muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

Birşey yapmayın dişi tek başına kuluckayada yatar ama isterseniz erkeği arada dişler arasında gezdirin erkek ikisinide besler

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Dişiler arasında gezdiririm . zaten evcil kuşumda besliyorda az çok . yinede baskın erkeği dişiler arasında gezdirmek mantıklı geldi.

Birşey yapmayın dişi tek başına kuluckayada yatar ama isterseniz erkeği arada dişler arasında gezdirin erkek ikisinide besler

Dişiler arasında gezdiririm . zaten evcil kuşumda besliyorda az çok . yinede baskın erkeği dişiler arasında gezdirmek mantıklı geldi.

Dişi kuş üremek için erkeği sadece kullanıyor çiftleşir kendini besletir yavruya genelde bakmasına ilk başlarda izin vermiyor sonraları izin verebiliyor bazı dişiler yuvaliga hiç sokmaz erkeği o yüzden işiniz kolay sadece yemlikler yuvaya yakın koyun dişi kendini beslemek için çıkınca hemen işini görür girer erkeği de gezdirin oda besler zaten bir dişi kuluçka da imiş ikinci dişide girince rahat olur

Düz zeminler çarpık bacak için iyi bir zemin değil Bu yüzden akşamları yada kuz yuvadan cik5igi anlarda bir tutam bir tutam talas bırakabilirsin yumurtaya nazaran yavruyu daha zor bırakıyorlar o yüzden pek sıkıntı yaşayacağı sanmam bir soru neden toplumsuz kullanıyorsunuz onu anlamadım

talaş döktüm hocam, toplumsuz nedir? :) bu arada siyah böcek var 1 tane buldum ama bit değil... genelde dal darıda üreyen bir böcek geçen sene de denk gelmiştim, daha 3 yumurta olduğundan kafes dışındaki tülü ve kafes dibini temizleyemiyorum, gece 1 yavru daha çıkması gerekiyor, temizlesem geçer diye düşünüyorum...

Bunlarda benim keratalar masallahlarinizi esirgemeyin
44cd4a02a5e888796a973204fdf99a82.jpg
69d0bc099fd8b244e75e9cf763932eab.jpg
51c652a132c5f326f4d93183a46b27b6.jpg
d82c962453459bcda65e6ec8766a1fbd.jpg

hocam yuva tabanındaki nedir? kaka mı yoksa malzeme mi?

talaş döktüm hocam, toplumsuz nedir? :) bu arada siyah böcek var 1 tane buldum ama bit değil... genelde dal darıda üreyen bir böcek geçen sene de denk gelmiştim, daha 3 yumurta olduğundan kafes dışındaki tülü ve kafes dibini temizleyemiyorum, gece 1 yavru daha çıkması gerekiyor, temizlesem geçer diye düşünüyorum...
Folluksuz yazıyorum telefon düzeltiyor

Mısır granülü ve araya karışmış az miktarda dışkı [emoji4]

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Halit güzel açıklamış [emoji16][emoji3] ben baz3n içine granül ve kedi kumu da koyuyorum

99d9bac83846f47a90200e4e5cad004c.jpg

Günaydın birbirimizi eziyoruz [emoji2]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

yine diyorum yine sinirlenip foruma girmedin bir haftadır, arkadaşım konuyu açmadan engelleyin, eş tutarlar mı,hasta mı,mantar mı, cinsi ne, yeni yavrunun cinsi ne,kuyruğu düştü vb. vb. adminler bu konularda hassas olmalı, en az 50 tane mantar mı diye konu açılmış,bende açtım hatta benim açtığımı bile silebilirler, bir konu örneğin hastalık konusu,sadece bir başlık açılıp o başlıktan resim atılarak devam edilmeli, mantar mı mantar başlığından devam edilmeli,tüy sorunu mu o başlıktan devam edilmeli, yinede adminler iyisini bilir

yine diyorum yine sinirlenip foruma girmedin bir haftadır, arkadaşım konuyu açmadan engelleyin, eş tutarlar mı,hasta mı,mantar mı, cinsi ne, yeni yavrunun cinsi ne,kuyruğu düştü vb. vb. adminler bu konularda hassas olmalı, en az 50 tane mantar mı diye konu açılmış,bende açtım hatta benim açtığımı bile silebilirler, bir konu örneğin hastalık konusu,sadece bir başlık açılıp o başlıktan resim atılarak devam edilmeli, mantar mı mantar başlığından devam edilmeli,tüy sorunu mu o başlıktan devam edilmeli, yinede adminler iyisini bilir

Haklısınız bir çoğumuz aynı hatayı yapıyoruz ama yeni üyelerde var aramızda o yüzden konu aç yazısını görünce webden direk kendi sorunlarını yazıyorlar, düzenleme getirilebilir anasayfaya alışveriş sitelerindeki gibi ayrı ayrı yerlere koyulabilir konu başlığı olarak . Bazen telaş yapabiliyor gözleri görmüyor onu üyelerin. Benim görüşüm böyle.

Halit güzel açıklamış [emoji16][emoji3] ben baz3n içine granül ve kedi kumu da koyuyorum

Bende koyuyorum hem kokuyu hapsediyor hem dışkıyı daha çabuk kurutuyor

Bir de dün gece fark ettim bir yavrunun dışkısı siyahtı beyaz ortası normal dışkı gibi rengi koyu ama sıvı halde değil diğerlerininki normal yeşil renkte sizce nedir problemi [emoji848] sanırım mavi dişinin bir araya koyduğumda 2 kuş birden yapmıştı onun tarafında görmüştüm

Bir de dün gece fark ettim bir yavrunun dışkısı siyahtı beyaz ortası normal dışkı gibi rengi koyu ama sıvı halde değil diğerlerininki normal yeşil renkte sizce nedir problemi [emoji848] sanırım mavi dişinin bir araya koyduğumda 2 kuş birden yapmıştı onun tarafında görmüştüm

Takip edin bakalım ilk başlarda olabilir öyle ama devam ederse tedavi gerektirebilir

Yenı sıparıs 5 katlı kafesde geldi 1 saat once kurdum nası olmus sızce kafes yerlı ve çekler ıcın uygun ırı kuslara ufak kalabılır bende yerlı çek bakdıgım ıcın ıdeal geldı ve renk kalıte olarak hosuma gıttı sızce nasıl ?

Ekli dosyalar

• IMG_20180504_135343.jpg
    IMG_20180504_135343.jpg
    822.3 KB · Görüntüleme: 10
Yenı sıparıs 5 katlı kafesde geldi 1 saat once kurdum nası olmus sızce kafes yerlı ve çekler ıcın uygun ırı kuslara ufak kalabılır bende yerlı çek bakdıgım ıcın ıdeal geldı ve renk kalıte olarak hosuma gıttı sızce nasıl ?
Güzelmiş kardeşim hayırlı olsun ben boyalı tavsiye etmiyorum galvaniz veya pirinç olanlar ömürlük oluyor bu benim düşüncem tabi [emoji4] boyut olarak da ideal yerliler için güle güle kullanın

Çok düzenli duruyor [emoji4]

Geri