sanırım bir sorunu var

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mutluş
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
yerde o kadar çok koşuyorlar ki ayakları buz gibi oluyor.halıda koşmuyorlar illa parkede koşacaklar:(

Veterinere gidecektiniz noldu?
Gittim antibakteriyel bir ilaç verdi.4 gün kullandım iyi gözüküyordu ama dünden beri kötüleşti şimdi kusmaya başladı.ama salya falan yok sürekli videodaki hareketi yapıp kusuyor.

Gittim antibakteriyel bir ilaç verdi.4 gün kullandım iyi gözüküyordu ama dünden beri kötüleşti şimdi kusmaya başladı.ama salya falan yok sürekli videodaki hareketi yapıp kusuyor.
Sanırım tedavi süresi yetersiz gelmiş. Öksürme benzeri hareketi geçmemiş.

Kuşta kurumanın hangi belirtileri var?
kuruma var demedi aslında kursakda mantar yada bakteri enfeksiyonu olmuş dedi.kuşum yemek yedikten sonra kusuyordu sürekli 2 gündür.dışkısıda kuru ve siyahtı şimdi ishal olmuş.bugünde sürekli videodaki gibi oldu sonra kusmaya başladı.kuşun soğuk aldığını sanmıyorum çünkü kuyruk sallama hırıltı falan yok sadece yemek yedikten sonra genelde bu hareketi vardı sonra daha sık olmaya başladı.soğuk alsa burnu falan akmaz mı?sanki yemekle ilgili bir problemi var.

O hareketler bende ciğerlerinde sorun olabileceği izlenimini uyandırdı tabii internet üzerinden yorumlama yapıyoruz yüzde yüz olmaz, veterinerin teşhisi önemli.

O hareketler bende ciğerlerinde sorun olabileceği izlenimini uyandırdı tabii internet üzerinden yorumlama yapıyoruz yüzde yüz olmaz, veterinerin teşhisi önemli.
veteriner birşeyi yok dedi ama bana öyle gelmiyor.

Yani o hareketi düşündürücü.
ben kustuğunu görene kadar ciddi bir sorun yok diye düşünüyordum ama kusmaya başlayınca korktum.şimdi ilacı verdim bakalım izliyorum.öteki kuşumdada iştahsızlık var gibi ama yalnız kaldığı için olabilir.can sıkıcı bir durum olursa ona da ilaç vermeyi düşünüyorum.sanırım canı sıkılıyor tek bizle oynasa da arkadaşıyla bizim işimiz varken daha çok oyalanıyorlardı.şimdi görünce bana yapışıyor üstümden inmiyor.

ben kustuğunu görene kadar ciddi bir sorun yok diye düşünüyordum ama kusmaya başlayınca korktum.şimdi ilacı verdim bakalım izliyorum.öteki kuşumdada iştahsızlık var gibi ama yalnız kaldığı için olabilir.can sıkıcı bir durum olursa ona da ilaç vermeyi düşünüyorum.sanırım canı sıkılıyor tek bizle oynasa da arkadaşıyla bizim işimiz varken daha çok oyalanıyorlardı.şimdi görünce bana yapışıyor üstümden inmiyor.
Ortak ilaçlı suluk kullanmasınlar, kuşları ayırın tedavi sürecinde derim.

arkadaşlar dün akşam 3 gibi kuşum deli gibi yem yiyip su içti sonra birden bu şekilde sesler çıkararak kusmaya başladı.yemlere baktım hepsi kabuksuz kuru yem.sıvı veya kötü bir koku yoktu.birden 4-5 tane de kuru dışkı birbirine yapışmış halde dökülmeye başladı aşırı korktum.sabah kalktım şuan iyi her zamanki gibi neşeli oyuncu fakat ara ara bu videodaki hareketi yapıyor.sürekli kur yapıyor sonra bu hareketi yapıyor bazende kendi halindeyken birden oluyor:confused:bir daha petshopdan kuş almam kesinlikle psikolojim bozuldu.gri kuşta hiçbir sorun yok.mikrobik birşey olsa şimdiye onada bulaşırdı sanırım.ayırma yapmam gerekir mi?kaliteli bir elma sirkesi koydum suluklarına 3 gün kullanmayı düşünüyorum.sabah kuşu inceledim zayıflamış mı falan diye ama öyle bir durum yok.arkasıda temiz dışkı yapışması tıkanması da yoktu.derisi koyu renk fakat o aldığımdan beri öyle gaga ve ayaklarının rengide öteki kuşuma göre koyu.sürekli kur yapması beni düşündürüyor.
https://streamable.com/fvxcw
Benim kuşta bu şekilde öksürür gibi hızlıca hareket ediyordu. Hipradoxi verdim düzeldi gibi :)

Geri