Termostatlı Elektrikli Soba tavsiyesi?

siz en iyisi konu açın bu konunun altında görmez kimse kardeşim

Sedat resim koyarsan daha iyi açıklamalar alırsın

IMG-20161030-WA0021.jpg
IMG-20161030-WA0021.jpg

Ekli dosyalar

• IMG-20161030-WA0028.jpg
    IMG-20161030-WA0028.jpg
    135.7 KB · Görüntüleme: 3
Öncelikle kafesin çok küçük, tünekler aynı sırada bence kafes düzenini ayarla. Tüneğin birini alta koy diğerini ortala çünkü kafes kuşun hareket alanını baya daraltmış... Gaga kısmına gelecek olursam herhangi bir problem söz konusu değil. Sadece bu kuş henüz yavru ve kabarıp bu şekil durması normal. Sen birde suluğunu tüneğe yakın koy suyunu falan rahat içsin, kafes seçimin keşke büyük olsaymış.

tek kuş diye standart aldm suluğuyla tüneğin bri aynı sırada ve kuş sürekli mama kutusun içine giriyo değişk hayvan ççözemedim

Ne zamandır sende bu kuş?

3 haftadır bende ama son 1 haftasnı böyle geçryo kaşnarak sesler çkararak

Parazit, bit spreyi al kanat altlarına bide kuyruk sokumuna sık belki rahatlar kuşun. Oda soğuk falan olmasın bulundupu yeri sıcak tut bu aralar malum havalarda soğuk kuşun sırtı yere geldimi düzelmesi zor oluyorç

aldm bt spreyi haftada 2 defa kullancakmşım eevet havalar soğk evim kaloriferli ama geceleri kapatyorz yatarken kombiyi o kdar soğk olmyo

Geceleri üstüne tül tarzı bişeler ört sen bence multi vit al bide. Ayrıyetten ballı kraker falanda ver. Çünkü tek kuş olduğu için onunla evlat gibi ilgilenmelisin. Bende 4 adet muhabbet kuşu var. 2'sinin 5 yumurtası var şuan diğer ikisinide yeni eş yapmaya çalışıyorum. Ama 4 kuştan önce hep tek kuş beslerdim, eğer gerçekten ilgilendiğini hissettirirsen kuşuna o bir kaç haftaya sana bağlanacaktır. Sesini duyar duymaz aksiyon sergileyecektir. Küçük olduğu için daha alışması zaman alacak

sesimi duyudğnda kafasnı bküp bana bakıyo susamlı çbuk veryorm arada evde kmse yokkende salyorum masaya ekmek içi brakyorm kemiryo kafasna göre yiyo sonra kafesne dönyo. maşallah nasl baş edyosn o kdar kuşla zor olmyo mu ? resmleri varsa göreblir myim

sesimi duyudğnda kafasnı bküp bana bakıyo susamlı çbuk veryorm arada evde kmse yokkende salyorum masaya ekmek içi brakyorm kemiryo kafasna göre yiyo sonra kafesne dönyo. maşallah nasl baş edyosn o kdar kuşla zor olmyo mu ? resmleri varsa göreblir myim
Akşam mesaj yoluyla atarım resimleri sana bakarsın hatta 5. Yumurta bugün 7 tane olmuş. Maşallah :)

ohh maşallah bende kuşçuya gittim mantar hastalığı olmuş kuşum krem verdi kullanıcam sirke damlatcakmşım suyuna bkaç gün sonra tekrar götürücem inşllah iyileşir

Konu biraz dağılmış ama ilk mesaja cevap vereyim. Bu infrared Isıtıcıları kullanmayın kuşlar için. Bu ısıtıcilar ani ısıtıcı diye geçer termostatli da olsa ortamı o ayarla nan sıcaklığa getirmek için yüksek ısı yayar sonra sogur arka tarafı genelde soğuk olur önü de yakar :) ısı dalgalanmasi çok olur. Koçtaşta falan onların kendi markası blyss marka yağlı radyatorler var onlar işinizi görür. Bir de kışın önemli olan kuşları sıcak tutmak değil sıcaklığı stabil tutmak önemlidir. 12 15 derece arasında üretim yapabiliyorum 10 derecenin altında yapan da duydum, ama sıcaklık 20 ile 8 10 derece arasında dalgalı olursa gün gece degisimde bu zararlı olur. Sıcaklığı stabil tutmanın en kolay yolu yağlı radyatorlerdir. Hızlı ısınmaz ama hemen de soğumaz bu yüzden sağlıklı sıcaklık verir. Bir de yine Koçtaşta fan ısıtıcilar var radyatör şeklinde onlar da kullanılabilir tahnimimce

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri