Poposuna dışkı yapışması sorunu

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan grkn2641
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
mama tarifleri bolca var forumda . Kaliteli bir kuru mama alarak çeşitli sebzelerle nemlendirip verebilirsiniz mutlak kilo alması lazım bu şekilde bünyesi çok zayıf
Tavsiyenize uyarak bugün bir mama hazırladım.Yumurta havuç irmik mısır unu malzemeleriyle ama yemiyor.Yemesini sağlamak için üzerine biraz yem koydum ama yemleri seçip yiyor mamaya dokunmuyor.Nasıl yemesini sağlayabilirim.Geeden yemliklerini alsam sabah mama versem o zaman yermi acaba faydası olurmu.

Tavsiyenize uyarak bugün bir mama hazırladım.Yumurta havuç irmik mısır unu malzemeleriyle ama yemiyor.Yemesini sağlamak için üzerine biraz yem koydum ama yemleri seçip yiyor mamaya dokunmuyor.Nasıl yemesini sağlayabilirim.Geeden yemliklerini alsam sabah mama versem o zaman yermi acaba faydası olurmu.
geceden yemliğini alın mamanın üstüne de az bi yem ve aspur serpin hafiften karıştırın extradan maydanoz taze nane tarzı yeşillikleri ince ince kıyıp iştahlandırabilirsiniz. alışması zaman alacak mama ya ama alıştıktan sonra bırakmak bilmez

IMG_1265.JPG IMG_1266.JPG IMG_1264.JPG
geceden yemliğini alın mamanın üstüne de az bi yem ve aspur serpin hafiften karıştırın extradan maydanoz taze nane tarzı yeşillikleri ince ince kıyıp iştahlandırabilirsiniz. alışması zaman alacak mama ya ama alıştıktan sonra bırakmak bilmez
İnşAllah yerde toparlar biraz birde bugün farkettim kanat altı ve sırt kısmındaki tüyler dökülmüş azalmış gibi onun sebebi nedir acaba?

Son düzenleme:
B vitamini eksikliği. Herşeyin başı beslenme. Dedim gibi mutlak mama takviyesi yapman lazım mevsimsel meyve ve sebzeler ile destekle. maydanoz veya nane mutlak haftada 1 verin değiştirerek

İlk basta önem verilmesi gereken konu kafes temizliği ve hijyeni. Kuşunuzda iç parazit olduğu bariz ortada. Bunun önlemini almazsanız üzücü sonuçlarla sonuçlana bilir. Kusunuzda mantar başlangıcıda var. İç parazit için elma sirkesi kullanın suluğuna 3-4 damla damlatın. Mantar ilacı alın merhem şeklinde avis güzel önere bilirim. Ve parazit sipreyi ve avis multi vitamin alın uygulayın. Kısa Zaman'da inş toparlar.

Bugün farkettiğimde 2 aylık muhabbet kuşumun dışkısı poposuna yapışmış.Islak peçeteyle temizledim ama bi süre sonra baktığımda yine aynısı olmuştu.Popo tarafında tüyleride dökülmüş gibi biraz kendisi temizlemeye çalıştığı içinmi öyle yoksa başka sebeptenmi bilmiyorum.Forumdan daha önceki bnzer açılan konulara baktım.Kimisi ishaldir demiş kimisi iç parazit olabilir kimiside normal demiş.Bu durumun sebebi tam olarak nedir ve ne yapmam gerekiyor.Tecrube ve bilgi sahibi arkadaşlardan öneri ve yardımlarını bekliyorum.Birde şu sıralar biraz fazla kaşınıyor.Tüylerini silkiyor acaba o sebeptenmi kaynaklanıyor.Ekli dosyayı görüntüle 3275 Ekli dosyayı görüntüle 3276 Ekli dosyayı görüntüle 3277 Ekli dosyayı görüntüle 3278 Ekli dosyayı görüntüle 3274
İlk basta önem verilmesi gereken konu kafes temizliği ve hijyeni. Kuşunuzda iç parazit olduğu bariz ortada. Bunun önlemini almazsanız üzücü sonuçlarla sonuçlana bilir. Kusunuzda mantar başlangıcıda var. İç parazit için elma sirkesi kullanın suluğuna 3-4 damla damlatın. Mantar ilacı alın merhem şeklinde avis güzel önere bilirim. Ve parazit sipreyi ve avis multi vitamin alın uygulayın. Kısa Zaman'da inş toparlar.

Geri