muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

Benim çatı komple kapalı 40 m2 lik bir kanım belki daha fazla pimapenli çift cam üst tavaf plastik lambiri cam elyaf üstü 30 40 cm boşluk ve shingle çatı kaplama bildiğiniz ev gibi yani tabanlar seramik ama bir duvar kiracının yatak odasına yapışık orasida izalasyonu var ama her ne kadar olsada ses g8der benim düşüncem 10 cm lik köpükle o duvarı komple kapatıp üstüne osb yada alçıpan gibi bir levha ile kapatmak eğer olursa bu sistem yukarıya büyük iki salma yapıp erkek dişi ayrı dinlendirici 3 ay birdeyavru salması tamamdır

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Çok iyi olur benim kuşları koydum odada tek ses gıdıcek yer üst kat orasıda mutfağa denk geldiği için sıkıntı olmuyor idare edıoruz :D

Benim çatı komple kapalı 40 m2 lik bir kanım belki daha fazla pimapenli çift cam üst tavaf plastik lambiri cam elyaf üstü 30 40 cm boşluk ve shingle çatı kaplama bildiğiniz ev gibi yani tabanlar seramik ama bir duvar kiracının yatak odasına yapışık orasida izalasyonu var ama her ne kadar olsada ses g8der benim düşüncem 10 cm lik köpükle o duvarı komple kapatıp üstüne osb yada alçıpan gibi bir levha ile kapatmak eğer olursa bu sistem yukarıya büyük iki salma yapıp erkek dişi ayrı dinlendirici 3 ay birdeyavru salması tamamdır

Çok iyi olur benim kuşları koydum odada tek ses gıdıcek yer üst kat orasıda mutfağa denk geldiği için sıkıntı olmuyor idare edıoruz :D

O zaman havucu artırayım ben de . Kırmızı pancar da ekleyim yanına . Hiç mama katmıyor musunuz siz havucun yanına ? Katsak nasıl olur acaba ? Bir de kafesde ne kadar bırakıyorsunuz havucu?
Mamayada katıyorum normalde verıorum havucun suyu alındıktan sonra istedin kadar verebılırsın pancarı hiç denemedım ama :D

Maşallah ilk yumurta dün akşam geldi dıer cıftımde de sarı dışı mavı erkek
Birde lutıno cıftın ilk defa tam anlamıyla cıftlesdıgıne şahit oldum erkek dolledı ilk 2 yumurta bos olma şansı var ama bundan sonra gelenler dolu gelıcek inşallah
Yeni esledım mavı cıftde hala cıftlesıor ama erkek tam yapamıor düşüyor bakalım sonuç nolucak :D

Ekli dosyalar

• 20180420_215131.jpg
    20180420_215131.jpg
    755.3 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_20180421_085956-1.jpg
    IMG_20180421_085956-1.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Bunlar çok çakal ya makam için her şeyi yapıyorlar

FC18D983-1BB7-49DB-999D-765A78A888A1.jpeg
91BCA7AE-F209-4BAD-A3D3-5520D073A3C8.jpeg
CC1F09A7-C0E1-452E-8F0B-A65BEBD49D4F.jpeg
FD70747E-AE29-4CC1-8F95-1B82BA4AC95D.jpeg
Bugün sağlık tohumlu nijerli kenevirli tarçınlı havuç günü olsun .

Salmamızda da çimlendirme tohumlarının bitkicik halleri bulunsun.

Ekli dosyayı görüntüle 23459 Ekli dosyayı görüntüle 23458 Ekli dosyayı görüntüle 23457 Ekli dosyayı görüntüle 23456 Bugün sağlık tohumlu nijerli kenevirli tarçınlı havuç günü olsun .

Salmamızda da çimlendirme tohumlarının bitkicik halleri bulunsun.
Afiyet olsun benimde istemediğim bir görüntü ama bakalım hayırlısı yavru ve yumurta aynı yerde bu esnada yavruya bir zarar vermiyor inşallah sıkıntı olmaz
00da130e7958e7f48e035da2cbfbfe18.jpg

aynen kardesım bulbullerı yem parası kafes parası ıcın uretıp satıcam inşallah yavrusunu ayırmıcam
AMİN
:) yuvadaki dişimin birisini hani 2 yumurta sonra 6 gün sonra 1 yumurta daha yapanın yumurtalarını diğer dişime aktardım, o 3 yumurtada kaldı maalesef, bir boşu da atınca 5 yumurtayla kuluçkada, diğerini kaldırdım işte ne yapayım, biraz dinlensin, yine kuluçkaya yatarsa da 5 yumurta en az olsun ki yattığı işe yarasın :) senden durumlar nasıl hocam? selamlar.

:) yuvadaki dişimin birisini hani 2 yumurta sonra 6 gün sonra 1 yumurta daha yapanın yumurtalarını diğer dişime aktardım, o 3 yumurtada kaldı maalesef, bir boşu da atınca 5 yumurtayla kuluçkada, diğerini kaldırdım işte ne yapayım, biraz dinlensin, yine kuluçkaya yatarsa da 5 yumurta en az olsun ki yattığı işe yarasın :) senden durumlar nasıl hocam? selamlar.
Yumurtalar çıkınca son yumurta da araya bis bir yumurta koy yastık olsun yeni yavrulara

Benim son durum 3 takım karışık bur şekilde 17 yavruya bakıyor boy boy ortaladık biraz 2 takım 2 yumurta yaptı hani geçen sefer boş yapan takımlar inşallah bu sefer değildir eğer öyle ise takımları bozucam çünkü birde yuvada hala tek Yavru büyüten takım bugün 1 yumurta bırakmış

Şimdi kuluçkada 5 yumurta varsa 4 yavru çıkınca son yavru çıkmadan yuvaliga boş yumurta ekle son çıkan yavru yastık yapsın onu

bunu bilmiyordum :) faydası oluyor mu? ben hemen boş yumurtayı alıyordum yuvadan.

Benim son durum 3 takım karışık bur şekilde 17 yavruya bakıyor boy boy ortaladık biraz 2 takım 2 yumurta yaptı hani geçen sefer boş yapan takımlar inşallah bu sefer değildir eğer öyle ise takımları bozucam çünkü birde yuvada hala tek Yavru büyüten takım bugün 1 yumurta bırakmış

of işler karışık desene...

Geri