Tüy dökümü

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan rmkavc
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
@Levent ACAR anladim hocam. Grit kumu, mineral blok ve kalamar tasi aldim bu gun. Onceden de kus kumu kullaniyodum. Biraz daha dikkat ederim. Ayda bir kere koruma amacli mikostatin versem olur mu peki? Cok cok tesekkur ediyorum vakit ayirip ilgilendiginiz icin cok sag olun endise ediyordum hep acaba bir sikintisi var mi diye

@Levent ACAR tamam hocam notlarima yazdim herhangi bir anormal durum olursa goturecegim. Cok cok cok tesekkur ederim Allah razi olsun. Iyi aksamlar dilerim.

Birde ilaç verdiğimiz zaman kafesten gaga taşı,kuş kumu,kalamar kemiğini çıkarmak gerekiyormuş ilacın daha hızlı etki göstermesi için veteriner söylemişti benim söylediğim klinik İstanbul'da telefon numarası 05385091935

Benim kuşumda böyle yapıyordu kursak mantarı başlangıcı olabilir sor sen veterinere seni yönlendirir kesin yazdığım numara dediğim kliniğe ait acil durumlarda aramak icin

bu çok faydalı bir bilgi oldu. çok teşekkür ederim. umarım mesajımı görürler. şimdi sizi de çok sık boğaz etmek istemiyorum ama. bu hareketleri ne zaman fark ettiniz? ya da kusma var mıydı başladığı zaman

İlk başta sadece bu hareketi yapıyordu sonra sabah kalktığında agzinin kenarlarında beyaz sıvı vardı yapışkan sonra ben bir iki hafta hiç bir şey yapmadım sonra yem kusmaya başladı kursak mantari olduğunu düşündüğüm için her gün kafesini temizledim mikostatın 6 damla suyuna damlattım sonra vitamin verdim kuş kumunuz eksikse ondan yapiyorda olabilir birde üşümesin kuşunuz usudugunde yapabiliyor

gerçekten istediğim bilgileri veriyorsunuz. çünkü hangi belirti de şüphelenmem gerektiğini tam olarak bilmiyordum. kursak mantarı başlangıcı başlığıyla çok araştırmalar yaptım hepsi ya son evrede olan belirtileri söylüyor ya da kuruluktan bahsediyor. erken teşhis etmek için bayağı uğraştım. ama sonunda benim napmam gerektiğini söylediniz çok minnetarım. kuş kumu bayağıdır kullanmıyordum belki de ondan olabilir ama 3-4 gündür kumu var ve bayağı yiyor enerjisi güzel keyfi yerinde ama benim keyfim yerinde değil:D

bi 5 gün daha takip edicem tabii veteriner bakalım ne diyecek

Kuş kumu çok önemli her zaman kesin kafeste olması gerekir sizde bana çok yardımcı oldunuz teşekkürler

Geri