Tüy degisimi ishal

Sanirim biz de gecen hafta bu sorunu yasamisiz , tuy degisimi ve havalarin 15 dereceye dusmesi ayni zmna denk geldi. Tuy degisimi bitti , kaloriferleri actim, hersey normala dondu :) cok tesekkurler. Umarim tekrarlanmaz bu kuscagizimda aldigimdan beri bir hassaslik bi hastalik surekli var ve asla alismiyor surekli korkak. Sizler sayesinde duse kalka ilerliyoruz :)

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rica ederiz :)

Durumunun iyiye gitmesine her şeyin normale dönmesine sevindim. Umarım tekrarlamaz. Maalesef bazı kuşlarda genetik olarak bir hassaslık oluyor, ani hava değişimi olduğu zamanlarda bile aynı ortamda bulunan diğer kuşlara bir şey olmazken bu tür kuşlar hemen hastalanabiliyorlar. Yaz-kış demeden bulunduğu ortamın ısısını dengede tuttuğunuz sürece bu tarz problemlerin yaşanması zorlaşır.

Rica ederiz :)

Durumunun iyiye gitmesine her şeyin normale dönmesine sevindim. Umarım tekrarlamaz. Maalesef bazı kuşlarda genetik olarak bir hassaslık oluyor, ani hava değişimi olduğu zamanlarda bile aynı ortamda bulunan diğer kuşlara bir şey olmazken bu tür kuşlar hemen hastalanabiliyorlar. Yaz-kış demeden bulunduğu ortamın ısısını dengede tuttuğunuz sürece bu tarz problemlerin yaşanması zorlaşır.
Evet sanirim Baykus da o gillerden :) evin isisini gunduzleri 24 26 arasinda tutuyordum ama gece daha da soguyunca usumus olabilir, artik kaloriferlerle o sorun cozulur umarim. Saglicakla kalin.

Evet sanirim Baykus da o gillerden :) evin isisini gunduzleri 24 26 arasinda tutuyordum ama gece daha da soguyunca usumus olabilir, artik kaloriferlerle o sorun cozulur umarim. Saglicakla kalin.

Sorun umarım çözülür, iyi akşamlar.

Veteriner fakultesinde yapilmisti , tekrarlandi , simdi iyilesti heralde tuydendi , tesekkurler

Hangi şehir? Detay verirseniz daha iyi olur. Mikroskop ile dogrudan bakilirsa zarar veren etken görünmeyebilir . Kültür yapılıp öyle bakılması lazim . Tabi daha sonra da duyarlilik testi yapilir

Hangi şehir? Detay verirseniz daha iyi olur. Mikroskop ile dogrudan bakilirsa zarar veren etken görünmeyebilir . Kültür yapılıp öyle bakılması lazim . Tabi daha sonra da duyarlilik testi yapilir
Viyanada ki veterinerlik fakultesinde yapildi , evet ilk once sadece mikroskopla bakildi , sonra 3 farkli noktadan ornek alinip laboratuarda bakildi. Bnde tabii ki yapilan tibbi islemlerin turkcesini de almancasini da bilmiyorum. Ama oradaki prof olan kus doktoru da normal iki doktorda tuylerinin kendisinin cok canli gozuktugunu soyledi belki karacigerinde bi buyume olabilir genetik. Onun icin de dogal bi ilac vermisti. Ona ultrasonla bakmadi.

Geri