Nipel Suluk ve diğerleri...

Kuşbaz

Meraklı Üye
Merhabalar bir süredir nipel (damlalı) suluklara göz kırpıyorum. Deneyen dostlar, üstadlar var mıdır? Daha çok kümes hayvanlarına ya da kemirgenlere uygun sanırım. Yine de "kuşlar için" ibaresiyle satılan yerler var. Yorumlarınızı bekliyorum. Sevgiler saygılar.

Nipel suluk kullandım. Kuş sayınız azsa gerek yok aslında. Nipel suluğun tek kötü yanı oyun oynarken suyu dökebiliyorlar altlığı ıslatabiliyorlar. Onun dışında iyidir. Özellikle 2-3 günlük seyahatlerde falan işe yarar. Su kirlenmeden durur. Bulunmalı, kuşlar alıştırılmalı ama sürekli kullanıp kullanmama konusu deneyimlenerek karar verilmelidir bana göre.. Çünkü her kuşun karakteri farklıdır, biri sürekli döker biri hiç dökmez vs..

Seyahat ve taşıma esnasında akıtıyor mu? Araç içinde diğer suluklar illa ki dökülüyor. Bunda durum nasıldır acaba?
Nipel suluk kullandım. Kuş sayınız azsa gerek yok aslında. Nipel suluğun tek kötü yanı oyun oynarken suyu dökebiliyorlar altlığı ıslatabiliyorlar. Onun dışında iyidir. Özellikle 2-3 günlük seyahatlerde falan işe yarar. Su kirlenmeden durur. Bulunmalı, kuşlar alıştırılmalı ama sürekli kullanıp kullanmama konusu deneyimlenerek karar verilmelidir bana göre.. Çünkü her kuşun karakteri farklıdır, biri sürekli döker biri hiç dökmez vs..

Seyahat ve taşıma esnasında akıtıyor mu? Araç içinde diğer suluklar illa ki dökülüyor. Bunda durum nasıldır acaba?
Seyahat sırasında akıtmaz ama seyahat sırasında suluk takmak da şart değil. 3-4 saatte bir yani her molada takarsınız içer sorun olmaz. Nipel sulukların en önemli avantajı. Suyun kirlenmemesi. Kuş kirletemediği gibi ortam tozu kiri de suya bulaşmıyor. Kuş sayınız fazlaysa 1 tane alıp deneyin derim. Sonra diğer kuşlar için alıp almayacağınıza karar verirsiniz.

Tamamdır hocam teşekkür ederim bilgilendirme için

Geri