muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

Bu tatlı ve güzel hobiyi haftasonu tüm takımları dostuma sahiplendirerek bırakıyorum dostlar.. maalesef sebep maddi sorunlar.. sadece evdeki çiftim kalacak onları da bir an olsun hayattan nefes almak tat almak mutlu olmak için bırakmayacağım.. yaş 25 ama ağlayacak hale geldim çocukluğumdan beri dostumla birlikte iki ayrı hobihanemiz olsa da birlikte yıllardır severek yaptığımız bu hobiyi ve en fazlası 5 yıl en azı 2 yıldır benimle olan takımlarımı herşeyi bırakıyorum.. ama buralarda olmaya en azından sizlere yardımcı olmaya sizlerin yavru resimleri ile mutlu olmaya çalışacağım.. rabbim hepinize sağlıklı yavrular sağlıklı kuşlar nasip etsin inşaallah..
Sizin gibi hobiye değer veren insanların hobiyi bırakması üzüyor beni. En yakın zamanda tekrar başlarsınız İnşaallah

Sizin gibi hobiye değer veren insanların hobiyi bırakması üzüyor beni. En yakın zamanda tekrar başlarsınız İnşaallah
estağfurullah o sizin gibi dostların ve beslediğimiz kuşlarımızın değerli olması :) rabbim kimseyi zor durumda bırakmasın çok zor bir durum çok ağır bir psikoloji iş çıkışını bekliyorum hasretle eve gitmeden evlatlarımı görüp öyle gideceğim :) :)

Bu tatlı ve güzel hobiyi haftasonu tüm takımları dostuma sahiplendirerek bırakıyorum dostlar.. maalesef sebep maddi sorunlar.. sadece evdeki çiftim kalacak onları da bir an olsun hayattan nefes almak tat almak mutlu olmak için bırakmayacağım.. yaş 25 ama ağlayacak hale geldim çocukluğumdan beri dostumla birlikte iki ayrı hobihanemiz olsa da birlikte yıllardır severek yaptığımız bu hobiyi ve en fazlası 5 yıl en azı 2 yıldır benimle olan takımlarımı herşeyi bırakıyorum.. ama buralarda olmaya en azından sizlere yardımcı olmaya sizlerin yavru resimleri ile mutlu olmaya çalışacağım.. rabbim hepinize sağlıklı yavrular sağlıklı kuşlar nasip etsin inşaallah..
cok saol hepsı cıkmasa bıle 1 2 cıksa yeter :D hatta dolu yumurta atsın yavru cıkarsın baksın kırmızı goz de 1 tane olsada yeter :D
Maşallah Maşallah
bence gerek yok zaten yavruların cogu aynı gunde cıkıor bulbuller gıbı kanaryalarda onlarda gunluk yumurtluyor mesela benım bulbuller
16.16. 17.17. 18. de cıkdılar 2 sı aynı gun dıer 2 sıde aynı gunde ezılme vesaıre olmadı hepsını besledıler 1 yavruyu kaybettım talıhsızbı olay yuzunden benım hatam sanırım 4 u gayet saglıklı asıl yumurta deısme olayı bence muhabbetlere gereklı :D
Araştırmalarımda hep yapılması gerektiğini söylüyorlar . Yavru beslenemeyip ölebiliyormuş ama iyi bir bakımla üstesinden gelinebileceğini düşünüyorum.
Muhabbetlere de uygulanabilir ama doğal halleriyle daha güzeller :)

Araştırmalarımda hep yapılması gerektiğini söylüyorlar . Yavru beslenemeyip ölebiliyormuş ama iyi bir bakımla üstesinden gelinebileceğini düşünüyorum.
Muhabbetlere de uygulanabilir ama doğal halleriyle daha güzeller :)
bende de gerek yok hersey olucagına varır olecegı varsa olur zaten naparsak yapalım dogada kımse yumurtaları deısdırmıor sonucda :D bırde tehlıkelı yumurtaları bozma sansımız var en guzelı kendı halıne bırakmak

estağfurullah o sizin gibi dostların ve beslediğimiz kuşlarımızın değerli olması :) rabbim kimseyi zor durumda bırakmasın çok zor bir durum çok ağır bir psikoloji iş çıkışını bekliyorum hasretle eve gitmeden evlatlarımı görüp öyle gideceğim :) :)
Gerçekten insanı kendine bağımlılık derecesinde bağlayan bir hobiye sahibiz . Türkiye şartlarında hobiyi devam ettirmek de çok zor . Hakkınızda hayırlısı olsun .

bende de gerek yok hersey olucagına varır olecegı varsa olur zaten naparsak yapalım dogada kımse yumurtaları deısdırmıor sonucda :D bırde tehlıkelı yumurtaları bozma sansımız var en guzelı kendı halıne bırakmak
Haklısınız riske etmeye gerek yok .

kardesım en kısa zamanda hobıye donmenı dılıyorum ınsallah RAbbım yardımcın olsun en azından yavrularını gorebılırosun ıstedın zaman durumunu duzeltınce tekrar alırsın uzme kendını rabbım kımseyı zorda koymaz bo lbol dua et bende edıcem senın ıcın ınsallah yaptıgımız hobı masraflı ve zor bazen bole durumlar oluyor ustesınden gelebılırsın ınsallah

kardesım en kısa zamanda hobıye donmenı dılıyorum ınsallah RAbbım yardımcın olsun en azından yavrularını gorebılırosun ıstedın zaman durumunu duzeltınce tekrar alırsın uzme kendını rabbım kımseyı zorda koymaz bo lbol dua et bende edıcem senın ıcın ınsallah yaptıgımız hobı masraflı ve zor bazen bole durumlar oluyor ustesınden gelebılırsın ınsallah
amin inşaallah kardeşim allah razı olsun sağolasın bende bir an önce toparlanmak evlatlarıma kavuşmak için dua ediyorum.. evlat hasreti hakkaten zormuş..

amin inşaallah kardeşim allah razı olsun sağolasın bende bir an önce toparlanmak evlatlarıma kavuşmak için dua ediyorum.. evlat hasreti hakkaten zormuş..
Amin kardesım cumlemızden ragzı olsun.
cok zor ben 1 ını satmaya kıyamıorum hepsını vermem gerekse neyapardım bılemıyorum

Amin kardesım cumlemızden ragzı olsun.
cok zor ben 1 ını satmaya kıyamıorum hepsını vermem gerekse neyapardım bılemıyorum
düşünme bile kardeşim çok zor yaşayan bilir.. rabbim kimseye yaşatmasın

Ekli dosyayı görüntüle 23188
Maşaallah bakalım yavruların hepsi lutino mu olacak ? :rolleyes:
Benim de kanaryalar yumurtladı . Her gün 1 tane yumurtluyorlar .:D
3 tane oldu şimdilik . Yumurtaları sahte yumurtayla değiştirmedim ama . Kanaryalarda genelde değiştiriyorlar. Ona kafam takıldı. Var mı bu konuda bilgisi olan ?
o_O
Hepsi aynı gün çıksın diye son yumurta gelince koyuyor lar yavru kaybını önlemek içi

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cok saol hepsı cıkmasa bıle 1 2 cıksa yeter :D hatta dolu yumurta atsın yavru cıkarsın baksın kırmızı goz de 1 tane olsada yeter :D
Maşallah Maşallah
bence gerek yok zaten yavruların cogu aynı gunde cıkıor bulbuller gıbı kanaryalarda onlarda gunluk yumurtluyor mesela benım bulbuller
16.16. 17.17. 18. de cıkdılar 2 sı aynı gun dıer 2 sıde aynı gunde ezılme vesaıre olmadı hepsını besledıler 1 yavruyu kaybettım talıhsızbı olay yuzunden benım hatam sanırım 4 u gayet saglıklı asıl yumurta deısme olayı bence muhabbetlere gereklı :D
1 gün ara ile olmasa çok iyi olur aslında ama ilk 3 yumurta da yapılabilir

Sabah 6. Yavru cıktı bende sabah 6 da evden çıktım merkezden 200 km ileriye ürün dağıtmaya aklım hep evdebacaba ezildimi anne besledi mi şu an eve dönüyorum il isim yuvalık kontrolü keşke boş yatanntakimin birinin yumurtalarını almasa idim yumurta kaydıysam daha mi iyi olucaktı acaba düşünmeden edemiyorum ama yumurtalarını aldığım cremio albino takım sabah 6 da çiftlesti 1.5 haftadır e s vitamini mama düzenli verdim inşallah boş çıkmaz bu sefer bu wrafs şu an kamyon kullanıyorum
db0312a9f7cf56ac288a9803fbc06444.jpg
0ea4c197f9768423c2d9f08f493928cb.jpg
d11b1a4f8d905e56c60d8183c5eb4253.jpg

benım salmada 8 yavru var anlıorum senı bıcır bıcırlar beyaz olan ele alısdı kendılıgınden cıldırıo benı gorunce dıorlerı hot desem bayılacak ama oturup ızlıorum cok guzel dıdısıorlar cok haylazlar :D

moralim çok bozuk, karanlıkta telefonun ışığıyla yuvaya bakarken yumurtanın üstünde böcek gördüm, yumurtayı alıp yuvayı iyice temizledim, diğer kuluçkadakinde de aynısı vardı, onu da temizledim, tüm yavruları balkona çıkardım :( havalar çok sıcak burada... yarın bit ilacı alıp sıkmayı düşünüyorum yuvalar umarım bu mevzu başıma bela olmaz.....

akşam izleyeceğim mutlaka, epey bilgilendirici videolar oluyor, kısa zamanda takipçileriniz artacak hocam merak etmeyin :)
Teşekkür ederim amacımız hobi ama şunu söylemem gerekirse bu kuşlar gercekden en az 3 takım olarak beslenmeli hobi olarak üretmek isteniyorsa çünkü birbirlerinin sesi ile daha iyi ortama ayak uyduruyorlar

moralim çok bozuk, karanlıkta telefonun ışığıyla yuvaya bakarken yumurtanın üstünde böcek gördüm, yumurtayı alıp yuvayı iyice temizledim, diğer kuluçkadakinde de aynısı vardı, onu da temizledim, tüm yavruları balkona çıkardım :( havalar çok sıcak burada... yarın bit ilacı alıp sıkmayı düşünüyorum yuvalar umarım bu mevzu başıma bela olmaz.....
Bit ilacı ve bit tozu alıp yuvaliklari folluk altına dokun daha iyi sonuç alırsınız sirkeli şu ile kafese ara ara sprey sıkın folluklar da taban malzemesi olarak ne kullanıyorsunuz

Son durum
7 yumurta oln takım 6 si cıktı
8 yumurta olan takım 6 si cıktı
6 yumurta olan takım 1 yavru çıktı diğerlerinde numara vermediğim için günlerini bilmiyorum ama yumurtalar dolu bu esnada 2 yavru kaydirdim buna bir.muddet bu çift bakacak az tuylensinker bir üst kata tek yavru bakan çiftim yanına koyacagim

Bendede oldu bit ilacı sıkdım yuvayı yıkadım elma sırkesı sıktım çok şükür suan yok yaz geldımı önlem için ilaçlama ve sık temizlik şart inşallah birşey olmaz çabuk kurtulursun

Geri