Yaş. cins ve tavsiye lütfen

Muhabbet kuşları ilk alındığında genelde ortam değiştirdiklerinde ishal olabilirler ama tedavi edilmezse ölümcül boyuta gelebilir. Kuşunuzun poposunda dışkı kalması ve uçamamasının sebebi de olabilir. Vitamininiz varsa suyuna damlatın yoksa birkaç damla limon suyu da olur.
Dal darı da iyi gelir diye biliyorum. Yeşillik mama vs vermeyin sadece kendi yeminden yesin.
Bence dal darı temin edin. Dal darıyı da haftada bir ya da iki defa verin.

peki yem yemesi tehlike olabilirmi yoksa mama yapıp şırınga ile vermem gerekirme

Hayır yem yemesi gerekiyor zaten. Mama falan gerek yok sadece kendi kuru yemini yesin başka bir şey yemesin dediğim gibi çay tabağında koyun zemine ordan yer o yemliğini keşfedeseye kadar.

yok hocam suan 7 saat oldu yemine suyuna elini sürmedi bu acıdan tehlike olurmu müdahale gerekirmi yememeye devam etmesi

Diyorum ya şu an yeni geldiği ortama alışma süresi içinde bu yüzden ishale müdahele etmene gerek yok sen suyuna birkaç damla limon suyu damlat kafesin zeminine de bir çay tabağının içinde bir miktar yem koy ve onu öyle rahat bırak arada konuş sana alışsın başka bir müdaheleye gerek yok bu süreç içinde kafesin kapısını açıp çok elini sokma hayvana çok fiziksel temasta bulunma yalnızca konuş sana ve ortama güvensin zamanla düzelir çok büyük bir ishal olduğunu düşünmüyorum bırak alışsın ortamına. Bir hafta sonra da ishali geçer biraz da güven duygusu gelişir sonra salarsın güvenli bir şekilde uçar.

malesef durum kötüye gidiyor gözler kapalı ve kuş gücünü kaybediyor yumurta mamasını şırınga ile versem çünki yemine suyuna dokunmad

Kuşunun hava akımından ve soğuk bir yerden uzak durduğuna emin ol lütfen. Olabildiğince yüksek bi yere koy ve balkon cam kenarından uzak tut.

Geri