymıcaksın ;)

Ve dişi kuşun mantar tedavisi bitsin tabiki ondan sonra birleştirirsin.

İlk 2-3 gün salma daha sonra salabilirsin.
Tamamdır sprey kesinlikle yok iyiki söylediniz. İnşallah bit çıkmaz ve banyoya gerekte kalmaz :) biraz alışınca kendi kendine yıkanıversin :) İlgilendiğiniz içinde çok teşekkür ederim

O spreylerden zehirlenen ve ölen çok kuş var. Ama millet kullanıyor işte yapıcak bişey yok. Ben elimden geldiği kadar uyarıyorum.
Zaten 1 kişinin onu yapması çok zor birşey.. Hatırladığım kadarıyla kanat altlarına sıkılması gerekiyordu onuda beceremediğimiz için nefes alınca zehir soluyorlar o yüzden haklısınız uyarmakta.. Ben daha önce kuşumu hiç banyo yaptırmadım hep kendisi yapıyor o yüzden siz şampuan falan diyince korktum bir yerine zarar veririm diye bitlenmesin diye tek çare dua etmek kaldı :)

Zaten 1 kişinin onu yapması çok zor birşey.. Hatırladığım kadarıyla kanat altlarına sıkılması gerekiyordu onuda beceremediğimiz için nefes alınca zehir soluyorlar o yüzden haklısınız uyarmakta.. Ben daha önce kuşumu hiç banyo yaptırmadım hep kendisi yapıyor o yüzden siz şampuan falan diyince korktum bir yerine zarar veririm diye bitlenmesin diye tek çare dua etmek kaldı :)

Ben sürekli yıkıyorum, ohh mis gibi bebek gibi kokuyor :) Çok zor birşey değil kuşta alışınca rahat yıkanıyor.

Ben sürekli yıkıyorum, ohh mis gibi bebek gibi kokuyor :) Çok zor birşey değil kuşta alışınca rahat yıkanıyor.
Valla benim dişi kuşum pek ıssırmıyor ama bugün aldığım çok fena belki korktuğu içinde beni çok ıssırmış olabilir ama biraz durulması lazım banyo için ama dişi kuşumu banyo yaptırcam çok merak ettim nasıl oluyor

Güzel haberim vaaarr ☺️ biliyorsunuz kuşum baya yaşlıydı fakat eş tuttu ve yumurtladı yalnız tek bir sorun var yuvalığa hiç alışmadı ve ızgara üstüne yumurtladı ne yapmam gerekiyor?

Ekli dosyalar

• IMG_20191104_154655.jpg
    IMG_20191104_154655.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 39
Güzel haberim vaaarr ☺ biliyorsunuz kuşum baya yaşlıydı fakat eş tuttu ve yumurtladı yalnız tek bir sorun var yuvalığa hiç alışmadı ve ızgara üstüne yumurtladı ne yapmam gerekiyor?

Hahahah eş tuttumu bunlar ya :) Yuvalığı çok daha erken koyucaktın alışmaları için. Bence kafes dibindeki ızgarayı kaldır, biraz talaş veya mısır grenülü koy kafesin dibine orada yatsın kuluçkaya. Tabi üreticiler daha iyi bilir. @Levent ACAR @Yusuf Kürşat AKKUŞ @Ahmet ASLAN

Kuş isterse yemliğe bile yumurtluyor:) bende olmuştu akıllığı yemliği yuva edinmiş yumurtlamış Levent ustanın Dediği gibi yapmıştım ama kırmıştı yumurtayı ilk 3 yumurta gitti fakat daha sonrakileri yuvalığa yaptı orayada alıştı iyi hobiler...

Yumurta çatlak vs değilse yuvalığa koyun sağlıkla besleyin

Yumurtalar 2 oldu dediğiniz gibi yuvalığa koydum 2sinide. dün hiç girmedi ama bu sabah keşfetmiş yumurtalığı girdi üstünde yatıyor çok şükür :) yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Maşallah çok sevindim iyi hobiler...

Geri