Nasıl bakarım

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Minkkuş
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
yüksek yerlerden kolay alabilmek için seyyar uzun bir tüneğe alıştırabilirsiniz almanız kolaylaşır
Aynen tünekle aldım :) tutmak istemiyorum kuşu ama kafese girmek istemiyor parmağımdan omzuma yürüyor hemen :)

Sakın pes etmeyin, sürekli parmağınızla kafes kapısının önüne götürüp "içeri" komutu vererek kafese girmesini sağlayın. Belki onlarca defa yapmanız gerekecek ama bunu yaparsanız emin olun çok faydasını göreceksiniz. Ayrıca bir tünekle almak yerine, konabileceği yüksek yerlerin olmadığı bir odada uçurup, konduğu yerlerden parmağınıza çıkmasını sağlamanız daha iyi olur

Sakın pes etmeyin, sürekli parmağınızla kafes kapısının önüne götürüp "içeri" komutu vererek kafese girmesini sağlayın. Belki onlarca defa yapmanız gerekecek ama bunu yaparsanız emin olun çok faydasını göreceksiniz. Ayrıca bir tünekle almak yerine, konabileceği yüksek yerlerin olmadığı bir odada uçurup, konduğu yerlerden parmağınıza çıkmasını sağlamanız daha iyi olur
Şimdi biraz seveyim dedim elimin her yerini gagaladı normalde hiç böyle yapmazdı kafese girmeye mi kızdı acaba hiç takmıyor beni normalde napıyorsun diyince ötmeye başladı şimdi hiç yani

Muhtemelen kafese girmek istemiyor. Ama patron sizsiniz ve bunu öğrenmesi lazım. Yaptığınız şeyden asla vazgeçmeyin. Si kafesine girmesini isteyip de kuşunuz kaçfığı zaman sakın "girmek istemiyor, hadi biraz daha dışarıda dursun" demeyin. Bu, kaçma davranışını pekiştirir

Arkadaşlar kuşu çıkardım bana alıştı elimden kafamdan omzumdan inmiyor kafese elimi bile soksam hemen kolumdan tırmanıyor sadece tüneğe ve avizeye konuyor hepinize teşekkür ederim çok yardım ettiniz saolun :):):)

Geri