Sizce Muhabbet kuşu hasta mi ?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Asimavi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Hocam veterinerin verdiği ilaclari kullandim deneme yanılma olarak değil keza o yüzden soruyorum tetradoxu kullanayimmi diye hastalığının ilerlemesinden korkuyorum

Vitaformu bugün itibariyle daha vermeyecegim dediginiz gibi probiyotik alip onu vermeyi düşünüyorum tetradox dan genelde olumlu sonuç alanlar var ama pazartesiye kadar bekleyeceğim dediğiniz gibi fazla ilaç kullanmak bende istemiyorum ama caresizce bekleyince üzülüyor insan yavruya

Evet bugün itibariyle kesecegim vitaformu pazartesiye kadar bünyesi dinlensin tetradox kullanacağın en son care
Aslında özünde bu ilaçların hepsi antibiyotik. Tetradox doksisiklin etken maddeli bir antibiyotik. Kuşa belli bir süredir hem baytril hem vitaform kullandık kuşun probiyotik takviyesine ihtiyacı var şuan.

Aslında özünde bu ilaçların hepsi antibiyotik. Tetradox doksisiklin etken maddeli bir antibiyotik. Kuşa belli bir süredir hem baytril hem vitaform kullandık kuşun probiyotik takviyesine ihtiyacı var şuan.
Evet hocam dediginiz gibi zarar vermemek için pazartesiye kadar kullanmayacağım daha ilaç bu sürede gecmezsse ve tetradox dan da fayda alamassam yapabilecek bisey kalmıyor sanırım

Viraformu 3 gündür kullanıyorum ama suanlik olumlu sonuç alamadim bugün tetradox temin ettim ama kullanip kullanmamak konusunda tereddutluyum sizce kullanmalimiyim aşırı ilacdan zarar vermekten korkuyorum veteriner 5 gün kullanin dedi vitaformu ama hic bir ilerleme olmadi simdilik
5 güne tamamlayın. Ondan sonra 3 gün probiyotik ve multivitamin takviyesi yapın. Ondan sonra tekrar durumuna bakarız. Tetradoxu almanız iyi olmuş..

Teşekkür ederim siparis vereceğim
5 güne tamamlayın. Ondan sonra 3 gün probiyotik ve multivitamin takviyesi yapın. Ondan sonra tekrar durumuna bakarız. Tetradoxu almanız iyi olmuş..
Yarin itibariyle vitaformu bitirecegim sadece sarmısak suyu taze meyve ile vitamin takviyesi yapacağım son carem tetradox malesef

Teşekkür ederim siparis vereceğim

Yarin itibariyle vitaformu bitirecegim sadece sarmısak suyu taze meyve ile vitamin takviyesi yapacağım son carem tetradox malesef
Probiyotik takviyesi de yapın mutlaka, bağırsak florasının düzenlenmesi gerek.

Probiyotik takviyesi de yapın mutlaka, bağırsak florasının düzenlenmesi gerek.
Tetradoxu 3 gündür kullanıyorum aşırı bir faydası olmadi açıkçası hirilti devam ediyor bugun şırınga ile ağzına enjekte ettim cok azda olsa bi fayda etti ama ilacin etkisiyle sanırım istahsiz ek olarak da probiyotik kullanmaya başladım tetradoxdan sonra daha ilaç kulanmayacagim sanırım yapacak bisey kalmadı daha umarim zamanla düzelir

Tetradoxu 3 gündür kullanıyorum aşırı bir faydası olmadi açıkçası hirilti devam ediyor bugun şırınga ile ağzına enjekte ettim cok azda olsa bi fayda etti ama ilacin etkisiyle sanırım istahsiz ek olarak da probiyotik kullanmaya başladım tetradoxdan sonra daha ilaç kulanmayacagim sanırım yapacak bisey kalmadı daha umarim zamanla düzelir
Siz şuana kadar, doksisiklin, oksitetrasiklin ve de enrofloksasin etken maddeli ilaçları kullandınız.
Doksisiklin ve oksitetrasiklin, tetrasiklin grubuna ait antibiyotikler.
Enrofloksasin ise florokinolon grubuna ait bir antibiyotik, enrofloksasin etken maddeli ilaçlar, zaten solunum yolu enfeksiyonlarında pek işe yaramıyor. Tetradoxu, 5 güne tamamlayıp, ardından 3 gün probiyotik ve multivitamin takviyesi yapın. Eğer hala geçmemiş olursa, ben tedavi öneririm tekrardan ama uygulayıp uugulamamak size kalmış.
İyi günler..

Siz şuana kadar, doksisiklin, oksitetrasiklin ve de enrofloksasin etken maddeli ilaçları kullandınız.
Enrofloksasin ise florokinolon grubuna ait bir antibiyotik, enrofloksasin etken maddeli ilaçlar, zaten solunum yolu enfeksiyonlarında pek işe yaramıyor. Tetradoxu, 5 güne tamamlayıp, ardından 3 gün probiyotik ve multivitamin takviyesi yapın. Eğer hala geçmemiş olursa, ben tedavi öneririm tekrardan ama uygulayıp uugulamamak size kalmış.
İyi günler..
Hocam bugün tedradoxun 4. Günü dünden beri şırınga ile agizina enjekte ediyorum sulugundan içmiyor tadi aci oldugu icin sanirim. 1 su bardağına yarim koyuyorum yarinda devam edip sonrasında 3gün probiyotiklge devam edecegim ama pek bi sonuç alamadik su ana kadar ara ara kesiliyor hiriltisi ama yine başlıyor.Bizim korkumuz sürekli ilaç verdiğimiz için bünyesinin kaldiramamasi bide simdi tüy dökümüne de girdi oda halsizlik yapiyor sanirim dediğiniz gibi yapip probiyotik sonrasi sonuc alamazssam önereceğiniz farkli bir tadaviyi uygularim. Iyi olması için ne gerekiyorsa yaparim.Veterinere bugün yine gittim ama onlarda bisey önermedi kanatlilar konusunda pek bilgili degiller ne yazikki

İyi günler..
Hocam 3 gündür probiyotik takviyesi de yaptim eskiye nazaran iyilseme var hırıltı ilk haline göre %60 70 azaldi ama tam geçmedi nasil bi yol izlemeliyim simdi

Video atabilirmisiniz
Hocam videoyu atamadim bi türlü pc uzerinden tekrar deneyeceğim. Bu gün veterine tekrar gittim ama hiprodoxi üretilmiyor daha dedi ve levadox verdi bende internetten arastirdim ve ilaci temin ettim 2 3 gune elimde olacak hiprodoxii ama hiprodoxi yi mi yoksa levadoxu mu kullansam bilemedim ek olarak Ankaradan bi veterinerle görüştüm telefonla az önce kusun durumunu anlattim ek olarak kusta kusma basladi 1 2 gündür onuda dedim kusmanin iyilesme belirtisi olabileceğini söyledi kursaginda biseyi temizliyor ondan kusuyor olabilir dedi ama anlamadim sizce dogrumudur ?ve ilac olarak levadox mu kullanayim yoksa hiprodoxi yi beklemelimiyim veteriner hiprodoxiyi kullanin o daha etkilidir ama dozajina dikkat edin dedi siz ne oneririsiniz ?

Hocam videoyu atamadim bi türlü pc uzerinden tekrar deneyeceğim. Bu gün veterine tekrar gittim ama hiprodoxi üretilmiyor daha dedi ve levadox verdi bende internetten arastirdim ve ilaci temin ettim 2 3 gune elimde olacak hiprodoxii ama hiprodoxi yi mi yoksa levadoxu mu kullansam bilemedim ek olarak Ankaradan bi veterinerle görüştüm telefonla az önce kusun durumunu anlattim ek olarak kusta kusma basladi 1 2 gündür onuda dedim kusmanin iyilesme belirtisi olabileceğini söyledi kursaginda biseyi temizliyor ondan kusuyor olabilir dedi ama anlamadim sizce dogrumudur ?ve ilac olarak levadox mu kullanayim yoksa hiprodoxi yi beklemelimiyim veteriner hiprodoxiyi kullanin o daha etkilidir ama dozajina dikkat edin dedi siz ne oneririsiniz ?
Kusma nın hastalıkla Bi alakası olduğunu düşünmüyorum. Video atın bakalım. Hiprodoxi ve levadoks a gerek yok. Bu ilaçların etken maddesi doksisiklin, tetradox un etken maddesi de doksisiklin. Tetradox kullandık. Tam iyileşme sağlanmadı. Video atın, ona göre ilaç öneririm.

Kusma nın hastalıkla Bi alakası olduğunu düşünmüyorum. Video atın bakalım. Hiprodoxi ve levadoks a gerek yok. Bu ilaçların etken maddesi doksisiklin, tetradox un etken maddesi de doksisiklin. Tetradox kullandık. Tam iyileşme sağlanmadı. Video atın, ona göre ilaç öneririm.
Hocam video linki bu.Burda sesi iyice açmak lazım duymak için.Ozellikle sabahları ve gün içinde uctuktan sonra çok daha fazla ses çıkarıyor,nefes almakta zorlanıyor.Bazen de hırıltı kesiliyor.Ne düşünürsünüz bu konuda

Geri