Solunum sıkıntısı tedavisi

iBLoodyLegend

Paylaşımcı Üye
Tedavi yöntemleri nelerdir? Elimde veterinerin önceden verdiği antibiyotik var fakat son çare olarak kullanmak istiyorum. Kuşta nefes alırken ses çıkarma, ağız açıp kapatma, kuyruk oynaması gibi belirtiler mevcut.

Merhaba ben de de aynı belirtiler mevcut.Antibiyotik kesinlikle kullanmayın.Veterineriniz bir teşhis koyarsa falan zaten size söyleyecektir kullanmanızı.Benim kuşum yavru ve eğer böyle bir hastalığı varsa ileri safha olmadan astım solüsyonu ile düzeltmeye çalışacağım ama kuşunuzda uzun zamandır bu belirtiler varsa muhakkak bir veteriner hekim görsün ve crd astım gibi hastalıklarda kullanılan bazı ilaçlar oluyor onları temin ettirebilirsiniz depolardan

Tedavi yöntemleri nelerdir? Elimde veterinerin önceden verdiği antibiyotik var fakat son çare olarak kullanmak istiyorum. Kuşta nefes alırken ses çıkarma, ağız açıp kapatma, kuyruk oynaması gibi belirtiler mevcut.
Kuyruk atma derecesi fazla ise ve solunum sıkıntısı olduğuna eminseniz doksisiklin etken maddeli ilaç kullanın. Monodoks, tetradoks bu konuda etkilidir (Doktora yazdırmanız gerekecek reçeteli ilaçlar), bulunması zor olsa da hiprodoksi s bulabilirseniz alabilirsiniz hayvansal ilaç satan yerlerde belki vardır üretimi yok diye bulunması zor şu sıralar.

Kuyruk atma derecesi fazla ise ve solunum sıkıntısı olduğuna eminseniz doksisiklin etken maddeli ilaç kullanın. Monodoks, tetradoks bu konuda etkilidir (Doktora yazdırmanız gerekecek reçeteli ilaçlar), bulunması zor olsa da hiprodoksi s bulabilirseniz alabilirsiniz hayvansal ilaç satan yerlerde belki vardır üretimi yok diye bulunması zor şu sıralar.
Elimde baytril var eylül ayında veteriner vermişti başka bir kuşum için onu kullanayım mı? 3 gün boyunca suluğa 1 damla şeklinde.

sık sık böyle yapıyor

Veterinerden hiprodoxi, levadoks, doksimis ya da vmd-doxy bunlardan birini alın. 4 ilaçta Doksisiklin etken maddeli.
Baytril, solunum yolu enfeksiyonlarında etkili değil pek.

İlaçlardan birini alın, alınca yazın kullanımını yazarım.

Buralarda bulamadım da, internetten alabileceğim bir site var mı?

İnternette bulmanız zordur. Eritrotek sorabilirsiniz daha kolay bulunuyor fotoğrafını atıyorum.
IMG_20201214_152317.jpg

Geri