Tek takımla üretim

üretimcii

Meraklı Üye
Çok zor olduğunu biliyorum, tecrübesiz ve heves be teşvik edecek başka takımlar olmadan zor.
Bu sorum tek takımı olupda yavru alanlara soruyorum
Nasıl ve gibi taktikler uyguladınız ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben çok uğraştım hala da sessiz sakin bir şekilde uğraşmaya devam ediyorum ama başarılı olamadım. En son ilk kuluçkası olan ve bir yavrusu olan bir çift aldım getirdim. Yavruya bakmadılar. Neredeyse iki ay oldu. Tekrar kuluçka işine de girmediler. Sabırla bekliyorum ama umutluyum

Size bir tavsiye o zaman dışardan gelen kuşlar hem size yabancı o yüzden yer yadırgama korkma felan derken işiniz zor alin yeme.yeni düşmüş bir çift yavru sonra ikisi i kendinize alıştırın sizden korkmasın evden korkmasın sonra hazır olunca isterseniz yanında top ayın kuş gene kuluçka yapıyor

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tek çift mi yani? valla bu işler kısmet. benım erkek kuşum bebeklikten bende yanına dişi aldım 3 ay oldu. şuan 4 yavru buyutuyorlar. ve yanlarında başka kuş yok. erkek kusum evcildi baya. kendıne uysal sakın bı dişi seçti. 6 yumurta yaptılar. 6sıda doluydu yumurtaların. 1i yumurtadan cıktı yarım gün yaşadı öldü. yumurta içinde hastalık kapmış olabılır ve ya anne babanın acemiliğine gelmiş olabilir dedik. bir yumurtamda içinde yavru oluşup gelişmemiş bir haftalıkken ölmüş. 4 yavrumuz sağlıklı ve her sey yolunda. annenin de babanında ilk kuluçkasıydı.
E işte tek takım. gayette başarılılar bence. neden olmasın? hiç taktik de uygulamadım. birbirlerini kendılerı begenıp secti. bence en önemli etken o

Bende öyle yaprım alırken salmaya attım, yem kusuştular felan aldım başka kuş vardı tek gözü kanlı dişiydi ya gaga darbesi almış yada engeksiyon ama benim erkeğin peşini bırakmadı resmen aşık oldu acaba onumu aldaydım bilemedim

Bende öyle yaprım alırken salmaya attım, yem kusuştular felan aldım başka kuş vardı tek gözü kanlı dişiydi ya gaga darbesi almış yada engeksiyon ama benim erkeğin peşini bırakmadı resmen aşık oldu acaba onumu aldaydım bilemedim

Ama o kızışık değildi o halde bile erkğin peişini koşturduy resmen

dişinin erkeği beğenmesi şart. ama yem kusmuşsa orda tamamdır. kavga vs yoksa güzel eş olabilirler. sabredin. ne kadardır birlkteler. yuvalığa ilgi varmı dişi kızısmıs mı suan erkek sağlıklı mı. fotograflarını mı atsanız bır de

tek çift mi yani? valla bu işler kısmet. benım erkek kuşum bebeklikten bende yanına dişi aldım 3 ay oldu. şuan 4 yavru buyutuyorlar. ve yanlarında başka kuş yok. erkek kusum evcildi baya. kendıne uysal sakın bı dişi seçti. 6 yumurta yaptılar. 6sıda doluydu yumurtaların. 1i yumurtadan cıktı yarım gün yaşadı öldü. yumurta içinde hastalık kapmış olabılır ve ya anne babanın acemiliğine gelmiş olabilir dedik. bir yumurtamda içinde yavru oluşup gelişmemiş bir haftalıkken ölmüş. 4 yavrumuz sağlıklı ve her sey yolunda. annenin de babanında ilk kuluçkasıydı.
E işte tek takım. gayette başarılılar bence. neden olmasın? hiç taktik de uygulamadım. birbirlerini kendılerı begenıp secti. bence en önemli etken o
Benim bahsettiğinde bu zaten erkek size alışık Dişi de sakın erkek korkmayınca oda uysal olmuştur o yüzden rahat kuluçka yapmıştır Benim de bir çiftim ilk yavrusu bugün cıktı ama tam beslemedi sanırım acemilik çekiyorlar bakalım yatına kadar yaşayacak mi ben biraz elle takviye yaptım ama kursak sütü yerine geçmiyor

Bu dişide 20 kulun arasından benim erkeğin peşini güttü resmen, ama diğer kuş daha şevkle hızlı hızlı koluyodu yiyecek gibi[emoji1]
Ama bu dişimle orda anlaştı erkeğim yem kusuştu şuanda kusuşuyor, kaşıyolar erkek ayak atıyor sürekli, kavga yok sadece dişi şuan çekingen davranıyor erkeğe orda kur yapıyordu evde kur yapmadı hiç, erkek ayak attıkça dişim olduğu yerde takla açıyor takla atmayı seviyor, yada çekiliyor suluğun üstüne veya kafesin köşesine çekiliyor hep yan yana duruyorlar 1 hafta olmadı daha eve getireli dişiyi, fotosunu atayım,
a537a374334bd5343a19aa3c51020084.jpg

ee çok güzel. dişi kızışmıs durumda. daha kendını ortama alıştıramadı ondandır. biraz zman verin güzel olur. hem erkeğe hem ortama allışınca kendılıgınden olur.

Benim bahsettiğinde bu zaten erkek size alışık Dişi de sakın erkek korkmayınca oda uysal olmuştur o yüzden rahat kuluçka yapmıştır Benim de bir çiftim ilk yavrusu bugün cıktı ama tam beslemedi sanırım acemilik çekiyorlar bakalım yatına kadar yaşayacak mi ben biraz elle takviye yaptım ama kursak sütü yerine geçmiyor

Benim erkek korkmuyorki benden, kur yaparken kafesşn dibinde olsam bile rahat davranıyor yeni gelen dişide rahat yani kafesten kafese taşırkenelime kondu uçmadı bile korkmaçuyor elimden yani sorun ğrkmekte değil zaten kafes tavanla dio dibe 4 metre yukarıda birinden ürkmesi çok zor kuşların ve sessiz odada

mesela benım dişimde petsopta erkeğin yanına gelıp kuyruk kaldırmıştı. ama eve gelınce 1 ay fln yaklaşmadı.. :) olabiliyor. alışması lazım eve sizee erkeğee

Hım anladım teşekkürler, erkeğim sürekli ayak atıyor sürekli dişi baskı altında bunun sıkıntısı olurmu sizce alışma sürecinde ? Yoksa düzelirmi

Yuvalığa ilgi şöyle geçen gün iki kere girdi, dün bi kere, bugünde bir kere girdi. Başka girmedi, dişi girdiği anda erkek cırlıyor dişide hemen geri çıkıyor

Birde kafes 3-4 metre yüksekte ön tarafına tül örtsem mi birini görünce rahatsız olmasın diye yoksa açık mı dursun karar veremesim o konuda

bence her sey yolunda ilerliyor. merak etmeyin. hayır sorun olmaz dişi kendını hazır hıssettıgınde çiftleşecektir. daha sonra yuvalığı ilgisi daha da artacak ve yumurtlucak.

bence her sey yolunda ilerliyor. merak etmeyin. hayır sorun olmaz dişi kendını hazır hıssettıgınde çiftleşecektir. daha sonra yuvalığı ilgisi daha da artacak ve yumurtlucak.

Tül örtmeye veya etrafını kapatmaya yada sadece önünne tül örtsem kendini ortama daha hızlı alıştırır mı hani ortam ufak olursa daha hızlı alışır gibi mantık kurdumda [emoji1]

hayır üstünü örtmeyin öyle. birini de görsün bi zahmet :) alışsın. sonra daha sıkıntılı olur. size alışmasını sağlayın. ben dişiyi kendıme alıştırdım. kuluçka döneminde cok rhattım. dişi yumurtaya yatarken onu sevebılıyordum. şuan yavruları sureklı kontrol edıyorum dişinin yanında bi kere bile kalkıp gittiğini görmedim dişinin. bana alıştı ve uysal olması sebebı ıle.. kendınze alıştırın tek takım madem

Dişiyi nasıl kendime alıştırcam nasıl yöntemler uygulayım, elimden aşırı korkmuyor zaten şuan ama yinede daha iyi alıştırsam?

ben ikisinide evde besliyorum. sizde mi öyle yapıyorsunuz. erkek kuşum dişi nereye gıderse gittiği için dişiyi ayrı odaya aldım omzumda her gun 20 dk gecırdım onunla.valla erkek kuşumu nasıl eğğittysem ona da uyguladım bildiklerimi. erkek gibi çağırdıgımda gelmıyo ama elimi uzatınca gelıyo.

yanı sadece günde 20 dk ayrı odada vakıt gecırdım.

Geri