Tüy dökümü

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan rmkavc
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

rmkavc

Meraklı Üye
Öncelikler merhaba forum arkadaşlarım.
Benim kuşum yaklaşık 20 gündür ( belki daha fazla olabilir) kaşıntısı var. Maalesef bundan 6 gün önce eşi vefat etti ama eşiyle de enerjisi pek tutmuyordu. Çocuğu dövüyordu. Kuşum tüy döneminde de değil bu gün kuşumla vakit geçirirken kafasının üstünde hafif açıklı onun içinde 3 tane siyah kalın şeyler gördüm. Bu yeni tüyler mi yoksa başka bir şey mi anlamadım. Bu arada istanbulda oturan kuşlardan iyi anlayan veteriner biliyor musunuz? Buna benzer vücudunda da gördüm yeni tüy kökleri çıkıyor gibi. Anlamadım kendini mi yoluyor yoksa strese mi girdi. İştahında su içmesinde bir sıkıntı yok. Dışkısında da pek sıkıntı yok gibi şu an kendisi uyuyor dışkı fotoğraflarını koyamadım.

Ekli dosyalar

• A5A59C37-ABFE-46DD-86B1-D533E5E35EF7.jpeg
    A5A59C37-ABFE-46DD-86B1-D533E5E35EF7.jpeg
    790.2 KB · Görüntüleme: 24
  • EE3919E8-D9FF-4FA0-8D28-7FF2A388E926.jpeg
    EE3919E8-D9FF-4FA0-8D28-7FF2A388E926.jpeg
    810 KB · Görüntüleme: 25
Avrupa yakasi ( Fatih ) . Peki bu kadar cok kasinmasi normal mi? Ve cok mesgulsunuz biliyorum ama size bir soru daha sorabilir miyim?

Bazı tüyler siyah kapsülde çıkıyor beyaz olmasına rağmen, bende kuşumda rastlamıştım

Bazı tüyler siyah kapsülde çıkıyor beyaz olmasına rağmen, bende kuşumda rastlamıştım
Evet ben de birden karsilasinca dedim noluyor acaba. Ve bu kadar fazla kasinmasina ne yapabilirim? Bir de
bu videodaki kusma hareketinden suphelenmeli miyim bu videodan once 1 kere bu videodan sonra 2 kere yapti bu hareketi. Kursak mantari baslangici olabilir mi?

Avrupa yakasi ( Fatih ) . Peki bu kadar cok kasinmasi normal mi? Ve cok mesgulsunuz biliyorum ama size bir soru daha sorabilir miyim?
Fatihte İtfaiyenin arkasında büyükşehir belediyesinin veteriner kliniği var. Oraya götürebilirsiniz.
Tüydeki kuşun kaçınması normal. Haftada 2 gün B vitamini 1 gün de havuç verin.

Dışkıyı görmek lazım bir, kızışmış kuşunuz yanlış görmediysem, yem kusma ve ardından kustuğu yemi yeme durumu oluyor mu

Cok tesekkur ederim bilgilendirdiginiz icin . Ben multivitamin veriyorum kusuma. Ekstra b vitamini verirsem agir olur mu peki?
Fatihte İtfaiyenin arkasında büyükşehir belediyesinin veteriner kliniği var. Oraya götürebilirsiniz.
Tüydeki kuşun kaçınması normal. Haftada 2 gün B vitamini 1 gün de havuç verin.

Dışkıyı görmek lazım bir, kızışmış kuşunuz yanlış görmediysem, yem kusma ve ardından kustuğu yemi yeme durumu oluyor mu
Evet kendisi cok kizisti ve sakinlestiremiyorum enerjisi iyi istahi da bi o kadar iyi. Yem kusmadi hic ve yemi yeme durumu da olmuyor. Su an resim atamam ama yarin hemen atacagim.

Cok tesekkur ederim bilgilendirdiginiz icin . Ben multivitamin veriyorum kusuma. Ekstra b vitamini verirsem agir olur mu peki?
İkisini birlikte vermeyin şuan sadece B vitamini verin, az miktarda yulaf ve banyo yapsın kendi, kendi yapmıyorsa siz fıs fıs ile ıslatın çok olmamak kaydıyla

Evet kendisi cok kizisti ve sakinlestiremiyorum enerjisi iyi istahi da bi o kadar iyi. Yem kusmadi hic ve yemi yeme durumu da olmuyor. Su an resim atamam ama yarin hemen atacagim.
Tamamdır umarım ciddi bişey yoktur, yeni yapılmış dışkı fotoğrafı olursa çok daha iyi olur tahmin açısından

Peki dis parazitler icin oneriniz nedir? Bazilari damla damlatin diyor. Ya yanlislikla kus tuylerini kasirken agzina gelirse. Biraz fazla detayli dusunuyorum kusura bakmayin

İkisini birlikte vermeyin şuan sadece B vitamini verin, az miktarda yulaf ve banyo yapsın kendi, kendi yapmıyorsa siz fıs fıs ile ıslatın çok olmamak kaydıyla
Tamam dikkate alacagim onerilerinizi cok sag olun. Tavsiye ettiginiz b vitamini var mi peki? Ay cok soru sordum ben de kusura bakmayin

Tamamdır umarım ciddi bişey yoktur, yeni yapılmış dışkı fotoğrafı olursa çok daha iyi olur tahmin açısından
Tabii ki dikkate alarak ilk isim diski fotografi atmak olacak yarin sabah direkt atacagim size fotografini. Sizce neden yapiyo olabilir bu hareketi

Peki dis parazitler icin oneriniz nedir? Bazilari damla damlatin diyor. Ya yanlislikla kus tuylerini kasirken agzina gelirse. Biraz fazla detayli dusunuyorum kusura bakmayin
Yok estağfurullah bende öyleyim :) yaşadığınız ilde havalar aşırı sıcak değilse ve temizliğini bakımını düzenli yapıyorsanız çok gerekli değil diye düşünüyorum, tabi yapayım derseniz daha önce bu konuda tecrübe etmiş kişilerden destek alabilirsiniz, parazit spreyi falan kesinlikle karşıyım onlara, kim sıksa forumda konu açıyor kuşum şöyle oldu böyle oldu sprey sıktıktan sonra diye...

Tamam dikkate alacagim onerilerinizi cok sag olun. Tavsiye ettiginiz b vitamini var mi peki? Ay cok soru sordum ben de kusura bakmayin
Hiç sorun değil istediğiniz kadar sorabilirsiniz, bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım, B vitamini olarak önereceğim marka röhnfried Bt amin forte, bölünmüş şekilde satılıyor internetten kolayca temin edebilirsiniz

Kusura bakmayin geri donemedim. Cok sag olun anlayisiniz icin cok tesekkur ederim. Su an kafesini temizliyordum diski yapti direkt atayim dedim. Bu gunde kusma hareketinde bulundu ben de yanlis mi yaptim bilmiyorum ama 200 ml bardak suya 6 damla mikostatin koydum. Tuye girdigini simdi fark ettim yeni tuyleri cikiyor. Diski fotografini ekte birakiyorum. @Levent ACAR @Soran Kişi musait bir zamaninizda bana yardimci olursaniz cok sevinirim.
Resim linki : https://www.hizliresim.com/bhr6395

linkini yukarıda paylaştım. bilgili arkadaşlarım yorumlarınızı bekliyorum

Hocam cok sag olun geri donus yaptiginiz icin. Aslinda yesillikte yemedi. Hocam asil sorum bu kusma hareketini neden yapiyor sizce?

Geri