Takviye ürün kullanma hataları ve çözümleri

Bu arada kuşlarla, uygun bir kafesle doblonun arkasında toplamda 2500km yol gittim. Strese girmediler. Yem yemelerinde sorun olmadı. Marmadan iç anadoluya, oradan tekrar marmaraya ve oradan da ege-akdeniz tarafına ve oradan tekrar marmaraya geldim. Çocuk da olunca yol normalden daha uzun sürdü. Kuşlarda strese bağlı dışkı değişimi yaşamadım. Bağırsaklar mutluysa beyin de mutlu, vücut da mutlu...
o dönem deva vit mi kullanıyordun ?

Ben elimden geldiğince yerli ürün tercih ederim. Eğer eşdeğer 2 ürün varsa mutlaka yerliyi alırım. Entrobactan daha zengin içeriği olan ve daha uygun fiyata satılan ürünü neden almayayım ki ? Entrobac hiç kullanmadım mesela. Bir dönem diazyme 256 kullandım fena değildi. Şuan prolive kullanıyorum oda güzel ürün. Ama bu probiotiği daha önce görsem bunu alırdım kesin. Dikkat edersen hepsi yerli markalar. Ne diye almanı, hollandalıyı zengin edelim. Türk malı kalitesizdir ön yargısını aşmalıyız. Yerli olup da kalitesiz çıkarsa tabiki kullanmayız ama şans vermek gerek
Ben de katılıyorum abi bu görüşe. Röhnfried markasını inan bilmiyordum. Eczaneden pediatrik vitamin alıp belli dozajlarda veriyordum kuşlara. Takviye ürün olarak oldukça zengin bir yelpazeye sahip ama bu kadarı gerekli mi bu aralar bunu sorguluyorum.

Pediatrik ürün neden olmasın. pek tabi olur. Önemli olan f/p oranı ve yerli ürün olması.Biz kendimizi desteklemezsek emin ol kimse bizi desteklemez... onun için yerli üretim tercih edilmeli.

Tek kuş besleyip de hiç destek vermeden yıllarca sorunsuz besleyenleri biliyorum. Ama işin içine üretim girince iş değişiyor. Takviye şart oluyor.

Son düzenleme:
Pediatrik ürün neden olmasın. pek tabi olur. Önemli olan f/p oranı ve yerli ürün olması.Biz kendimizi desteklemezsek emin ol kimse bizi desteklemez. Tek kuş besleyip de hiç destek vermeden yıllarca sorunsuz besleyenleri biliyorum. Ama işin içine üretim girince iş değişiyor. Takviye şart oluyor.
Tabi abi orası öyle. Dediğim gibi ben basit bir hobiciyim. Yemini suyunu degistirmek bile keyif veriyor bana. Bu sebeple takviyeleri yeni yeni öğreniyorum. Bir arkadaşımın albino dişi m.kuşu vardı. Yıllarca bir başına boyalı kafeste yaşadı. Öyle ki tabanlık malzemesini sormustum koyu renkli ne acaba diye, "ne tabanlığı onlar dışkı" demişti şok olmuştum. Kuş ihtiyarladı ve öyle öldü. Benim gibi hobicilerde bu tarz durumlara dikkat etmeyip kolayca risk alabiliyor insanlar. Üreticilerde ise risk almak yerine takviyeleri bol bol almak daha mantikli sanirim.

Tabi abi orası öyle. Dediğim gibi ben basit bir hobiciyim. Yemini suyunu degistirmek bile keyif veriyor bana. Bu sebeple takviyeleri yeni yeni öğreniyorum. Bir arkadaşımın albino dişi m.kuşu vardı. Yıllarca bir başına boyalı kafeste yaşadı. Öyle ki tabanlık malzemesini sormustum koyu renkli ne acaba diye, "ne tabanlığı onlar dışkı" demişti şok olmuştum. Kuş ihtiyarladı ve öyle öldü. Benim gibi hobicilerde bu tarz durumlara dikkat etmeyip kolayca risk alabiliyor insanlar. Üreticilerde ise risk almak yerine takviyeleri bol bol almak daha mantikli sanirim.
Üreticilerin Antibiyotik kullanma hatalarını eleştirdiğim bir makalem vardı okudun mu bilmiyorum. Orda çok eleştiriyorum Anti biyotin Kür uygulamalarını. Ancak şuda var ki hiç takviye verilmeden de yaşayabilir kuş ama örneğin probiyotik ve arada vitamin ve mineral desteğiyle daha konforlu yaşar daha uzun yaşar vs... İnsanlarda da olduğu gibi en önemli faktör stres. Kuş rahat bir ortamdaysa gerisi domino taşı gibi kendiliğinden geliyor. Rahattan kastım lüks değil ama. Altın kafese koysanız da stres yapabilecektir kuş.

Benim en keyif aldığım 2 şey yavru beslemelerini izlemek, banyo yapışlarını izlemek :)

Ben kesinlikle probiyotiksiz beslenen kuşların kolayca strese girebileceğini düşünüyorum. Sindirim sistemimiz çok benzemese de bizde de bağırsak problemi olunca hayat cok zor oluyor :) ikinci beyin diye boşuna dememişler.

Ben kesinlikle probiyotiksiz beslenen kuşların kolayca strese girebileceğini düşünüyorum. Sindirim sistemimiz çok benzemese de bizde de bağırsak problemi olunca hayat cok zor oluyor :) ikinci beyin diye boşuna dememişler.
Kesinlikle katılıyorum. Ama şu var : Sağlıklı ve stressiz kuşun zaten doğal olarak florasında bolca probiyotik oluyor.

Ben elimden geldiğince yerli ürün tercih ederim. Eğer eşdeğer 2 ürün varsa mutlaka yerliyi alırım. Entrobactan daha zengin içeriği olan ve daha uygun fiyata satılan ürünü neden almayayım ki ? Entrobac hiç kullanmadım mesela. Bir dönem diazyme 256 kullandım fena değildi. Şuan prolive kullanıyorum oda güzel ürün. Ama bu probiotiği daha önce görsem bunu alırdım kesin. Dikkat edersen hepsi yerli markalar. Ne diye almanı, hollandalıyı zengin edelim. Türk malı kalitesizdir ön yargısını aşmalıyız. Yerli olup da kalitesiz çıkarsa tabiki kullanmayız ama şans vermek gerek
Entrobac yoksa diazym 256 kullandım ama sonradan bozdu hocam etkisizleşti

Etkisizleşmesi son kullanma tarihiyle alakalı olabilir. Ve hali hazırda florası düzgün bir kuşta belirgin bir etki görülmeyebilir. Bu tarz ürünlerde insanlardaki algı da çok önemlidir. Etkisi az olacağına veya olmayacağına inanırsanız etki etmediğine de ikna olursunuz.

Doktor yaşlı dedem için bildiğimiz bonibon şekeri önermişti. Her gün aynı saatte bir tane verin yutsun diye. Kullandık ağrı falan hiçbir şeyi kalmıyordu. Doktora ettiği dualarla doktor cenneti garantiledi diyebilirim :) Psikolojik faktörler çok önemli yani :)

Etkisizleşmesi son kullanma tarihiyle alakalı olabilir. Ve hali hazırda florası düzgün bir kuşta belirgin bir etki görülmeyebilir. Bu tarz ürünlerde insanlardaki algı da çok önemlidir. Etkisi az olacağına veya olmayacağına inanırsanız etki etmediğine de ikna olursunuz.
Yok antibiyotik sonrası kullanmıştım hocam ben

Doktor yaşlı dedem için bildiğimiz bonibon şekeri önermişti. Her gün aynı saatte bir tane verin yutsun diye. Kullandık ağrı falan hiçbir şeyi kalmıyordu. Doktora ettiği dualarla doktor cenneti garantiledi diyebilirim :) Psikolojik faktörler çok önemli yani :)
Evet onu anneanneme yapmıştık biz de 😂😂😂

Geri