Muhabbet kusum ayaklarini acamiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaşım hangi B vitamini? Bir tane B vitamini mi var ki sentezleyemesinler? Yani yazmayayım diyorum ama giderayak ödev niteliğinde verdiğin soru da ayrı cahil cesareti valla tebrik ederim.

Son olarak söylüyorum, saygısızlık veya hakaret olarak tek bir cümlem kelimem olamaz, olmadı hiç. Buna karşın, sizin alınmalarınız kendi gururunuzun veya egonuzun sarsıldığını hissetmenizdendir. Bu forumda bu tür bilimsel konularda sizden başka üfüren olmadığı için ve daha önceki nazik yaklaşımımla naçizane uyarıma üst perdeden bilgiç bilgiç yanıtlar verip hatalı bilgilendirmelerinizi artarak devam ettirdiğinizden dolayı sizinle sanal bir çatışma içindeymişiz gibi bir hava estiriyorsunuz ancak ben sizinle hiçbir şekilde ilgilenmiyorum ve sizi takip etmiyorum. Başkası da böyle uydurma bilimsellik safsataları yazsa onu da uyarırım, daha doğrusu bilgilendiririm.

Siz sağdan soldan çat pat okuyup, bilgi parçalarından kurduğunuz yalan yanlış çıkarımları burada özgürce yazıp, insanları hatalı bilgilendirip, onların akıllarında hatalı kalıntılar bırakmayı sorun olarak görmüyorsunuz. Buna karşın, sizin hatanızı düzelten ancak soğuk bir üslup içeren yazı karşısında hemen incinip karşı saldırıya geçmekte geç kalmıyorsunuz.

Şu alıntı yaptığım kısım tümüyle saçmalıktan ibaret olduğu halde sizin bildiğinizi sandığınız şeyleri nasıl ürettiğinizi göstermesi açısından hayret verici.

Şimdi size yapıcı önerim: Öncelikle lise kimya kitabınız yoksa satın alıyorsunuz, kimya-1 den kaça kadar gidiyorsa okuyup öğreniyorsunuz. Sonra Lippincott Biyokimya kitabını satın alıyorsunuz ve bunu iyice okuyorsunuz. Artık temel kimya ve biyokimya konularında yeterince bilgi sahibisiniz. Eminim buradaki mesajlarınıza dönüp baktığınızda hayretler içinde kalıp bana teşekkür edeceksiniz.

Ne demişler, bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp.
Ne yazdığını bilmeyecek kadar şuursuz ve terbiyesizsin

Yine de böyle bir ifade kullanmak doğru değil. Yanlış hatırlamıyorsam bu yorumu yapan arkadaş doktor.
Doktor olabilir,isterse bir temizlik görevlisi de olabilir; ancak doktor olması insanlara üslubunu bozmasını yahut hakaret etmesini; alay etmesini gerekitrmez. İnternet bilgisi ile hareket eden biri olmadığım halde, sadece bu konuda öğrendiğim bilgileri aktarırken (üstelik doğruluğunu dahi bir hekim yolundaki arkadaşı etiketleyerek kontrol etmesini istedim) kimse bu şekilde sen busun, bilgilerinin nereden geldiği görülmeyecek gibi değilmiş meğer, öyle diyemezsin, şöyle diyemezsin, sen kimsin, ben hekimim, cahil cesareti, kafasından uydurma hayal dünyası şeklinde ithamlarda da bulunamaz öyle değil mi Süleyman Bey?

Dostum ben sizi rahatlatayım en iyisi. Daha önce beni banlamadılar diye küsüp gitmiştin ama şimdi ben çıkıyorum forumdan. Zira alacağımı aldım, vereceğimi verdim. Dahası bu meşguliyetim içinde sinirlerimi bozmaktan öte bir şey katmaz burası bana.

Mizacım cehaletle ve cahil kibiriyle pek anlaşamayan bir mizaç. Sen var yoluna ve egona devam et arkadaşlarınla.

Candan açtık cehle karşı bir savaş,
Ey bu yolda ant içen genç arkadaş!
Öğren, öğret hakkı halka, gürle coş;
Durma durma koş.

Mesleklere yahut bildiğimiz ya da bilmediğimiz şeylere göre mi üslup edineceğiz? Bana saçma geliyor doğrusu, ki Sn. Hekim JRV'nin çoğu yerde özellikle bana olsa da, çoğu kişilere alaycı bir üslubu var. Artık patlama noktalarına ulaştığımı zannediyorum. Sizinle de tartıştık zamanında, siz de bir hekim değilsiniz, hobicisiniz ancak bilgili bir arkadaşımızsınız yine de üslubunuzu bozdunuz mu? Yahut ben size hakaret ettim mi? Hayır. Olayı kişiselleştirmedik, aksine ben o tartışmadan sonra dahi sizinle istişare ortamlarıma devam edebildim. Yani alınganlıkta yapan biri olmadım şükür. Kendimden örnek veriyorum çünkü burada en yakın örnek benim, yanlış anlaşılmasın.

Dostum ben sizi rahatlatayım en iyisi. Daha önce beni banlamadılar diye küsüp gitmiştin ama şimdi ben çıkıyorum forumdan. Zira alacağımı aldım, vereceğimi verdim. Dahası bu meşguliyetim içinde sinirlerimi bozmaktan öte bir şey katmaz burası bana.

Mizacım cehaletle ve cahil kibiriyle pek anlaşamayan bir mizaç. Sen var yoluna ve egona devam et arkadaşlarınla.

Candan açtık cehle karşı bir savaş,
Ey bu yolda ant içen genç arkadaş!
Öğren, öğret hakkı halka, gürle coş;
Durma durma koş.
Ben sizin dostunuz değilim, zira böyle dostluk da istemiyorum. Hala daha anlama probleminiz var; SİZİ BANLAMADILAR DİYE KÜSÜP GİTMEDİM, konu kilitlenince açıklama yapılmadan kilitlenmesine tepki gösterdim. Gerçekten şaşılacak derecede ne yazdıklarınızı ne de yazılanları anlayamıyorsunuz, ki şunu da anlamanız gerekirdi; sizinle kişisel bir sorunum olsaydı; geri dönmezdim. Ben forumdaki kurallara uygun, açıklamasız bir hareket edildiği için tepkimi koydum. Burada siz sadece bir figuransınız. Yoksa bu forumda sürekli üslup sıkıntısı olan insanlarla karşılaşıyoruz, ancak ceza yaptırımının açıklamasız yapılması adaletsizlik ve yaptırım uygulanan kişileri bir tutulmasıdır. Bunu anlayamamış olmanız çok üzücü. İstediğiniz yolsa, istediğiniz gibi yürümek sizin seçiminiz. Belki bir gün karşılaşırsak, bana küsüp gittin demem size; haya ederim :)

Konu kilit. Lütfen birbirimize saygılı olalım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri