Solunum için ilaç

Nekoysam

Yeni Üye
Muhabbet kuşumda solunum sıkıntısı vardı baytrill bulabildim veterinerlerde vitaminle beraber 5 gün verdim. Neşesi yerinde halsiz değil artık kabarıklığı da gitti. Fakat hala suluk başında uyuyor ve arada tık tık ses çıkarıyor eskiye nazaran viraz daha yem yemeye başladı ama yine az yiyor gibi. Kuyruk atması da düzelmedi. Veterinlerde baytril harici ilaç yok. Eczaneden temin edebileceğim ilaç var mıdır ? Bir iki damla yemine b vitamini damlatsam sakıncası olur mu zehirlenme gibi ? Çok fazla verdim çünkü vitamin

Kuşunuzun videosunu atarmısınız. Ve de kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun 3,4 tane dışkı yapsın bakalım..
Önceki konumda atmıştım isterseniz tekrar atayım dışkıda hiçbi sorunu yok.
https://linksharing.samsungcloud.com/xiq5BArmZrsA bu şu anki hareketi yem yerken en sondaki silkinmeyi yapıyor sık sık.
https://linksharing.samsungcloud.com/fzasX23IpnJ2 bu da kuyruğu dışkılarken kabartıyor kendini bazen. Kabarıklık durumu yok şu an

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210218-075200_Gallery.jpg
    Screenshot_20210218-075200_Gallery.jpg
    498 KB · Görüntüleme: 7
@Levent ACAR Hocam eritrotek kullandınız mı hiç? Eritromisin etken maddesine sahip 4.5 gr paketlerde satılıyor bulmak kolay oluyor diye onu sık kullanıyorum solunum sorunlarında faydasını gördüm size de sormak istedim.
Hiç kullanmadım ama etken madde aynıysa veya aynı işi görüyorsa neden olmasın..
Önemli olan insanların ilaçlara kolay ulaşabilmesi.

Mesela İstanbul Anadolu yakasında olanlar için Pendikte ECE Ecza deposu var. Oradan alışveriş yapabilirler.
Aslında hayvan ilaçları satılan yerler ile ilgili bir başlık açalım. Şehir şehir..

Hiç kullanmadım ama etken madde aynıysa veya aynı işi görüyorsa neden olmasın..
Önemli olan insanların ilaçlara kolay ulaşabilmesi.

Mesela İstanbul Anadolu yakasında olanlar için Pendikte ECE Ecza deposu var. Oradan alışveriş yapabilirler.
Aslında hayvan ilaçları satılan yerler ile ilgili bir başlık açalım. Şehir şehir..
Diyarbakır da varmıdır

Okumadınız galiba çoğu veteriner de baytrill harici ilaç yok diğerlerinde de kuşlar için ilaç yok
Kuşlar için özel olmuyor çoğu kanatlı diye geçiyor bende bi ilaç var kuş ördek tavuk kaz bıldırcın aklına ne gelirse hepsi aynı türe giriyor baytrilde kuşa özel antibiyotik değil ki

Kuşlar için özel olmuyor çoğu kanatlı diye geçiyor bende bi ilaç var kuş ördek tavuk kaz bıldırcın aklına ne gelirse hepsi aynı türe giriyor baytrilde kuşa özel antibiyotik değil ki
Sorduğum veterinerlerin birşnden bizde kuşlar için ilaç yok gibi bi cevap aldım.Enroyla başlayan bir ilaç ve baytrill sormuştum ona vermişti bu cevabı. Diğer veterinerlere yönlendirdi kuşlar için ilaç olmadığını söylerek. Baytrill olsa verirdi herhalde. Daha sonra 2 tanesine yönlendirdi. Onlarda da sadece baytrill vardı.fakat o da fayda etmedi. Öyleyse kanatlılar için ilaçları yokmuş yani ne diyeyim. Yalan borcum yok kimseye böyle bi konuda özellikle
Vardır. Bir eczaneye gidip sorun. "Hayvan hastalıkları için ilaç alacam."
Onlar ecza deposuna yönlendirirler.
Veterinerden almam gerektiğini söylüyorlar genelde. Onlarda da bulamamıştım gidince tekrar sorarım. Şu anda da denizlide değilim ilçeye geldim

Geri