Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum aşırı ötmeye başladı

mustm23

Yeni Üye
Merhaba, 6 yıldır aynı düzende ve mekanda, aynı imkanlarla yaşayan erkek muhabbet kuşu son 1 haftadır sabahtan akşama kadar tüm ev halkını rahatsız edecek düzeyde yüksek sesle ötüyor ve asla susmuyor. Bunun sebebi ne olabilir?

Kızgınlık dönemine girdiyse bağırıyor olabilir. Stresli bir dönem ve ısırma/bağırma/sahibinden uzaklaşma gibi hareketler sergileyebilirler.

Siz kuşunuzun videosunu ve dışkılarının fotoğrafını paylaşın bakalım 👍

Kızgınlık dönemine girdiyse bağırıyor olabilir. Stresli bir dönem ve ısırma/bağırma/sahibinden uzaklaşma gibi hareketler sergileyebilirler.

Siz kuşunuzun videosunu ve dışkılarının fotoğrafını paylaşın bakalım 👍
Peki hocam, yarın gündüz vakti çekip atarım. Kafesinden çıktığında omzumuzdan inmiyor, sürekli ilgi istiyor ki zaten hep öyleydi, ısırma ve uzaklaşma gibi bir durum yok fakat özellikle kafesindeyken çok yüksek sesli ötüyor. Kuşun normal halinden farklı olan tek şey bu.

Peki hocam, yarın gündüz vakti çekip atarım. Kafesinden çıktığında omzumuzdan inmiyor, sürekli ilgi istiyor ki zaten hep öyleydi, ısırma ve uzaklaşma gibi bir durum yok fakat özellikle kafesindeyken çok yüksek sesli ötüyor. Kuşun normal halinden farklı olan tek şey bu.
Tamam sabahleyin fotoğraf paylaşırsınız. 👍 :)

Kızgınlık döneminde.Çiftleşme isteği,dişiyi etkileme gibi sebeplerden yüksek sesle bağırma olabilir. Kuşunuzda bir problem yok
Oh, şükürler olsun :) Şu an bir dişi getirebilmemiz pek mümkün değil hocam, ne yapmamızı önerirsiniz?

Oh, şükürler olsun :) Şu an bir dişi getirebilmemiz pek mümkün değil hocam, ne yapmamızı önerirsiniz?

İlgi,alaka gösterin,kızıştırıcı gıdalar vermeyin.Başka yapabilecek pek bir şey yok. Zamanla sakinleşir..
Ben size bir soru sormak istiyorum kuşunuz kafasını döndürüyor çeviriyor,bunu önceden de yapıyor muydu yoksa yeni mi başladı?

İlgi,alaka gösterin,kızıştırıcı gıdalar vermeyin.Başka yapabilecek pek bir şey yok. Zamanla sakinleşir..
Ben size bir soru sormak istiyorum kuşunuz kafasını döndürüyor çeviriyor,bunu önceden de yapıyor muydu yoksa yeni mi başladı?
Bu huyu 1 aylıkken bile vardı hocam, bunu hep yapıyor ama sebebi nedir hiç bilmiyorum

Bu huyu 1 aylıkken bile vardı hocam, bunu hep yapıyor ama sebebi nedir hiç bilmiyorum
Tamam o zaman :)
Bazı kuşlarda bu tarz hareketler var. Sizin kuş enerjik mâşâallâh.
Kafesinizde büyük oyuncaklar olmasın ortadaki şeyi çıkarın,zilli top alabilirsiniz kafese asılanlardan.
Takviye olarak Alman malı profesyonel Röhnfried markasını tavsiye ediyoruz, Entrobac probiyotik Gervit multivitamin elinizde olmasını tavsiye ederim. Karadenizpetten veya başka güvenilir satıcılardan (orijinal) alabilirsiniz 15 ml 👍🏻
Piyasada sahteleri de varmış buna dikkat edelim.

Geri