Parazit Spreyi Tavsiyesi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Üye silindi 33476
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
merhabalar. bu saydığınız vilmectin,blotic ve avromec gibi ense damlalarının satışını bulamadım internette genelde veteriner sitelerinde kullanım şekli yazıyor.varsa bildiğiniz ve güvenilir siteler link halinde gönderebilir misiniz? teşekkür ederim.
Siteden bulmanız zordur veteriner hekimlerde yada hayvansal ilaç satan yerlerde bulabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Kca
Teşekkür ederim. Kuşu aldığım yerde yaz aylarında tüneklerden bit bulaşma ihtimali olduğu söylendi haftalık kafes temizliği yaparken kafesin köşelerine ve tünek başlarına sıkmamı ayda bir kere de kuşun kanatlarına sıkmamı söyledi.
bunlar tamamen ticari ürünler almayın. 3 tane kuşum oldu üretimhanelerden geldiler ve Adana sıcağında hiç de olmadı çok şükür. temiz olursa olmaz parazit falan. havalar ısınıyor, yazın püskürtme şişesine ılık su doldurun içine çok az elma sirkesi kuşa uzaktan sıkın ara sıra (suratına gelmesin)

merhabalar. bu saydığınız vilmectin,blotic ve avromec gibi ense damlalarının satışını bulamadım internette genelde veteriner sitelerinde kullanım şekli yazıyor.varsa bildiğiniz ve güvenilir siteler link halinde gönderebilir misiniz? teşekkür ederim.
bütün vet vardır 1 damla bir şey götürün kuşu damlatsın kendisi

İnternette bulman çok zor, veterinerden ya hayvansal ilaç satan yerlerde bulabilirsin.

bunlar tamamen ticari ürünler almayın. 3 tane kuşum oldu üretimhanelerden geldiler ve Adana sıcağında hiç de olmadı çok şükür. temiz olursa olmaz parazit falan. havalar ısınıyor, yazın püskürtme şişesine ılık su doldurun içine çok az elma sirkesi kuşa uzaktan sıkın ara sıra (suratına gelmesin)

Evet banyoluk astım bu hafta kafesine 1 çay kaşığı elma sirkesi ekledim 10 dakika güzel bir şekilde yıkandı.

• Love

Ayrıca dediğiniz gibi petshop tarafından verilen aviplus spreyi balkonda denedim bir noktaya kokusu o kadar kötü ki ben dayanamadım kuş nasıl dayansın. :)

• Beğen
Evet banyoluk astım bu hafta kafesine 1 çay kaşığı elma sirkesi ekledim 10 dakika güzel bir şekilde yıkandı.
ne güzel benimkinde keçi inadı var asla girmiyor o yüzden kendi yöntemimi söylemiştim tabiki banyoluk daha iyi. İstanbulda havalar kötü gidiyor ama aman dikkat güneş yokken yıkamayın üşümesin

Elma sirkesi bilinenin aksine ne yazık ki ne iç paraziti önlüyor nede dış paraziti, tüyleri parlak ve canlı gösterir ama Bitleri, parazitleri, akarları önlemez ve öldürmez.

ne güzel benimkinde keçi inadı var asla girmiyor o yüzden kendi yöntemimi söylemiştim tabiki banyoluk daha iyi. İstanbulda havalar kötü gidiyor ama aman dikkat güneş yokken yıkamayın üşümesin

Benimki de baştan girmedi lakin kafesten sürekli çıkmaya çalıştığı kapıya asınca istemeden de olsa girip alıştı. :) Tekirdağ'da yaşıyorum burda dün hava sıcak olduğu için dün fırsattan istifade etmek istedim.

• Beğen
Elma sirkesi bilinenin aksine ne yazık ki ne iç paraziti önlüyor nede dış paraziti, tüyleri parlak ve canlı gösterir ama Bitleri, parazitleri, akarları önlemez ve öldürmez.

O halde tek çözüm temizlik + damla kullanımı?

Benimki de sadece çeşme altında yıkanıyor banyoluğa alıştıramadım/: bu seferde sırılsıklam oluyor her seferinde.Hava çok sıcaksa izin veriyorum gerçi.Sprey daha mantıklı gibi.

Geri