Petshop ve üretim sacmaligi durmali

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Merve.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Baliklarinzi niye kucumseyeyim petshopa satmanizi kucumsedim.sagdan soldan ve sizden ozur dilerim.
güvenilir bir petshop bulabilirsiniz gerçekten kuşlarının bakımını çok iyi yapan sadece para kazanmayı amaç edinmeyen petshoplar var evet dediğiniz gibi sırf para amaçlı yapıp pislki içinde tutup hasta kuş satanlar da var ama biri kötü diye hepsini şuçlayamayız bakın ben iki tane petshop bilirim ve başka bir yere gitmem kuşumun biri üretim biri petshoptan ikisininde maşallahı var gittiğim yerde 2kuş beğendim adam bir tanesini vermedi abla hasta yaramaz dedi ve kuş ayrı duruyordu sizin aldğınız yer bu nezaketi göstermemiş büyük bir hata ve hakka girmektir diğerine ise yem vs almak için giderim kesinlikle bi üç kağıt peşinde değil abla bu yarar bu yaramaz diye tavsiyede bulunarak yardımcı olur kuşlarınızın hasta gelmiş olması sizin hatanız değil kesinllikle aldğınız yeriniz terbiyesizliği ev üretimi kuşlarda hasta olmaz diye birşey yok hepsi allah tan ama aşırı tepki kurunun yanında yaşıda yakar arkadaşların anlatmak isteiği bu bence fazla sinirlerin gerilmesine tartışmalara kalp kırmaya gerek yok siz kuşlarınız öldüğü için tepkilisiniz en doğal hakkınız tabiki ama bazen cümleler yanlış anlaşılabilir ankaradaysanız size tavsiyede bulanabilirim petshop garantili

Öncelikle. Bu kuşların doğa da olan rengi yeşildir. Bu kuşlar çeşitli renklere insan eliyle gelmiştir. Elimizde olan tüm kuşlar kafeste dünyaya geldi. Elimizde ki kuşları doğaya salarsak oynanmış genleriyle asla ama asla yaşayamayacaklar. Üretim yapıyorum. Yeri geliyor çocuklara bedavaya kuş veriyorum. Bir çocuğu gülümsetmek nasıl bir duygu bilen nadir insan vardır. Aileleri kedi köpek gibi canlıları evde besleyemelerine izin vermedikleri için en doğal beslenen canlı ise muhabbet kuşudur. Eğer bu şekilde bir uygulama meydana gelmiş olmasaydı küçük bedenler hayvan sevgisini tadamayacak ve hayvanlara işkence etmeyi niyet edineceklerdi. Daha anasınıfına giderken bir muhabbet kuşum oldu. O günden sonra hayatım değişti milyonlarca kedi besledim. Milyonlarca balık besledim. Şuan bahçemde kedilerim köpegim evimde ise kuşum baliğim kaplumbağam var. Kaplumbağa büyüdü. Hatta son 1 senedir denize bırakmayı düşünüyorum. Neden bırakamıyorum çünkü bu hayvan hayatında doğal yaşam görmedi. Hep hazırdan beslendi. Bu kanun nasil degisecek. Her sabah kendim bile daha kahvaltı yapmadan kuşların yemini suyunu tazeliyorum. Düşünüyorum bazen bu kuşları artik versem diye. Sonra tekrar düşünüyorum benden iyi kim bakabilecek diye. Cogu zamanda alabildigim kadar petshoplardan alip kendim bakmaya niyet ediyorum. Hasta kuslari belli bir sure hep bana verdiler. Senden iyi bakan olamaz diye. Daha yeni komşunun biri yem istedi parasını uzattı. Dediğim şey şu oldu. Insanlık hayvan sevmeyi öğrensinde yem parasıda kuş parası da eksik kalsın. Bir ara kirli dünyaya daha fazla masum can getirmeme düşüncesi aklima yatti. Fakat yaratilislari geregi illaki bir yavru verdiler. Biz dursak dunya donmeye devam edecek. Ama siz bugun bir kus almaktan vazgecerseniz yarin bir gun belki bir cocuk bir hayvana iskence edecek. Eger o gun bana bir kus getirmeselerdi suan belki bende o cocuklardan biri olacaktim.

Öncelikle. Bu kuşların doğa da olan rengi yeşildir. Bu kuşlar çeşitli renklere insan eliyle gelmiştir. Elimizde olan tüm kuşlar kafeste dünyaya geldi. Elimizde ki kuşları doğaya salarsak oynanmış genleriyle asla ama asla yaşayamayacaklar. Üretim yapıyorum. Yeri geliyor çocuklara bedavaya kuş veriyorum. Bir çocuğu gülümsetmek nasıl bir duygu bilen nadir insan vardır. Aileleri kedi köpek gibi canlıları evde besleyemelerine izin vermedikleri için en doğal beslenen canlı ise muhabbet kuşudur. Eğer bu şekilde bir uygulama meydana gelmiş olmasaydı küçük bedenler hayvan sevgisini tadamayacak ve hayvanlara işkence etmeyi niyet edineceklerdi. Daha anasınıfına giderken bir muhabbet kuşum oldu. O günden sonra hayatım değişti milyonlarca kedi besledim. Milyonlarca balık besledim. Şuan bahçemde kedilerim köpegim evimde ise kuşum baliğim kaplumbağam var. Kaplumbağa büyüdü. Hatta son 1 senedir denize bırakmayı düşünüyorum. Neden bırakamıyorum çünkü bu hayvan hayatında doğal yaşam görmedi. Hep hazırdan beslendi. Bu kanun nasil degisecek. Her sabah kendim bile daha kahvaltı yapmadan kuşların yemini suyunu tazeliyorum. Düşünüyorum bazen bu kuşları artik versem diye. Sonra tekrar düşünüyorum benden iyi kim bakabilecek diye. Cogu zamanda alabildigim kadar petshoplardan alip kendim bakmaya niyet ediyorum. Hasta kuslari belli bir sure hep bana verdiler. Senden iyi bakan olamaz diye. Daha yeni komşunun biri yem istedi parasını uzattı. Dediğim şey şu oldu. Insanlık hayvan sevmeyi öğrensinde yem parasıda kuş parası da eksik kalsın. Bir ara kirli dünyaya daha fazla masum can getirmeme düşüncesi aklima yatti. Fakat yaratilislari geregi illaki bir yavru verdiler. Biz dursak dunya donmeye devam edecek. Ama siz bugun bir kus almaktan vazgecerseniz yarin bir gun belki bir cocuk bir hayvana iskence edecek. Eger o gun bana bir kus getirmeselerdi suan belki bende o cocuklardan biri olacaktim.

:(
Kuslarima cok ama cok uzuldum ve hincim haksizca biyerlerden cikti o yuzden de uzgunum ama o dusuncelerim kuslarimin hasta olmadigini bilmeden once devardi. Cunku kuslarim kafeste de buyumis olsa her gun basimin çevresinde donup perdeye kondular.kargalari seyrettiler.kedi ve kopegin evde beslenmesini anlarim ki aslinda bi tanidigimin kedisi anksiyete olmis disari cikamiyor onlarda bile ev hayati sıkıcı.kus baska olay gibi sanki.benim de bi yanim iyi ettin de kuslara bakiyosun diyo bir yanim alet olma diyo.
Neyse,kafalar karisabiliyor.muhim olan iyi niyet.biz iyi bakalim iyi dusunelim.sizin gibi uretici bas ustune bu arada cunku ben o basligi baya bi sinirle ve uzuntuyle acmistim ki siz beni bir uretici olarak baya bi anlamissiniz.cikarlarinizi korumadan.tesekkur ederim.

Niye kucumsenicek ne varki elimde 50 balık bakicak kapasitem varsa 150 balık varsa 100 tanesini çöpe atamiycagima göre yem karşılığı veya temsili rakamlar karşılığı satiyordum bu gayet normal

Tartışmalarınızı anlayamıyorum. Bu söze dikkat edin.
BİR İŞİ; Bilen YAPAR...AZBİLEN Akıl VERİR...BİLMEYEN Eleştirir...YAPAMAYAN Çamur ATAR....
Bence kimseyi eleştirmeyin, hiçbir zaman ticaret yapanlara çamurda atmayın. En iyisini yapın GÖSTERİN

Arkadaşlar. ben de dahil birazcık üzerine gittik arkadaşın sanırım. kuşunu kaybetmenin ve kuşlarının gözünün önünde günden güne erimesi kendisini biraz olumsuz yönde etkilemiş ve bu tip açıklama yapmış. he yaptığı açıklamadan da bir adım geri durmuyor o ayrı ama olsun. kendisine hasta kuşlar denk gelmiş. belki yeterince araştırma yapmadan gördüğü ilk yerden aldı kuşları. belki satanın bile haberi yoktu hastalık taşıdıklarından. bayandır duygusal olurlar o duygusallıkla da küsmüş ve sinirlenmiş camiaya. konu da uzadıkça uzuyor boşverin.

Bence hanımefendi siz yine bir kuş alın. bırakın perdeden kargalara bakıyorlar dışarıya imreniyorları. yok öyle birşey. emin olun korkudan bakıyorlardır. evleri kafesleri çünkü onların. öyle biliyorlar vicdanınız sızlamasın boşuna. erkek olsun, yeme yeni düşmüş olsun. Mesela bir yukarıda ayhan abi var @Ayhan OTÇUOĞLU elif kardeşimz var @Elif Akyüz onlar gibi birinden alın kuşu. araştırmadan canlı alınmaz araştırın. kendinize alıştırın hatta konuşmayı öğretin. dostluğunuzu gösterin ve onun dostluğunu görün.. Bakın bakalım böyle düşünmeye devam edecekmisiniz. emin olun ki bütün bu düşüncelerinizden şak diye arınacaksınız. ne hayvanlara küsün ne sektöre ne de bizlere. hepimiz burada sadece tek bir amaç için birlikteyiz. sizin eleştirilme nedeniniz üzüntüden buradaki herkesi itham edercesine bir konu açıp söylediklerinizle herkesi vicdansız, bencil, insanlıktan uzak vs vs kişiler olarak hissettirmeniz oldu. Dolayısı ile herkesin savunma mekanizması işledi. o yüzden bukadar tepki gösterildi konuya ki ilk yorum yapanlardan biri benim.

İleride allah nasip ederse anne olacaksınız çocuğunuz kuş,balık vs isteyecek mecburen alacaksınız. Bence siz şimdiden alışın, bu duyguyu aşın :)

Bu Konu da daha gereksiz uzamasın arkadaşlar, çünkü gerçekten vakit kaybı.

Son düzenleme:
Geri