Uzun uğraş sonucu ilk yumurtalar.

İyi akşamlar arkadaşlar. Dişi az önce yuvalıktan çıkınca yumurtaları kontrol ettim. Dişinin 3 yumurtası vardı. Bir tanesi boş bir tanesi damarlanmış diğerinde ise kalp atışları açıkca belli oluyor. İnşallah sağıklı bir şekilde çıkarlar. Hepiniz bu yaşarsınız inşallah.

Uzun uğraş olarak kastınız nedir?
Ne kadar beklediniz?
Yaptığınız aşamalar nedir?

Bir çok kişi bu konudan müzdarip belki açıklarsanız diğer arkadaşlar açısından da faydalı olur amaçlarına ulaşır :)

kardeşim boş diye hemen atma onu yumurta 6 günden sonra damarları gözükmeye başlar belkki oda doludur. günlerini bilsen iyi olurdu ama bana kalırsan 3 4 gün daha kalsın altında

İlk kuluçkada bence yumurta kontrolü de dahil hiç rahatsız etmeyin. işi rutine bırakın derim. Gözünüz aydın :)
kesinlikle katılıyorum ilk seferde rutine bırakmak en doğrusu sadece günde bir kere kontrol etsen yeter kontrol için de benim gibi çok merak ederseniz (ki insan ilkinde merak ediyor :)) yuvalık ın bi kısmını cam yapabilirsiniz buradaki
gibi pratik oluyor kuşu rahatsız etmeden kontrol ediyorum

Uzun uğraş olarak kastınız nedir?
Ne kadar beklediniz?
Yaptığınız aşamalar nedir?

Bir çok kişi bu konudan müzdarip belki açıklarsanız diğer arkadaşlar açısından da faydalı olur amaçlarına ulaşır :)
Uzun uğraştan kastım 1 yılı aşkın süredir verim alamamam.
Bu süreç içerisinde kuşlarıma 2 şer gün arayla yumurta maması verdim. Mama yapmadığım günler sadece havuç astım gün içinde bazenleri nane vs yeşillik verdim. Ama uzun süre sonuç alamadım. Fazla girmediğimiz odaya kuşları taşıdım ve mamanın içine keçiboynuzu tozu kattım. Azda olsa nijer tohumuyla destekledim. Hiç ummadığım bir zamanda dişi yuvalıktan çıkmadığını görünce öldüğünden şüpelenip yuvalığı açtım ve ilk yumurtayı o gün bırakmış. Şunu anladım fazla rahatsız etmemek gerekiyor. Ben ne kadar üstüne düşsemde olmadımı olmuyor. Umarım faydalı olur.

kesinlikle katılıyorum ilk seferde rutine bırakmak en doğrusu sadece günde bir kere kontrol etsen yeter kontrol için de benim gibi çok merak ederseniz (ki insan ilkinde merak ediyor :)) yuvalık ın bi kısmını cam yapabilirsiniz buradaki
gibi pratik oluyor kuşu rahatsız etmeden kontrol ediyorum
Şimdiye kadar iki veya 3 defa kontrol ettim. Bu aşamaya kadar gelmişken herşeyi maffetmeyelim.

Benim yuvalık çok küçük yavrular çıkınca bi sıkıntı oluşturur mu ?

Maşallah keyifli hobiler. Eğer fazla yavru olursa sıkıntı olabilir ama 4 yavruda sıkıntı olmaz küçük yuvalık

Anladım efendim. Yeni yuvalık aldım daha büyük ve içinde oyuk kısımda var. Şu anki yuvalıkta oyuk kısım yok. Sıkıntı olmaz umarım.
Plâstik folluk varmı içinde yoksa ahşap oyuk mu acaba

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri